Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Spotreba nasho 4kolesoveho tatosa

Příspěvek od dendy »

jazzym píše: znie ako tarktor aj ten namodernejši diesel.
toto neni argument proti dieselu.. kedy uz benzinofili pochopia ze niekomu sa ten zvuk proste paci ? Mne klasicky zvuk benzinu pride smiesny, tenky, vykastrovany .. vobec sa mi nepaci, ked na to clovek dupne tak sa boji ze sa mi tam daco odpali tak to pisti ..
jazzym píše:turbo odchadza častejšie ,
castejsie voci comu ?? ja mam X3 diesel z roku 2005, najazdenych skoro 200tis km a turbo zatial slape ako hodinky ..

samozrejme verim ze diesely v roznych pezotoch, citroenoch, daciach a podobnych znackach moznu byt nespolahlive, kedze je to narocnejsia technologia nez benzin, ale potom sa bavne benzin v dacii vs. diesel v dacii .. ale negeneralizujme na typ motoru ako taky ..

pri premiovych znackach je jedno aj druhe kvalitny motor ktoreho zivostnost zdaleka prevysuje to co s nim clovek bezne najazdi (radovo statisice kilometrov).. rozdiely v zivotnosti su minimalne .. a prevadzkove naklady tiez ..
jazzym píše:diesel je neekonomický v meste
neekonomicky o kolko ? akoze zozere na 100 km o stvrt litra paliva viac ? no to je terno :-)

ale ak by aj - prerataj si cenu benzin : cena nafta a mozno dojdes na to ze je nakoniec este ekonomickejsi :-) osobne si myslim ze ovela vacsi dopad na ekonomickost / neokonomickost ma styl jazdy nez typ motoru.. ja mam 3 liter turbo .. ked si nedam pozor a jazdim brzda plyn, nad predpisy, mam kombinovanu 9 .. ked jazdim opatrne, s citom, podla predpisov, 7.8 (v zime o pol litra viac) .. (no vacsinou opatrne nejazdim :-)))
jazzym píše:filtre su drahšie
nejake konkretne porovnanie ? rovnaka trieda kvalitativna, o kolko su drahsie filtre pre diesel voci obdobnym filtrom pre benzin ? a kolko krat za rok menis filtre ? ak pri cene auta povedzme 20k to spravi rozdiel 100 eur na rok tak to naozaj nieje argument :)))
jazzym píše:olej to žere
olej menim cca kazde 2 roky, ked pocitadlo oznami ze to treba (momentalne nepamtam ci to je kazdych 15 ci kazdych 30) co myslis pod tym 'olej to zere' ??
Naposledy upravil(a) dendy dne 22 dub 2014 15:25, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Proč pořád vycházíme z předpokladu že každý je posedlý ušetřit pár korun na benzínu nebo naftě ... a že to je hlavní parametr ... Když si jde člověk kupovat Rolls Royce apod. asi nezkoumá jakou to má spotřebu :)

jazzym

Příspěvek od jazzym »

ja myslim že v celkovom porovnani nakladov na servis vyjde diesel za rovnakych podmienok nevyhodnejšie .. ak ratam že bežny človek najazdi 130000km a potom auto predava.
diesel je vyhodnejši až od 100 000km kedy ti menšia spotreba vyrovna rozdiel v nakladoch .. toto sice už dnes plati menej lebo male auta sa predavaju za rovnaku cenu s dieslom aj s benzinom.

pri malych trasach v meste kedy si každu chvilu na najnižšich otačkach a zrazu v najvyších je turbo namahane , lebo sa zahreje a potom rychlo zastavi a nechladi sa tak ako by potrebovalo. Kvalitne značky ako BMW maju sice lepšiu kvalitu , ale nechcel by si zaplatit tu cenu opravy ak sa ti to nahodou stane .. :wink:

ohladom priameho vstrekovania, ktore sa dnes použiva prevažne v diesloch je problem s kvalitou nafty , trysky sa upchavaju a je to dost drahe na servis.

spotreba .. :roll: ja sice vyše roka nemam auto ..ale matka ma auris 1,3 objem ..a priemer ma 5,7-6,2 L benzinu( dialnice-mesto) a to ma ešte ten model bez start stop systemu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

no vidis a zena ma sluzobny superb kombi 2L diesel a kombinovanu podla technicaku 6.8 ale vzdy jej to vyjde menej, v priemere okolo 6 ... zdaleka najzasadnejsi je sposob jazdy a nie to aky typ motoru mas ..

jo ad cena.. aktualny model X3 stoji s 3L benzinom 45.800 a s 3L dieseom 46.300.. no to je fakt "zasadny" rozdiel, pri cene auta 46k+, ze 500e v cene :mrgreen: hlavne ked benzin zere od 7 do 13 a diesel od 6 do 9 ..

edit:

pises ze covek v priemere najazdi s autom 130.000 km a potom ho predava.. ok tak podme pocitat, ceny benzin/nafta
som zobral z http://www.benzin.sk, OMV, priemerne hodnoty, ako priklad zoberem tu spominanu X3, budeme to brat
ze sa bavime o novom aute, cize rozdiel cena benzin oproti diesel je 500 EUR

Spotreba:
3L benzin - kombinovana 10l/100km
3L diesel - kombinovana 7.5l/100km

Ceny paliv:
natural 98 : 1.65 ... 130000/100 * 10 = 13000L ... 13000L * 1.65 = 21 450 EUR
natural 95 : 1.45 ... 130000/100 * 10 = 13000L ... 13000L * 1.45 = 18 850 EUR
diesel : 1.35 .... 130000/100 * 7.5 = 9750L .... 9750L * 1.35 = 13 126 EUR

zobereme ten 95 ... 18 850 - 13 126 = 5726

a teraz mi povedz, co preboha by sa mi muselo v tom aute pokazit aby ma oprava stala skoro 6000 EUR, a naviac, ak
sa bavime o novom aute, je este 2 roky v zaruke takze ak sa aj daco pokazi - neplatim nic ?

netvrdim ze pri lacnych maloobjemovych autach to moze byt inak.. mozno ano.. tvoj priklad z 1.3 benzinom yarisom potvrdzuje ale to co tvrdim ja .. svokrovci maju suzuki sx4 a 1.5 benzinom a tusim im to zere okolo 8 .. nechces sa mi to ratat .. ale mne to nevychadza ze by bol benzin nejak ekonomicky vyhodnejsi oproti dieselu..

je to proste o subjektivnej chuti.. kto ma rad aky motor..
Naposledy upravil(a) dendy dne 22 dub 2014 18:56, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

nezabudaj , ze dnes ma casto auto vacsiu zaruku ako 2 roky .. u citroenu si mozes dokupit 5 rokov radovo za 1000-1500 eur (podla toho na kolko km to chces) ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ano, alebo Kia (ci Hyundai??) ma 7 rokov defaultne zaruku .. tym padom ten rozdiel v nakladoch na opravy potencialnych poruch je este menej podstatny, kedze proste v zaruke vsetky poruchy mas poriesene zadarmo..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

jo ved preto to pisem..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale celkem drahé (povinné) pravidelné servisní prohlídky platíš stále

biscuit

Příspěvek od biscuit »

dendy, asi ti ukazu zvuk meho sestivalce v sedmi tisicich. vem si plenky :-)
je to kazdyho vec, ale kdyz nekdo mluvi o tom, ze benzin kvili, nesedel v poradnym aute.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ivo: ake povinne kontroly ? myslis STK ? no ved to stoji 60€ bez ohladu na to ake mas auto..
biscuit: haha, ver ze nie, toto mna proste neberie :-) mne sa paci napriklad to hvizdanie turba, v lete ked chodim s otvorenym ok om tak si to uzivam, to ked pridam to je zvuk ako ked krotitelia duchov zapli tie zbrane co mali muhehehe

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Nene, myslím pravidelný servis v autorizovaném servisu. Každý rok (jinak záruka neplatí).

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

biscuit píše:to jezdite vsichni dalky, ze kupujete ropaky? do mesta je to podle me chujovina. ja uz kdyz jen slysim ten zvuk, tak me prechazi chut s tim jet :-) traktor patri na pole :-)
Proc by to mela bejt ve meste chujovina? Naopak, ja si na dieselu cenim to ze ma ve meste (narozdil od benzinu) vesmes konstantni spotrebu at je zima nebo leto....Mam Ford Focus II 1,6 turbo, kazdej den jezdim 2x5km do prace a moje spotreba je cca 6,5 litru....S benzinem bych za tehle podminek jezdil tak za 9-12 a jeste bych byl rad
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

rastis

Příspěvek od rastis »

dendy píše:
jazzym píše: znie ako tarktor aj ten namodernejši diesel.
...
samozrejme verim ze diesely v roznych pezotoch, citroenoch, daciach a podobnych znackach moznu byt nespolahlive, ...
PSA diesle su vychyrene drziaky, hlavne tie starsie. a HDI sa dnes montuje do tolkych aj nePSA aut, ze tiez by som sa o ich spolahlivost neobaval...

rastis

Příspěvek od rastis »

dendy - moderne diesle, to mas DPF, dvojhmotovy zotrvacnik. veci co sa mozu vysrat a aj sa casom vyseru. a pozri si cenu tych dielov... ale pokial niekto kupuje nove auto, aby ho po par rokoch vymenil za nove, moze toto asi kaslat :)

jazzym

Příspěvek od jazzym »

diesel som nemal nikdy .. ale myslim že sa prehliadky robia o niečo častejšie ako u benzinu ,.. a ten servis je o trošičku drahší mam pocit. prave koli konštrukčnej komplikovanosti dieselov.

mna v podstate spotreba nesrala ..ked som mal fabiu 1,4 MPI jazdil som za 7,5L ..ale aspon som si to užil ..v ramci možnosti fabie :lol: daval som jej dost zabrať , ručná v zákrute , plny plyn dvojka bez spojky- plny trojka bez spojky -plny , štvorka bez spojky- plny , trojka brzdenie motorom , dvojka brzdenie motorom zakruta a hned v zakrute plny -- 8) už aby som si kupil zas nejake afto .. a ten OHV motor znel na 2000otačkach jak americke osemvalce :wink: ..nuž roztrepal som ju čo vam budem vypravet. :oops:

no chcel som povedať že spotreba ma nejeb* lebo za tu sa odveziem z bodu A do bodu B ...ale najviac ma serie ked pridem do bodu S-ervis tak zo mna zakaždym vytiahli 200e ..ked nebolo treba vymeniť posilovač, tesnenie motora alebo stabilizator . to potom išlo za 500-1000 e .

Odpovědět