Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od biscuit »

trosku rozdil :-) 185/65/14 :-D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Dnes jsem musel pár km převézt Hyundai i20 a ještě nabrat benzín - a šlo mi to jako bych byl na druhé lekci v autoškole :) Neuvěřitelné jak si člověk zvykne a reflexy se pevně ustálí (po 8 měsících jezdění s automatickou převodovkou). Nastartoval jsem při zmáčknuté brzdě, rozjížděl se nadvakrát ... většinu cesty jel na dvojku, před křižovatkami pouze zmáčkl brzdu - s příslušnými efekty atd :)) Funguje to ale i naopak - když jsem v USA sedl v červnu do auta s automatickou převodovkou tak jsem často brzdil tak že jsem nejdřív naplno zmáčknul spojku (což byla brzda :D

Ten Hyundai není špatný, ale proti Volvu jde volant pěkně ztuha (i když je Volvo 2x těžší) a podvozek styl žebřiňák :) (Volvo jen tak "pluje")

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Ono Volvo je ina trieda ;-) hrkalka Huindai je niekde inde. Ad ta prevodovka, mne je to fuk :-) sadnem a idem.
235/18 na zimu je trochu vela, nie? :-) na zimu tensie, na snehu - kasi lepsie drzia tensie gumy ako hrube.
Mam VW Passat, 4x4 ale na zimu vzdy 185/65/15 a leto 225/45/17. Aj ked je pravdou ze na maloktore nove auta vyssej strednej triedy je este moznost dat 15-16 palcove.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

tomy45 píše:Ono Volvo je ina trieda ;-) hrkalka Huindai je niekde inde. Ad ta prevodovka, mne je to fuk :-) sadnem a idem.
235/18 na zimu je trochu vela, nie? :-) na zimu tensie, na snehu - kasi lepsie drzia tensie gumy ako hrube.
Mam VW Passat, 4x4 ale na zimu vzdy 185/65/15 a leto 225/45/17. Aj ked je pravdou ze na maloktore nove auta vyssej strednej triedy je este moznost dat 15-16 palcove.
do snehu a do piesku tenke gumy, tie siroke su iba pekne...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

viz výše :wink:

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

No nejni sníh jako sníh - při určitých podmínkách jsou výhodnější užší a při jiných zase širší gumy.

P.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

tie siroke maju vyznam iba na mekkom podlozi (a velkej homtnosti), co ujazdeny snieh uz nieje...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Takže by je chtělo mít přepínací :) podle typu momentální situace ...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

No rek bych, ze pokud chces byt pripravenej na hlubsi snih, tak spis stredni nebo uzsi. Jinak zimni rallye se jezdi na ultratenkejch.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak ono zase - jak často jezdíme v opravdu hlubokém sněhu ? Skoro vůbec ... většinou v klasické břečce, nebo na nasněžené odhrnuté cestě ...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

tak ja jen, ze na minule strance jsi daval nejake foto a psal jsi neco o zimnich pneu... Ale rozhodni si to jak chces;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Však ano ... ale zima u nás na cestách většinou neznamená metr sněhu, obvykle se auta potýkají s břečkou, zasněženou nebo lehce zledovatělou cestou apod. A jak se ukazuje různé zimní pneumatiky se chovají různě (při stejných velikostech) - a to jsem zminoval (chování Nokian WR vs Dunlop 4D) ... Ale hlavně - u těchto aut jsou parametry kol i pneumatik tak nějak dané a předepsané (i v technickém průkazu), takže asi možná lepší doporučení výrobce brát do úvahy ? Kromě toho třeba XC70 má přes 2 tuny, takže asi ta velikost kol a pneumatik má svoje opodstatění ...

Existují i naprosto specializované pneu do zimy, ledu a sněhu (Dunlop Grandtrek apod), ale ty už pak většinou nejsou ideální na svitění po německých dálnicích + jsou strašně hlučné. Takže nezbývá než kompromis

U předchozího Volva jsem měl zimní o něco užší (215 vs 205) a byl to vždycky strašný opruz řešit při výměně kol i výměnu rezervy (která musela být stejného rozměru aby se nepoškodily systémy auta).

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

K doporučení - co není v TP, tak není povoleno. Takže bych se k tomu jako k "doporučení" nestavěl 8) a hlavně na to nereagujte ve smyslu "proč bych si tam nemoh dát ty o palec větší disky s nižším profilem pneu, byť to to není v TP zapsáno?"...

P.

Odpovědět