Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Fractal

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od Fractal »

Je to sice hezké, ale servisy subaru taky nejsou na každém rohu. Jsem čech, vybral jsem si tu nejsilnější Yeti. Líbí se mi designově. Budu s ní jezdit hodně do Finska, pobaltí, Polsko, Švédsko, Norsko, možná i severozápadní Rusko... všude tam má škoda poměrně dobrý odbyt a dostupné náhradní díly.

Zatím to nespěchá, na cesty se chystám nejdříve až za půlrok, ale spořit si spořím a když tak z druhé ruky, co už. Vybírat můžu do nekonečna a spokojený nebudu nikdy jak se znam.

peteness

Příspěvek od peteness »

Ivo píše:To je vždycky otázka jestli to člověk opravdu potřebuje do terénu (u nás toho "terénu" zase tolik není, resp. skoro žádný :) ...)
Počkej až po téhle kruté zimě vylezou všechny díry a po vládních škrtech nikdo cestářům prachy nepřileje. :)
Ale pravda to je. Mně třeba nějaké SUV vůbec neláká. Na co když jezdím po cestě? Kdybych měl barák někde na svahu, asi by se to v zimě hodilo, ale jinak je to imho spíš koule na noze.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

a je na sever rozumny kupovat si ropaka? ja teda mam zasadni heslo, ktery se asi spouste z vas libit nebude - nafta patri do kamen ;)
ale evropa je uz hodne tdickova. popravde ja uz jsem z tech traktoru trochu v rozpacich a nevim co si o tom mam myslet. vzdycky nekde stojim, pride typek ke krasny kare, nastartuje to a traktor.. rozumim tomu, kdyz nekdo jezdi desetitisice kilometru rocne, ale uz mi to prijde trochu pritazeny za vlasy, ta diesel manie. osobne kdybych chtelk setrit, tak jedine lpg, nebo jiny alternativy, ktery jsou dnes u novejch motoru mozny...

fova

Příspěvek od fova »

Souhlas.

Uvedomte si, ze tyhle motory pracuji s vyssimi provoznimi tlaky, jsou konstrukcne slozitejsi, maji vice elektroniky a vyssi hmotnost a timhle vsim nahravaji vyssim provoznim/servisnim nakladum. Financne se vyplati opravdu jen cloveku s vyssim rocnim najezdem.
Naopak u atmosferickeho benzinoveho motoru se de facto nema co rozbit (kdyz to trochu prezenu).

Ono se staci podivat kolik turbodieselu jezdi rallye... :lol:

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík »

Také nemám moc rád naftu. Teď půl roku jezdím v Oktávce kombi 1.2 TSI a nemůžu si stěžovat. Není to trhač asfaltu, ale dynamika jí nechybí. Průměrně jezdím 5,9-6l/100km. Pro mě ideální rodinné auto. :wink:

fova

Příspěvek od fova »

Na druhou stranu ona nafta ma take sve kouzlo - ten zatah od spodnich otacek je proste famozni.
Klasickemu benzinovemu motoru to prece jen chvili trva nez se dostane do otacek a zrychli.

Problem s timhle TSI je v tom, ze nemas prebytek vykonu pro krizove situace (napr. rychle predjeti nebo prudka zmena jizdniho pruhu). Je to spise pro pohodoveho rozvazneho ridice.

Kolega ma Superba s 1,4 TSI a je to parada, dokud neprijde na dalnici prvni kopec. Pak musi podrazovat, otacky leti nahoru a tim padem i spotreba. Obavam se, za takhle honeny motor nevydrzi 300000km jako treba sestivalec.

Ale pokud jezdis pohodove, tak kouzlo tohoto motoru je v te spotrebe.
Naposledy upravil(a) fova dne 07 led 2011 23:34, celkem upraveno 1 x.

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík »

fova píše: Je to spise pro pohodoveho rozvazneho ridice.
Myslím, že se sem nejspíš můžu zařadit :wink:.
fova píše:Kolega ma Superba s 1,4 TSI a je to parada, dokud neprijde na dalnici prvni kopec. Pak musi podrazovat, otacky leti nahoru a tim padem i spotreba.
Tak to mám opačnou zkušenost. :wink: Mimo město do kopce 100km rychlostí na 6 mně to jede :wink:
fova píše: Obavam se, za takhle honeny motor nevydrzi 300000km jako treba sestivalec.

To ukáže čas. :wink:

fova

Příspěvek od fova »

Vrzalík píše:
fova píše:Kolega ma Superba s 1,4 TSI a je to parada, dokud neprijde na dalnici prvni kopec. Pak musi podrazovat, otacky leti nahoru a tim padem i spotreba.
Tak to mám opačnou zkušenost. :wink: Mimo město do kopce 100km rychlostí na 6 mně to jede :wink:
Myslel jsem tim trochu sviznejsi jizdu (130km/h a vic) a s nalozenym autem.
Tam uz to proste ztraci rychlost a je treba podrazovat, abys tech 130km/h udrzel.
Nicmene ja mluvim o Superbu a ty o Oktavce. U tebe se to mozna bude chovat kapanek jinak.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

ja zas jazdím celý život len na nafte.. ani neviem prečo.. u nás boli vždy všetky autá naftové, tak asi držím tradiciu..
aj ked naposledy ked som kupoval auto tak som rozmýšlal o benzíne, ale len z jedného dovodu, lebo sa mi strašne lúbi Mondeo a tie dieslové sú proste nepodarky, zato na benzínové som počul len chválu.. inak nemyslím si že by prevádzka diesloveho auta vychadzala extra lacnejšie než benzinového..,
no a k tomu prebytku výknu pre krízové situacie, tak to si myslím že je o štýle jazdy, ked je niekto zvyknutý mat plyn na podlahe tak už tam tá rezerva nemáaká byt.. je dobré jazdit tak aby ešte vždy nejaká rezerva vo výkone bola, ale to sa IMO týka hlavne staršých aut, dnešné autá majú výkonu dost pokial do neni Matiz alebo tak..

Fractal

Příspěvek od Fractal »

ono je to jedno... at budu mit jakoukoli karu, tak tohle budu resit fakt az jako posledni, a kdyz to nahodou benzin nebo plynous bude tak co? co uz...

bude stastny jako blecha i za tu frezu :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x »

Tak se zdá, že dojde na generační obměnu. Primera (ze které nejsem na větvi)-> ASX. Doufám, že změna bude pozitivní ;) a po všech těch autech v benzínu to bude diesel.

Obrázek

Obrázek
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. »

Nemá tady někdo BMW 330, nebo 225 XD v kombi , rok 2006-2009 ? Zajímaly by mne zkušenosti co se týče spotřeby a vůbec spolehlivosti.
Je to můj kandidát no. 1 , jen co mi stále odrazuje je pojištění , který stojí na 330 cca. 60 k ročně, což je ranec :(
Teď mám ješte SUV RAV4, na ježdění je to supr auto , ale schází tomu ten sportovní šmrnc, prostě je to jen dopravovadlo, ale zato spolehlivý.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

atomx: mitsu vypada pekne a u takhle velkyho auta mi prijde nafta prirozena.. uz je to takovej nakladacek :-)
fova: on ten zatah odspodu je hezka vec, ale to razeni.. navic diesel aby vubec jel, tak to je bez turba nemyslitelny. turbo u benzinu je taky o velkou starost navic. to proste je pro cloveka, kterej se o to auto stara; u naftaku se to dnes dava do konvencnich aut, coz mi prijde dost na hlavu uhozeny, i kdyz chapu, ze se to neda uplne srovnavat s benzinovym preplnovanim.
navic ja mam rad prave to od ctyr tisic otacek nahoru, to se teprv zacinaj dit veci.. a to jezdim jen s takovejma plouzitkama (i kdyz mazdicka jde az do 7800rpm v sesti valcich :twisted: ).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ekeaze : BMW 330 ma tusim Excom ..

Odpovědět