Zamyšlení - Michal David, Iveta Bartošová a jim podobní...

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 15 lis 2008 12:10

kexik: no, od devateho tak v pripade 10°...ja mam v pripade 12° uz problemy s motorikou a vyslovnosti tak po sedmem ;)

mas pravdu, ze takovej opilej xicht udela kazdej, me to jen prislo celkem vtipny, ale na druhou stranu hnusny, ze tohle Aha! bulvar dava schvalne do clanku...ale vypadá tam jak ozralej bezdomovec :)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 lis 2008 12:53

peteness píše:ze vas to bavi...?.....Liquid sound to vystihl. Na davida se nechodi proto ze by ho nekdo miloval, ale kvuli tem dvouakordovym onanniim ktere uz kazdeho serou. Koho by furt bavilo poslouchat vulgarni texty o tom jak je vsecko v prdeli.

Kdysi se mi asi jako jedina docela libila pisnicka Treti galaxie.
jenze ta nebyla jeho , to byl Umberto Tozzi - Stella Stai nebo Gloria,
jinak David a janecek totalne vykradali skupinu Secet Service

velvet

Příspěvek od velvet » 15 lis 2008 14:46

politiku bych do toho netahal, David není přeci žádný Pavel Liška.

A co se návštěvnosti týče, vždyť žijeme snad ve svobodný zemi a snad nikdo nezakázal, aby se líbily jednoduchý, melodický nekomplikovaný písně. Kromě toho (a já nevím, zda něco s Kroky vykradli či ne, já to nikdy nesledoval) alespoň co jsem za svůj život zaslechl v našich rádiích mi přijde, že některý písně M.D. patří k tomu lepšímu, co se naší populární hudby týče.
Že 2x vyprodal Lucernu mi přijde OK, obzvlášť při tak příznivé ceně vstupenek. Zdá se mi to naprosto v pořádku a že se při tom někdo baví pro mne osobně neznamená, že by ti lidé měli být méněcení...

Přej a bude Ti přáno

Ne - u nás se musí hned poplivat...

Ani si nic nemyslím ohledně vkusu těch návštěvníků koncertu, protože je to dle mého názoru subjektivní věc, co se komu líbí.

Jestli něco považuju za přežitek a důsledek bolševismu u nás, je právě tohle spojování s politikou a zobecnění, že se jedná ZÁKONITĚ o "shit" jen pro to, že se to někomu nelíbí...

I když možná M.D. vystupoval na nějakém předvolebním mítingu, a proto ty narážky na SocDem...
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

Cyril

Příspěvek od Cyril » 15 lis 2008 14:51

velvet: no musim rict ze sem se po precteni tvyho prispevku trosku zacervenal... sice jen trosku, ale prece :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

lep

Příspěvek od lep » 15 lis 2008 15:04

[quote="velvet"]Ne - u nás se musí hned poplivat... [quote]

... ale ten topic prece neni o plivani... ja jsem jenom chtela vedet, kde se ti lidi na jeho koncertech berou... vychazim z toho, ze ve svem sirokem okoli zadneho takoveho neznam... zajimala by me skladba jeho obecenstva... :wink:

velvet

Příspěvek od velvet » 15 lis 2008 15:26

lep píše:
velvet píše:Ne - u nás se musí hned poplivat...

... ale ten topic prece neni o plivani... ja jsem jenom chtela vedet, kde se ti lidi na jeho koncertech berou... vychazim z toho, ze ve svem sirokem okoli zadneho takoveho neznam... zajimala by me skladba jeho obecenstva... :wink:
OK, sorry, tak to nevim, taky nevim o nikom z meho okoli ;)
http://www.markvelvet.com

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 15 lis 2008 19:03

lep píše:
velvet píše:Ne - u nás se musí hned poplivat...

A nebylo by mozne se na to zeptat na foru fanousku Michala Davida? Nic ve zlem.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 15 lis 2008 19:09

Právě že fanoušci, to je jistota každého koncertu a hlavně ti skalní. Ať už interpret předvede cokliv, fanoušci to většinou vezmou.

Dával jsem nahrávku z toho koncertu v Lucerně a ten jeho zpěv je absolutně mimo, falešný místy až běda. Tam to hrálo nahlas a tak to lidi asi moc nevnímali, ale Nova nahrála nějaké podivné stopy, kde není podklad skoro vůbec slyšet a je slyšet právět spíš jen hlas MD a zní to opravdu hrozně.

Za ty tři stovky to je u nás v Praze běžné, tenhle old-school. Běžte si na koncert Mejdan roku z Václaváku, ten bude nejspíš ještě levnější a bude tam asi i MD, Gott a tihle obligáti.

kexik

Příspěvek od kexik » 15 lis 2008 19:21

lep: panecku, to je hrozne jednoduche, zijes v klasickom intelektualskom sklenniku. Ludi v mojom okoli s tymto problemom je mrte (skoro vsetci, aby som bol uprimny). Nik nechape, kde sa nabrali ti jeleni co zvolili Fica, Slotu a Meciara... Ale to je normalka, treba sa obcas dat do reci aj s totalnym kokotom co na dedine sedi v gumakoch a modrakoch v krcme a dava ku kazdemu pivu tri borovicky. Lebo TO sme my, nas narod. Teraz hovorim o slovakoch, ale cesi su v podstate taki isti.

kexik

Příspěvek od kexik » 15 lis 2008 19:29

Jindy2 píše:kexik: no, od devateho tak v pripade 10°...ja mam v pripade 12° uz problemy s motorikou a vyslovnosti tak po sedmem ;)

mas pravdu, ze takovej opilej xicht udela kazdej, me to jen prislo celkem vtipny, ale na druhou stranu hnusny, ze tohle Aha! bulvar dava schvalne do clanku...ale vypadá tam jak ozralej bezdomovec :)
presne o to mi ide a to je to co ma drazdi. v podstate najserioznejsi slovensky dennik SME sa uz totiz uchyluje tiez k podobnym kanalovym metodam, ako ilustracne foto k clanku kde dojebavaju nejakeho vladneho politika, vyberaju vyhradne fotky kde vyzera ako zruda. ok, vladna verchuska ma vo svojom strede SKUTOCNE zrudy, nebudeme menovat korytnacku tomanovu, ortopudlika rafiho rafaja, ci stetinateho kanca harabina, ale je to suteren, ktoremu by sa mal sudny novinar vyhnut a sudny clovek postavit s rozumom

lep

Příspěvek od lep » 15 lis 2008 20:10

Pytkin píše: kolko stoja listky trebars na muzikaly ?
No driv to bejvavalo dost drahy... v dobach Jesus Christ Superstar s Bartou a Strihavkou a prvnich megaprodukci typu Drakula se za to platilo i 500-1000... Ale tedka se s tema "kouskama" roztrh pytel a tim padem se jim to dost devalvovalo...

Napr:
Touha - 199,-
Carmen - 230,-
Kleopatra - 149,-
Dracula - 199,-
Excalibur - 649,-
Dama s kameliemi - 399,-
Laska je laska - 649,-
Tri musketyri - 199,-
Johanka z Arku - 199,-
Nemcova! - 649,-
Obraz Doriana Graye - 649,-

... ale to je asi jenom nejaky cenovy rozptyl... nechtelo se mi to cele rozklikavat... jde o to, kam ty listky koupis... jak blizko k "hvezdam"... :)

a dost drahe je momentalne i Tajemstvi zlateho draka, coz je pochybna Landova produkce, kterou z nepochopitelnych duvodu uvadi brnenske Mahenovo divadlo (neco jako prazske Narodni divadlo) a tam stoji listek 4 stovky...

... a co me dostalo je cena 2000,- na premieru noveho kousku - Mona Lisa... Hlavni roli ma hrat Iveta Bartosova...

kexik

Příspěvek od kexik » 15 lis 2008 21:11

vianocny koncert evanielickeho zboru vo warthausene (obec, 3000 dusi) 15 eur :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 15 lis 2008 23:47

kexik píše:
Jindy2 píše:kexik: no, od devateho tak v pripade 10°...ja mam v pripade 12° uz problemy s motorikou a vyslovnosti tak po sedmem ;)

presne o to mi ide a to je to co ma drazdi. v podstate najserioznejsi slovensky dennik SME sa uz totiz uchyluje tiez k podobnym kanalovym metodam, ako ilustracne foto k clanku kde dojebavaju nejakeho vladneho politika, vyberaju vyhradne fotky kde vyzera ako zruda. ok, vladna verchuska ma vo svojom strede SKUTOCNE zrudy, nebudeme menovat korytnacku tomanovu, ortopudlika rafiho rafaja, ci stetinateho kanca harabina, ale je to suteren, ktoremu by sa mal sudny novinar vyhnut a sudny clovek postavit s rozumom
popularita tohle leckdy přeci obnáší, člověk nemůže čekat, že všichni o něm budou psát hezky a s úctou...kór v případě politika, to jsou lidi kteří ovlivňují naše životy a bulvár často reflektuje rozpoložení společnosti a také jsou to paparazzi...já se jejich chování nedivím a ani že ta močuvka prosakuje do "normálních" novin, mě to moc nedráždí...kdo chtěl být populární, je to jeho věc, měl by být na slávu připravený, i na tu špínu...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 16 lis 2008 00:20

kexik píše:lep: panecku, to je hrozne jednoduche, zijes v klasickom intelektualskom sklenniku. Ludi v mojom okoli s tymto problemom je mrte (skoro vsetci, aby som bol uprimny). Nik nechape, kde sa nabrali ti jeleni co zvolili Fica, Slotu a Meciara... Ale to je normalka, treba sa obcas dat do reci aj s totalnym kokotom co na dedine sedi v gumakoch a modrakoch v krcme a dava ku kazdemu pivu tri borovicky. Lebo TO sme my, nas narod. Teraz hovorim o slovakoch, ale cesi su v podstate taki isti.
Kexik tleskam, nadcasova slova.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Vuid

Příspěvek od Vuid » 16 lis 2008 00:31

Taky tleskam kexikovi....
Vubec se nedivim ze je v Lucerne vyprodano za 300 Kc za byvalou ikonu ceskeho popu. Fanousku ma spoustu, lidi proste stary hity nezapominaj, kazdej ma rad to na cem vyrustal.
Ja osobne MD vubec nemuzu, ale znam inteligentni lidi ktery ho docela zerou - castecne z nostalgie, castecne z legrace:)
Co je MD vubec zac by me docela zajimalo, vim ze je to schopnej hrac a asi i celkem vlivnej "producent/obchodnik".

Odpovědět