Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od Ivo »

V bazaru, ani německém, ani českém bych už osobně nic nekupoval.... Před 6 lety jsem koupil přes mobile.de Volvo, to dopadlo moc dobře, ale pár známých mi říkalo že ty dobré časy už minuly ... Jedině snad od autorizovaného značkového prodejce (jako to moje Volvo)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

oxyygen: vybral jsem jen od soukromych prodejcu, tam je precejen ta sance vetsi, navic tam byva i jmeno, takze bys mel poznat. a vsadim se, ze spousta "turku" je poctivejsich (a v nemecku to hlavne nema zapotrebi), nez velka cast cechacku, kterejm vychcanost kouka z oci.

dendy: reakce prodejce je jedna vec a to co odhali technik je druha. stoceny kilometry v radech desitek az sto tisic nemusi vubec poznat a ruzny cebie apod. jsou jen vyhozeny prachy.

amorph: pak me napadaj jeste autorizaky... charouz apod. mivaj "svoje" ojetiny a bejva tam garance. samozrejme se to muze prodrazit za tu "jistotu".

pytkin: ty aukce jsou hezky, ale mohls teda alespon napsat maly "how to"

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

biscuit: ja myslim ze skuseny technik ti povie ci to auto je v stave v akom byva auto po 100tisic alebo po 300 tisic.. a ak tam rozdiel nieje, potom je vlastne fuk kolko to ma realne najazdene, nie ??

mozno sa na to divam zle no.. ale ak ma autp aj 200tisicale je v takom stave ze vyzera na 50tisoc, potom je to ok, nie ? a na druhej strane auto co ma fyzicky 100k moze byt tak rozdrbane ako ine co ma 300k... silne zavisi od stylu jazdenia...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

moj nazor, ze ak mas dost penazi, kludne si kupuj auto z druhej ruky.
ked ich nemas, aj tak skoncis s nejakym srotom... :D

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

pri vyberaní auta si treba dobre rozmyslet aké a potom si o tom aute naštudovat veci na nete.. vačšinou je to vždy len pár vecí na ktoré si treba dat pozor pri konkretnom modele a motorizacii.. hlavne sa neunáhlit a nevyberat len podla oka.. behnut s tým na diagnostiku, prípadne ako píše Dendy k nejakemu doveryhodnemu!! mechanikovi.. na druhú stranu zažil som už viac prípadov kedy mechanik doporučil šrot, takže..
v každom prípade dnes by som nové auto nekupoval ani náhodou, pokial nemám penazí a nejednalo by sa o lamborgini a pod.. za 50 000 € sa vždy dá kúpit jedno a viac áut nepomerne lepších než to nové..
Naposledy upravil(a) ReaktoplazmAR dne 03 srp 2014 13:37, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

tak ked si zoberes ze auto z druhej ruky kupis trebars za polovicu ceny noveho, to co uz by sa ti muselo pokazit ze by si do toho musel zainvestovat tolko penazi ze by sa to nevyplatilo :-)))

ReaktoplazmAR

to ano ale možeš mat prípad že sa rozhoduješ medzi 10-ročným autom a 3-ročným akožeautom, vtedy ked je to auto v zlom stave tak ta može stát ešte niekolkonásobok toho čo zanho dáš a to akožeauto ta nemusí stát už nič navyše.. a možeš mat prípad kedy to 10-ročné auto je v perfektnom stave a za málo penazí máš nepomerne lepšie auto než to o 7-8 rokov novšie akožeauto.. ide o to rozpoznat ten vykuchaný šrot od toho v dobrom stave, čo nemusí byt vobec lahké pri dnešných vyjebancoch može ten šrot kludne vyzerat lepšie než to v dobrom stave..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

no ja mam na to auto cca 250K a vim, ze chci S-max (pohodlne tri mista vzadu a dalsi duvody). Takze se pod 100K najeto moc nedostanu. Tedy spis to vypada na 150k. Coz by ale u novejsich dieselu nemusel byt problem. Nasel jsem ted jeden od soukromnika, ktery ma najeto 210 a ve 185 delanou generalku - vymenu rozvodu a dalsich veci. Coz kdyz si koupim auto se 150K, tak me tohle nejspis ceka (a to auto se 150k bude v prumeru minimalne o 50K drazsi). Tak nevim, je to hrozna loterie:) Pak jsem si zase daval hledat VIN par aut a u jednoho z roku 2010, ktere ma mit najeto 130K pisou, ze melo 8 zarucnich a 4 diagnosticke opravy. To uz mi prijde podezrele. Skoro mam pocit, ze muze byt lepsi koupit auto, ktere ma priznane vic kilometru a treba uz par veci vymenenych a usetrene penize si nechat na opravy, ktere e tak jako tak budou cekat.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

ked si u toho fordu, tak moj znamy ma mondeo duratorq, a to auto fakt ide dobre. len si stale myslim, ze to bude u toho diesla strasna loteria a velmi tazko sa tie skryte vady objavuju pri jednom akoze svezeni sa s tym.

ReaktoplazmAR

to je rozumny prístup..
inak hlavne pri fordoch za posledných 10 rokov by som si dobre odsledoval o aký motor konkrétne ide a z akého roku (presné označenie a pod..) aj pri diesloch aj pri benzíne ale myslím že hlavne pri tých diesloch sa tie motory rok od roku vylepšovali, lebo zo začiatku boli velké prúsery až nakonec to vykryštalizovali k perfektnému motoru.. je toho plný net v akom roku aké závady boli poriešené..
píšem z vlastnej skúsenosti, foter tak kúpil mondeo 2l diesel (označenie presne neviem) katastrofálne problémy s tým mal a nakoniec sme zistili že keby kúpil benzínové alebo o rok novší diesel tak nič z toho by sa nestalo.. najhoršie je že tie opravy prichádzajú retazovo a nie všetky naraz.. ked do toho človek pchá po troche tak už potom mu je lúto to zošrotovat ked sa to rozsype a tolko už investoval, ale keby popredu vedel klko to bude spoluz tak by sa na to vys...

ReaktoplazmAR

hombre: o tom práve píšem, že treba si ten konkretni motor naštudovat, tie chyby bývajú dokola tie isté a ich príznaky tiež, je to väčšinou pár vecí na ktoré si treba dat pozor, samozrejme ideálne je tým ročníkom s fatálnimy závadamy sa za každú cenu vyhnút

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

ja ti rozumiem, nikdy si diesel nekupim, okrem zetora znova :D

rastis

Příspěvek od rastis »

pokial viem, Ford pouziva posledne roky diesle od PSA, cize HDI... co som kde-tu cital, tak niektore HDI su povazovane za bezproblemove, niektore sa poruchove, treba poprezerat fora.

pocet Km na tachaci je najmenej dolezity a najviac zavadzajuci udaj. ale kedze vela ludi prave na toto cisielko pozera, tak je taka moda v tychto koncinach tie Km stacat... ja neverim, ze v nejakom bazare su tie udaje pravdive. prave tu v tej debate zaznelo, ze 100 000 Km po meste je na diesel vela ? jak vela ? vsak to je uplna blbost, vtedy by mal byt motor prave na zaciatku svojich sil... su taxiky, ktore natocia cez pol mega v Nemecku, stoci sa to na 150 000 a tuto si potom ludia taketo auta kupuju. vsetky tie Passaty a TDi-cka z druhej ruky co tu jazdia maju podla mna v reale nabehane raz tak, ako si majitelia myslia .. moj nazor je absolutne sa vykaslat, co sa na tachaci pise a kupovat s niekym, kto dokaze odhadnut, co to auto po kupe asi vypyta hned za servis a podla toho sa rozhodnut... alebo kupovat od konkretneho najlepsie prvomajitela, ale ani tam neni zaruka, ze to nebolo postacane... som cital kauzy, ze aj auta, co sa predavali ako fungl nove boli v skutocnosti uz mierne ojazdene, konkretne nejake Oktavky od akoze autorizovaneho dealera...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

jo, to rika kazdej, zajdi tam s nekym, kdo tomu rozumi a rekne ti co to bude potrebovat. A kde mam jako takovyho cloveka sehnat, to uz mi nikdo nerekne :)

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

kup si novy benzin a zapomenes...

Odpovědět