Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od Ivo »

Děláš srandu ?? :) Jasně - mám doma zvedák na 2 tunové auto, zařízení na vyvažování kol, nafoukávač a další techniku a s tím co mi v pneuservisu udělají za 5 min (včetně uskladnění těch druhých kol) se jdu drbat 2 hodiny s nejistým výsledkem ... Sado-maso nepěstuju, děkuji :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ty mas jedny disky? btw. moje zena prezuje obycejny osobak za cca 20 minut s vysledkem naprosto jistym, tvoje auto by zvladla za pul hodiny ;-)

mluvis o peti minutach v servisu - to bych chtel videt, protoze jestli to je vcetne prehozeni gum na stejny disk, tak to za min jak pul hodiny nezvladnou. kdyz k tomu pripoctu cestu tam a zpet, objednavani se, pripadne cekani ve fronte... potom mi prijde sado maso to tvoje reseni, nez trocha toho pohybu a bez investic ;-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Mám dvoje kola, v pneuservisu jsem objednaný na přesný čas, auto zvednou celé naráz (ne jako opruz ručním heverem), naběhnou 2-4 borci jako ve formuli 1 (předchozí kola už připravené a čerstvě vyvážené), neaktuální kola uskladní a já za pár minut odjíždím, stojí mě to tři stovky. Ale proti gustovi žádný dyšputát :wink:

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Ivo ty už máš letňáky? :shock: Když vidím, co se tady děje, tak si to neumím představit tam u vás na letních.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Ivo: taky mi prijde nerozumny s tim prezutim takhle spechat, zvlast kdyz bydlis ve vyssich polohach;)

EDIT: a mimochodem jestli je u vas jako na te fotce, tak bys na letnich nemel vubec vyjizdet.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

V pohodě ... většina ostatních dvoukoláků s tím měla podstatně větší problémy :wink:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

a predpokladam, ze si to ted po dalnici v chumelenici jezdis 200 jako obvykle, protoze aktivni tempomat te ochrani...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

:wink: Po městě a tady kolem lesa dálnice zatím nevede ...

Amorph: u nás je to jako na mé včerejší fotce :wink: Ale správně to mělo být takhle !! :D http://www.denik.cz/z_domova/velikonocn ... 50321.html (a budu to reklamovat :shock:

Obrázek

Ale 1) přezuto má 95% lidí i tady 2) u čtyřkolky (navíc se stabilizačními systémy) je to i na letních celkem v pohodě ... rozdíl proti zimním je samozřejmě znát, ale pořád je to průjezdnější, stabilnější a bezpečnější než jakákoliv dvoukolka se zimními pneumatikami :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo: tak kdyz mas servis jako vettel, tak neni o cem ;-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Ivo:
1) to sis vycucal z prstu a je to imho blbost, aby 1.4. melo 95% ridicu rpezuto.
2) tezko rict, nicmene podle zakona bys jeste vcera mel na letnich v tehle podminkach dostat pokutu;) A krom toho to je samozrejme argumentacni nesmysl. Jak jsi sam uznal na studenejsim a vlhcim povrchu jsou zimni pneu bezpecnejsi, srovnani s dvoukolkama je imho irelevantni. Ted jsou v tomhle smeru horsi podminky, nez vetsinu zimy, takze jsi proste neudelal z hlediska bezpecnosti dobre, ze jsi uz prezul.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

biscuit píše:protoze jestli to je vcetne prehozeni gum na stejny disk, tak to za min jak pul hodiny nezvladnou.
ja som chodil s fordom vela rokov vo vajnoroch k jozkovi do garaze .. sam to prezul tak za 20-25 minut .. za 30 minut uz siel dalsi .. ked je viac ludi a jeden prezuva a druhy vyvazuje to musia dat za 20 minut ..

inak 2 roky som skusal doma sam prezuvat zene auto .. jednak je to asi chujovina , lebo tie kolesa tak ci tak treba vyvazit .. ale na to jej priblizovanie do obchodu to staci aj nevyvazene .. a musim povedat , ze ma to paradne otravovalo a radsej idem do servisu .. teraz s novym autom som si kupil druhe elektrony a pekne som si to uskladnil v servise .. tych 40 eur mi stoji za to , ze sa s tym nemusim natahovat ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Amorph:

1) nevycucal - oba zdejší pneuservisy už od začátku března jako vždy makaly na vyměňování kol od nevidím do nevidím a dostat se na termín bylo jako objednat se k zubaři. Většina řidičů má přezuto (a to nejen zde)

2) Zákon - pokuta ? Na to začínám být trochu alergický: zaplatíš (za cokoliv) nějaké prachy a tím se to napraví ? Nebo nejde o nápravu, ale jen o záminku k vybírání peněz ?

Srovnání s dvoukolkami není irelevantní ... ale logické ... Např. traktor na letních pneu na tom bude stále podstatně lépe než jeep na nejlepších zimních pneu apod. :wink: Je to relativní ... (nemluvě o reálné praxi - sousedé se s výjezdem do naší lehce strmé uličky potýkali, já jsem vyjel plynule bez hnutí brvou ...)

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

mam 4x4 ale ked mas letne gumy v takomto case brzdna draha, prilnavost na cestu, samotne "drzanie" auta na ceste je uplne niekde inde... cize je to relevantne, mas fuk ci mas 2awd alebo 4awd neubrzdis, resp. brzdna draha je dlhsia.

ad pokuta, toto je jedina pokuta, ktoru schvalujem a este by som ju 10x navysil, aby dylynovia neohrozovali nielen seba ale aj inych. Je to nezodpovedne a magoristicke. Paci sa mi zakon v Rakusku, kde ked v case povinnosti zimnych gum, nesposobis nehodu a mas letne gumy v zakonom danom obdobi pre zimne, vinnikom je ten co ma letne gumy.

"vyjeti do strme ulicky" je cosi ine, ovladatelnost auta na letnych gumach v zime cosi ine.

cize ivo, nabi si hubu raz alebo (bohuzial) niekomu inemu, aby ta to utvrdilo v tom, ze sa absolutne mylis. a ten priklad s traktorom si zabil... este som nevidel traktor jazdit rychlostou osobaku, ale to neva...

Tento pristup povazujem za netolerantny, ignorantsky, lebo ked niekto svoju neohrozenu masinu 4x4 (nielen) precenuje, pokrivy sa viac nez len plech... je to uz o inom.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Hele Tomy, až na chvíli zasněží pořádně v máji (může se stát snadno) - budeš do té doby zodpovědně držet zimní gumy kdyby náhodou ? (a jezdit na nich v kraťasech ?). Předpovědím počasí nevěř ...

Bože to jsou úvahy ... :shock: Jezdit na zimních gumách ve 20 stupních (jak už bylo tento měsíc) je nesmysl ... Jak říkám, 90% řidičů má už dávno přezuto a že na půlden zasněží na normálnosti tohoto aktu nic nemění :)

Myslím že tady nikdo nemluvil o "přeceňování" atd.

Mimochodem - používání zimních pneu při teplotách na 15 stupňů je dost riskantní : jsou příliš měkké, prodlužuje se brzdná dráha atd. Takže pokud jsi používal zimní pneu v teplech v první v polovině marca, měli tě pořádně pokutovat a jsi velmi nezodpovědný :wink:

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Ak v maji napadne sneh, predpokladam, ze maj je teply mesiac s teplotam okolo 20C +, ak sa nahle objavi sneh (1-3dni) je to ine. Berieme v uvahu, ze cesta - vzduch bola teplejsia a nahla zmena pocasia na cca 4C neochladi uz predtym vyhriatu cestu k takym hodnotam aby bolo nutne mat zimne gumy, kedze sneh v maji je vecou 1-3 dni, aj to zriedkavo.
Marec-April su mesiace, kedy ranne teploty mozu a aj klesaju na 0C (namraza, mokro, hmla, prip. sneh). A kedze 99% ludi chodi do prace rano, vracaju sa poobede-vecer, je ideal mat zimne gumy.
Denna teplota 10-16C a ranne od 0-8C neznamenaju, ze hned treba prezuvat...
Obrázek

Minuly rok, som prezul ku koncu mesiaca Marec letne gumy (nove), jedneho rana som siel do prace, ukazovalo mi 6C, hmla, isiel som asi 40km/h, priblizoval som sa ku krizovatke. Brzdil som aj ocami... nedupal som naraz - zmatkovo na brzdu (aby som nedostal auto do smyku) ale asi o 3m som preletel za ciaru. Tuto krizovatku prechadzam denne, roky, ale to auto (moje ma cca 2 tony, 4x4, + vsetky blbosti k tomu) sa nedalo ubrzdit tak ako zvycajne. Chvalabohu sa nic nestalo. Tento rok je cca rovnake pocasie, mam zimne gumy, a v pohode bez stresu. Myslim, ze to je uz klise, ale fakt pokym clovek take sam nic nezazije, neuveri.

Pri 15C na zimnych riskujes, max. ze ich rychlejsie zoderes, brzdna draha nie je tak vyrazne ovplyvnena.

Odpovědět