Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od Ivo »

Ano, je to vlastně tak .. TP obsahuje nařízené parametry a kdybych měl jiná kola a rozměry pneumatik než jsou v TP, tak bych mohl být i sankcionován .. Takže na výběr mám značky a typy ...

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Ivo, ked si kupis dragstera ako rodinne auto, budem ta uznavat :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

pavlii: tak za prve, cesky technicaky, to je casto velka snuzka sotku a nekompletnosti. pak taky existuje neco jako typovy list ;-)
vyhrat by mel rozum podlozenej zkusenostma. tim nepopiram, ze z devadesati procent pripadu je ten idealni rozmer kol skutecne v tp jiz zapsanej.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

biscuit píše:pavlii: tak za prve, cesky technicaky, to je casto velka snuzka sotku a nekompletnosti. pak taky existuje neco jako typovy list ;-)
vyhrat by mel rozum podlozenej zkusenostma. tim nepopiram, ze z devadesati procent pripadu je ten idealni rozmer kol skutecne v tp jiz zapsanej.
Jasně. Ale pochybuju, že když narazíš na silnici na "vostrou" inspekci, tak že je bude nějaký typový list zajímat 8) ale dík za poznámku, po tomhle jsem nikdy nepátral.

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

typovy list slouzi k tomu, aby sis na jeho zaklade nechal zapsat do tp alternativni rozmery disku a pneumatik. vyrobce disku je necha testovat na ruzna auta, dostane certifikaci tüv a v cr pak dovozce na zaklade certifikace muze vydavat prave tyto typove listy. v pravde jde legalne na auto namontovat i totalni hovadina :-) je to sice testovany, ale leckdy se na tom vlastne ani neda jezdit :-)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Jo, takže když bych si chtěl dát rozměry, které nemám aktuálně v TP, ale najdu je v typovém listu, tak mi to na žádost do TP zapíšou, chápu? Teda ne, že by mě to nějak pálilo, ale jak se to nakouslo, tak mě to zajímá.

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

vyberes si konkretni kola od autorizovaneho dovozce, ktery je opravnen ministerstvem dopravy k vydavani typovych listu. overis si, zda tato kola maji v tebou pozadovanem rozmeru udelanou atestaci na tvuj vuz (typ, motorizace) a pak uz je jen koupis a pozadas prodejce, aby ti s disky dodal i typovy list na tve konkretni auto. s typovym listem a namontovanymi koly se dostavis na stk, technik to zkontroluje, za padesat penez ti potvrdi typovy list a ty pak pokracujes na magistrat a nechas si zmenu zapsat do TP. vyplati se zkontrolovat si urednici, zda spravne zapsala vsechny alternativy.

pro lidi majici auto, ktere ma zapsany treba jen dva rozmery pneumatik, to muze byt urcitym zpusobem vysvobozeni - da se pak jezdit na kolech, ktera jsou v danem rozmeru na trhu dostupnejsi a levnejsi.

cely je to trochu kulisarna, ktera napomaha dovozcum disku s atestaci. vydani TL je proste podmineno nakupem disku. na druhou stranu, zaplatpanbuh alespon za tuto moznost (v nekterych pripadech)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

u nás (a možno aj u vás) to funguje aj tak, že proste oslovíš firmu ktorá sa na podobné veci špecializuje a tí ti to za 30-50 € vybavia, s tým že budeš mat v TP všetky rozmery ktore možu na tvojom aute byt.. prípadne oslovíš oficialneho dovozcu tvojej značky a oni by ti s tým tiež mali pomoct za nejakých 50 €

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Otázka jestli to za to opravdu stojí než tam prostě dát co tam podle výrobce patří a neběhat po úřadech :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

dovozci automobilu to delaji divne. casto lpeji na tom, ze rozmer vztahuje jen na originalni, vetsinou stejne jen prumerne, disky. to uz snad je spise mozna nejaka domluva s dekrou, ktera, k memu prekvapeni byla na sluzbu podobneho typu (vystaveni podkladu pro zapis chybejicich dat do TP) levnejsi a flexibilnejsi, nez ceska toyota.

domluva s distributorem disku, na vystaveni typoveho listu za uplatu, je zrejme taky mozna, problem ale pak muze byt ta kontrola technikem na stk, protoze on krom rozmeru disku a pneumatiky, kontroluje i cislo KBA na disku.

ivo: nekdy ano, vetsinou ne. u starsich aut to asi ma vetsi vyznam - tam jsou casto ta data v TP "zavadna". ja jsem to treba resil z duvodu upgradu brzd. predepsana kola uz jsem pak proste pres brzdice nenandal :-)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Mhm...dík za objasnění, ale je to docela průďa koukám... :-( rozhodně bych kupoval až po zapsání do TP; co kdyby se něco na trase "nepovedlo" - škoda peněz potom (nemluvě o té náhodné silniční kontrole, nedejbože průšvihu ve formě nehody). Naštěstí to s aktuálním autem nepotřebuju, ale s předchozím mě štvalo, že si nemůžu zimní kola dát na menší disky větší profil (v TP jsem měl zapsán jen jeden rozměr).

P.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

První off-roadový sedan nepostavilo Volvo. Byla jím Volha 24-95
Obrázek
http://www.autoforum.cz/fascinace/prvni ... lha-24-95/

biscuit

Příspěvek od biscuit »

je i spousta jinych zajimavych aut podobneho razeni. problem vsak vidim v tom, ze podstatou veci neni, aby vam auto neztracelo hodnotu, ale abyste si s nim neco krasneho uzili a vzbuzovalo ve vas emoce, ktere uz dnesni auta vzbuzovat (az na velmi vzacne vyjimky) neumi ;-) mezi nami i blbej trabant nebo wartas dostavaji dnes uz punc neceho, v cem se vetsina lidi nesvezla (to teda ne ze by svezeni zrovna v tomhle bylo necim uzasnym jak pro ridice, tak hlavne pro okoli :-) ackoliv zazitek to rozhodne je )

Odpovědět