Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od biscuit »

po odpadlem zavazicku zustava stopa... nechavam si davat zavazi jen dovnitr rafku (nepouzivam plechace). kola pred ulozenim po sezone myju a impregnuju, takze bych si toho vsimnul a rovnou bych je dovezl vyvazit, abych se tim nemusel zabyvat na podzim.

samozrejme to vyvazeni neni na skodu - nic proti tomu nemam, jen jsem uz dvakrat prisel do servisu a nebylo co delat :-) jinak by me zajimalo, jaky vliv na vyvazovacce maji kaminky uvizle ve vzorku (ciste akademicky :-) )...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ReaktoplazmAR píše:ja som posledné 2 razy kupoval Continental ContiWinterContact, tie sú super a aj pekne vyzerajú..
jo, nakoniec som zobral 235/65R17 104H TL 4x4WinterContact ... v porovnani s tymi nokianmi co daval ivo vyzerali byt lepsie na snehu aj zivotnostou.. tak uvidime .. na najlepsiepneu.sk ich mali po 148€/kus

a na leto potom kupim dake krajsie disky aj gumy 18 alebo mozno aj 19 :mrgreen:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ja som vzdy gumy prezuval .. a teraz som si povedal ze si kupim druhe disky a budem to skladovat v pneuservise .. dost ma to otravuje nakladat/vykladat, atd ..

biscuit

Příspěvek od biscuit »

dendy: nejde podle me ani tak o velikost disku, jako o mezeru mezi podbehem resp. lemem blatniku a okrajem kola. to dela tu oku lahodici kombinaci (samozrejme pri zachovani nejakeho pomeru velikosti auta vuci velikosti kol). nizky profil = nerozum na nasich silnicich. a myslim, ze tobe jde hlavne o komfort, ne? navic, co sleduju auta, tak ultra nizky profil uz opousteji i tuneri... :-)

jinak ja jako referenci vice nez testy adac pouzivam spise http://www.tyrereviews.co.uk je tam vetsi spektrum kol, i kdyz hodnoceni jsou jen amaterska a subjektivni.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:ja som vzdy gumy prezuval .. a teraz som si povedal ze si kupim druhe disky a budem to skladovat v pneuservise .. dost ma to otravuje nakladat/vykladat, atd ..
jasnee... ja to takto robim uz 4 roky.. absolutna pohoda.. nemusim sa ostarovat s kolesami... za prehodenie kolies + rocne uskladnenie v dodocars platim tusim 38€ .. to mi fakt nestoji za tu namahu prezivat sam alebo co i len vozit z/so servisu kolesa na prezutie a skladovat ich doma...

biscuit: jj.. tak tie 19 to fakt len fantazirujem.. aj ked podla technicaku by som tam mohol dat aj 255/45/R20 :mrgreen: ... tie 18ky na leto budu ok, a nejake pekne original disky od audi kupim, nech sa nemusim hanbit :-))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

biscuit píše: jinak ja jako referenci vice nez testy adac pouzivam spise http://www.tyrereviews.co.uk je tam vetsi spektrum kol, i kdyz hodnoceni jsou jen amaterska a subjektivni.
to je super, tie co som kupil nakoneic su tam v tabulke na 1 mieste :-)
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Size/ ... -Tyres.htm

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ivo to su ine ja mam tieto
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Conti ... ontact.htm

kazdopadne dik za vsetky rady, aspon som sa trochu zorientoval :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

dendy: je spousta zajimavejch aftermarketovejch producentu kol, kteri umeji lepsi a drazsi kola. navic pro vyrobce aut vyrabeji tyto lepsi firmy disky seriove (oz, cromodora, ronal, enkei...). jinak kdyz uz kupovat nova kola, tak hlavne at jsou lehci, nez ta puvodni. i kdyz mas realtivne silne auto, poznas rozdil. nektera aftermarket dila jsou naopak dost desna :-)

osobne se mi libi, kdyz auta typu tveho audi, vypadaji takto nejak:
http://drivemeonline.com/audi-q5-2014-r ... -as-small/

tzn. zadny stribro, tmavy kola... elegance a navic vyzaruje prirozenej respekt ;-)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja mam polo za posledni dobu radeji nez golfy :-) prave mozna proto, ze jsou polovicni a na nic moc si nehrajou...
treba toto :-)
Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Tak jsem druhou nadrz do SMaxe natankoval Benzina Verva Diesel a zatim bych rek, ze dobra volba. Mam pocit, ze ma motor o neco hladsi chod, lip tahne od spoda, lip startuje atd. S prvni nadrzi noname nafty jsem dal asi 1000 km za 6.5L/100, ted mam asi 500km za 5.8 L/100. Rezim v obou pripadech tak nejak podobne kombinovany. Ale ten rozdil bude z casti i tim, ze se s tim jeste ucim jezdit.

peteness

Příspěvek od peteness »

Biscuit: To u me je to furt dokola: Co mas za auto? - Jettu. - Aha. A to je co? - Neco mezi Golfem a Passatem. :-)
btw gumy vubec nevyvazuju. Uz ctvrtym rokem mam oboje nejake Barumy, neskutecne drzaky. Letni mam na elektronech, zimni na plechu. Vzdycky jenom dam zadni dopredu, ob rok opacne. A menim to sam v garazi na heveru. Delam to tak od doby, co jsem dal vymenu delat do servisu, kde to pekne vyvazili, pak odjedu a bylo mi divne ze auto kulha. On ten mlady clovek zrejme vubec neresil nejakou levou pravou stranu i kdyz jsem jim rikal, ze je to oznacene :-)
Rika se, ze zadni gumy jsou "oskakane", ale asi jak ktere. Ja s tim zadny problem nemam.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Nechal jsem si dnes namontovat do auta nahrávací HD kameru (už bylo pár situací kdy jsem litoval že ji nemám). Takže už má v autě celkem 6 kamer :) 2 přední, 2 kamery slepého úhlu, 1 zadní, 1 nahrávací + přední/zadní parkovací detektor :)

Uvažuju ještě o kvalitním antiradaru ... místní borci doporučují tento http://www.elcar.cz/antiradary/18164--b ... radar.html

Odpovědět