Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od biscuit »

dendy: nas sluzebni renault clio grandtour ma daleko neskutecnejsi najezd a urcite bych si ho kvuli tomu neporidil... radeji budu jezdit za deset benzinu ve svem sestivalci a uzivat si kazdou vterinu, kdy se rucicka otackomeru pohybuje mezi sestkou a osmickou... ziju jen jednou :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

neboj ja si jazdu tiez maximalne uzivam... a nepotrebujem na to ani vykastrovane kvilenie benzinaku :P

ja som spotrebu nejak moc nikdy neriesil.. ten dojazd som spomenul proste preto lebo ma prijemne prekpavil (v x3jke som mal tak 650 km :-))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

dendy píše:bohes ta Q5 co mam to ma neuveritelny dojazd :-)) zatial mi kombinovana spotreba vychadza 7.5 litra a je tam 75 litrova nadrz !
to mame podobne ! ja mam 5 litrov spotrebu a 50 litrovu nadrz :)
dendy píše:ja som spotrebu nejak moc nikdy neriesil.. ten dojazd som spomenul proste preto lebo ma prijemne prekpavil (v x3jke som mal tak 650 km :-))
Tiez som mal na C-MAXe dojazd 650 km :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

biscuit píše:radeji budu jezdit za deset benzinu ve svem sestivalci a uzivat si kazdou vterinu, kdy se rucicka otackomeru pohybuje mezi sestkou a osmickou... ziju jen jednou :wink:
No to musí pěkně řvát :)

Já když jedu 90, tak mám tak 1,5-2k otáček, když 180-200, tak 3-3,5 :) a toho lehkého plujícího ševelení si taky maximálně užívám :)

Co se týče spotřeby, tak když jedu tak normálně delší trasu po okreskách, přes města a vesnice, tak je to cca 6,5 l/100 km, když se k tomu přidá dálnice a trochu poskakování po městě, tak kolem 7,5 l/100km a když po té dálnici jedu strašně rychle, tak nějakých 8+. Což u 2,3 tunového mastodonta myslím není špatné ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše: No to musí pěkně řvát :)
presne, ako nasraty vysavac :-))))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:
dendy píše:bohes ta Q5 co mam to ma neuveritelny dojazd :-)) zatial mi kombinovana spotreba vychadza 7.5 litra a je tam 75 litrova nadrz !
to mame podobne ! ja mam 5 litrov spotrebu a 50 litrovu nadrz :)
to dame chorvatsko uplne v pohode na 1 nadrz s rezervou :-))

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak je to věc vkusu. Pro mě je ideální auto to, které má za všech okolností hluk v kabině 0 (například Tesla - které by mimochodem nechalo většinu řvoucích 6-8 válců daleko za horizontem vzadu :) . Cokoliv nad to je pro mě více či méně nepříjemné, nechci to poslouchat (natož záměrně vytvářet) a je to pro mě velmi obtěžující minus ... :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

No ja jel v Tesle nedavno a kdyz pominu, ze hluk v kabine neni 0 ;) (motor, hluk od pneumatik), tak muzu rict, ze nektery limuziny s osmivalci maji hluk v kabine podobny (napriklad novej S klasse)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

dendy : na dialnici som mal 6 .. hore dole na Brac som spravil 2000km a spotreba vysla 6l ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ivo píše:Tak je to věc vkusu. Pro mě je ideální auto to, které má za všech okolností hluk v kabině 0 (například Tesla - které by mimochodem nechalo většinu řvoucích 6-8 válců daleko za horizontem vzadu :) . Cokoliv nad to je pro mě více či méně nepříjemné, nechci to poslouchat (natož záměrně vytvářet) a je to pro mě velmi obtěžující minus ... :)
ano ano.. radsej ako kvilenie motora si pocas jadzy vychutnam v aute dobru hudbu :-) to je inak vec ktora sa mi na tomto auta poaci uplne najviac .. netusim co za audio system tam je (v papieroch som to nikde nenasiel), ale to hra tak ze to som snad este taky kvalitny zvuk v aute v zivote nepocul .. pustil som si tam dake moje veci a hned som tam pocul chyby v zvuku ktore som na tych presonusoch E8 co mam nepocu

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Kermitak: jo, to je možné. Já jsem hned vedle Tesly jel i Lexusem 450h, ten měl nulový zvuk po nastartování, ale při jízdě už to bylo skoro jako u mě ve Volvu. U Tesly jsem tedy motor moc neslyšel :) jen jsem málem zlomil opěrku sedadla při rozjezdu 100km/h za 3 vteřiny (pneumatiky to je jasné). Ten S Klasse asi bude tichý a luxusní, ale za sebe si nedovedu představit v něčem takovém jezdit ... to už je asi pro specifické skupiny lidí ... tady u nás po polorozbité cestě u lesa (kolem starých škodovek a VW sousedů), případně tím jet na farmu pro mrkev :)

Co se týče hudby, taky to začínám oceňovat - vždycky jsem si myslel že hudbu v autě nikdy poslouchat nebudu. Ale s tím "high performance audio" co mám ted v autě to začínám přehodnocovat, ten zvuk je tak dobrý (i pro velmi jemnou hudbu) že občas hudbu při jízdě s potěšení poslouchám (je to nesrovnatelná kvalita s mým předchozím Volvem V70). Ale většinou poslouchám rozhlasové hry (kterých jsem si několik set stáhnul :) je to občas lepší než filmy ... A malý občas vyhulí basy v nastavení na maximum a pustí Gangnam Style :D

Mám přímo do systému napojený iPod (který je celý vidět a ovládá se na hlavní obrazovce auta). Kromě toho to dokáže streamovat hudbu přímo z mobilu přes bluetooth a má to i spotify a deezer čili výběr hudby je velmi široký ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Mám trošku kuriózní problém: Mám auto zaparkované v garážovém přístřešku u domu, z jedné strany otevřeném. Mám doma britskou kočku, která též chodí ven - běhá po zahradě i okolí domu ... Z nějakého nepochopitelného důvodu skáče i po celém autě a leží na něm (na kapotě i na střeše). Na autě zůstávají bohaté bahnité ťápoty, chomáče chlupů a když skáče ze střechy na kapotu, bohužel i škrábance. Nechápu co ji na tom studeném kovovém těle tak láká, proč tam pořád leze a nevím jak jí v tom zabránit (i když jsem se jí to snažil názorně vysvětlit). Má k dispozici obrovský prostor pro realizaci (velká zahrada, jiné zahrady atd.), nevím co s tím dělat. Zkoušel jsem i nějaký ten sprej na kočky a psy, který se má nastříkat tam kam nemají chodit, ale moc to nefungovalo ... docela mě to štve

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Zajímavé je, že tohle dělají jen kocouři.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale tohle je kočka. Dělal to náš kocour (dej mu pánbůh věčnou slávu) na předchozím volvu, kočka ne ... (dokonce občas zůstal i na střeše když se auto rozjíždělo a nechal se vézt). A teď zdá se převzala jeho štafetu ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ja stale hovorim.. prasive macky .. mne chodi nejaka od susedov srat na pozemok .. nastastie na auto si netrufne... tfuj.. hnusne tvory ..

:-)

Odpovědět