Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
peteness

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od peteness »

Focus je strasne tichy. Mel jsem prvni Focus, Vectru C, Jettu, vsechno benzin 1.6-1.8 a Focus je z toho daleko nejtissi. Na dalnici podle zvuku nepoznam jestli jedu 100 nebo 160. Rekly mi to az budiky, nekecam.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

moj nazor je že ked ford tak jedine benzinový, ale radšej ford nie. mám nedobré skúsenosti s 2 dieslovými mondeami mk3, s tými poslednými modelmi nemám žiadnu skúsenost, nechcem zavádzat, ale mne sa zdá že ked sa na forde niečo pokazí tak nikto nevie čo :wink:, nahradne diely tiež vychádzajú viac než napr u vw..
čo mi vyslovene leze na nervy je to ako sa otvára predná kapota (myslím že na focuse je to rovnaké ako na mondeu), to vymyslel nejaký blázon, u nás doma sme tie zámky kupovali už 2 lebo sa tam zlomila "taká tyčka" ktorú samozrejme samotnú nekúpiš. minuly rok som mondeom potlačil 2 suv-čka a platil som celý predok, oprava ma stála imho min. o 1/3 až 1/2 viac než by ma stála napr na passate, ale to je len moja osobná skúsenost, poznám ludí čo by dali za ford ruku do ohna, ale ked by ten ford mal byt okolo 2000-2005 tak určite nie diesel, tie motory mali nejakú seriovú vadu..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Tak to beru jako samozrejmost, kdyz focus tak benzin, 1.6 Duratec, o tom zadna. Slysel jsem mnoho varovani pred fordy (i jsem to tu vlastne zminil), ale mam takovy pocit, ze se to vztahuje hlavne na mondea, naopak na focusy slycham v podstate samou chvalu.

ReaktoplazmAR

ked sa ti ten focus bude lúbit, tak si to už nejak určite zdovodniš :) , najviac ti povie to ked si do toho sadneš a odvezeš sa, auto ktoré jedného neosloví može učarit druhému a naopak..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Tak jasne, ale chci si vytipovat par typu nejdriv, nechci pul roku behat po bazarech a zkouset padesat ruznych aut :)

ReaktoplazmAR

a tiež neni od veci ked už sa pre nejaký konkretny kus rozhodneš, behnut s nim pred kupou na diagnostiku.. sice niečo zaplatíš, ale imho neni to odveci, ked aj niečo len male najdete, tak na zaklade toho stiahneš ešte cenu, alebo ked by to bolo niečo zavažne tak aj tak budeš rad že si tých 500 alebo kolko za to obetoval..

kexik

Příspěvek od kexik »

ReaktoplazmAR píše: ale 1,9 TDI - neni o čom, ked je ok tak je to svižné až až, poznám tie motory hlavne ako sa chovajú v passatoch, ale možno z "blbou" prevodovkou od škody to je inak..
no a kradnú sa teda celkom fest, to ano (naša obec má 400 obyvatelov a tento rok už zmizli 2)
omyl, prevodovka je vzdy "sparovana" s motorom, 1.9TDI ma vzdy tu samu prevodovku, mozno sa lisi akurat miesto vyroby, ale 1.9TDI boli podla mna vsetky vyrobene komplet v rajchu (neviem ako najnovsie CR), kazdopadne je to jedna konstrukcia a vyrobena na uplne rovnakych strojoch. v skoduli moze byt maximalne ina spojka, ale v oktavke obvykle ani ta nie je, 220mm dvojhmota presne jak v passate. vo fabke je mensia jednohmota (co je ale paradoxne vyhoda, hnusnejsie sa s nou sice radi, ale je v podstate bezporuchova)
proti kradezi treba urobit par opatreni, a sice zeder alebo aspon defend lock na paku, vybrat si kde to odparkujes a odstranit cedulicku s tdi, pripadne vymenit za cedulicku tour, potazne HTP. zlodej vybera rychlo a nema cas skumat vyfuk ci kukat na spodok.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

ReaktoplazmAR píše:a tiež neni od veci ked už sa pre nejaký konkretny kus rozhodneš, behnut s nim pred kupou na diagnostiku.. sice niečo zaplatíš, ale imho neni to odveci, ked aj niečo len male najdete, tak na zaklade toho stiahneš ešte cenu, alebo ked by to bolo niečo zavažne tak aj tak budeš rad že si tých 500 alebo kolko za to obetoval..
Diagnostika odhalí bohužel jen elektronické záležitosti ...

nunu

Příspěvek od nunu »

Ja kousek odbocim, kolik km najedete na pneu ktere mate na hnaci naprave ?? Docela by mne to zajimalo, protoze mi zadni gumy docela hodne ubyvaji na muj vkus a styl jizdy. Najel jsem na ne cca 18k km a bylo po nich.

kexik

Příspěvek od kexik »

Ivo píše:
ReaktoplazmAR píše:a tiež neni od veci ked už sa pre nejaký konkretny kus rozhodneš, behnut s nim pred kupou na diagnostiku.. sice niečo zaplatíš, ale imho neni to odveci, ked aj niečo len male najdete, tak na zaklade toho stiahneš ešte cenu, alebo ked by to bolo niečo zavažne tak aj tak budeš rad že si tých 500 alebo kolko za to obetoval..
Diagnostika odhalí bohužel jen elektronické záležitosti ...
a na zaklade nich ale niekedy aj celkom zavazne mechanicke... trebars opotrebovanu palivovu pumpu zistis pomerne iste tym ze tlak paliva je mimo misu, spotrebou naprazdno zas odhalis odideny rozvod alebo vstreky atd... to nechaj na mechanika... a sucastou diagnostiky je v slusnom servise aj "okometria" a "uchometria"a ta pokial je mechanik sikovny, odhali najviac...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nunu píše:Ja kousek odbocim, kolik km najedete na pneu ktere mate na hnaci naprave ?? Docela by mne to zajimalo, protoze mi zadni gumy docela hodne ubyvaji na muj vkus a styl jizdy. Najel jsem na ne cca 18k km a bylo po nich.
to zalezi na hrozne moc vecech.. (konkretni pneu, auto, styl jizdy, silnice, husteni...) i kdyz teda bych chtel od gum, aby tech tricet daly aspon.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

ja mam 100k .. 6ty rok .. zimne su v pohode .. letne uz pomali koncia .. myslel co ci uz teraz nekupim .. ale zatial drzia..

nunu

Příspěvek od nunu »

Co to je za gumy ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Já mám stejné letní gumy co původní majitelka (Good Year) a pořád nějak nevypadají že by je bylo třeba měnit. Dunlop Wintersport už jde uspěšně na třetí sezonu ...

nunu

Příspěvek od nunu »

Kolik maji nalitano, to jestli jsou tam jednu sezonu nebo ctyri mi nepomuze...

Odpovědět