Bitcoin a dalsi kryptomeny

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
matucha

Re: Bitcoin a dalsi kryptomeny

Příspěvek od matucha » 28 úno 2018 19:06

mňáu

$ZCL
Obrázek

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 úno 2018 23:19

aj tak je to este stale velak ja som cakal ze to zastane tak ma 0.0001 alebo este menej :)

Inak co je zaujimave, po chvilkovom vypadku, jak sa odpojila majorita minerov, klesla dificulltity tak ZClassic je zase v TOP5 najziskovejsich coinov pre minovanie :))) Takze mam ho pusteny na oboch rigoch s automatickou konverziou na BTC nech z neho vyzmykam co sa da (kym sa da) :))))
Přílohy
Screenshot 2018-02-28 23.45.00.png
Screenshot 2018-02-28 23.45.00.png (185.7 KiB) Zobrazeno 207 x

matucha

Příspěvek od matucha » 01 bře 2018 03:23

Proste zadna nuda ;).

Ja uz ted tezim jenom velmi sporadicky (kdyz vim, ze bych nechal pocitac bezet naprazdno). Nedelam nic slozitejsiho nez nicehash a tam vetsinou vitezi Equihash, takze treba zasobuju hashi zrovna zcl...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 bře 2018 14:59

tak ke po forku a treba "smekmut klobpu".. zatual najhladsi a najbezproblemovejsi fork.. vsetko fuguje ako vino, mineri mozu minovat - kopa poolov podporuje, niektoee maju akcie ze prvy mesiac-dva bez poplatlov, penazenky funguju (zatial win, linux, mac, a samozerejme android - coinomi)

vsetko bez najmensiwho problemu, siet fici hladko, transalcie superrychle

ZPool vyplaca minerem 0.02 BTC za 1 BTCP, pri sucasnej hashrate t vychadza tak na 200$

teraz sa caka na exchanges, myslim ze zatial potvrdena podpora ked otestuju wallet je v Kucoin, Teradesatoshi, Binanceje v stave riesenua.. osobne cakam v blizkej dome Coinexchange.io a Cryptopia a potom sa snad rozhybu aj trapasaci z Bittrexu

Som zvedavy na cenu.. na zaciatku urcite dump dole ale co bude za par mesiacov to sa uvidi - ja celkom verim ze sa prehupneme rychlo cez 1000$ a do 2 mediacov predbehne BCH

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 bře 2018 12:42

Dendy : Tak tomuto som nerozumel ani slovo ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 bře 2018 12:45

ja viem, vela preklepov tam mam, to som pisal z mobilu :-D :-D

matucha

Příspěvek od matucha » 09 bře 2018 14:18

Trendline neprolomena, 2018 zatim vypada jak 2017 pozpatku ;).

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 bře 2018 16:03

Jo..

inak mining ciste zufalstvo ... najhorsie ze je altcoiny este viac klesaju nez BTC, takze profitabilita ak si vytazene chces prevadzat na BTC je este horsia ..

2 rigy kazdy 1x 1070 a 5x 1080 dokopy generuju (pri prevode nakopaneho na BTC) niekde okolo 0.0015 - 0.0018 BTC/24h, nech uz kopem hocico .. cista muka :-)

teraz som sa pustil do kopania BTCZ, ked uz BTCP mam nejake z forku, BTCZ tiez vyzera ze je za nim super komunita a kopa dobrych devs tak snad si za rok - dva poviem ze to bola mudra investicia :) Povedal som si ze ked mam "nakopane" uz cca na rocne naklady elektriky tak teraz idem spravit zasoby nenjakych altcoinov ktore maju long-term potencial rastu

Ak mas tipy na niektore alcoiny ktore na ktore by stalo za to sa zamerat, idealne equihash, lyra2rev2, nist, x11, x17,... (hlavne nie EThash) kludne daj vediet :)

matucha

Příspěvek od matucha » 11 bře 2018 04:25

Jo, koukal sem, ze tezeni nehaze nic moc zajimavyho. Takze se tim nezabejvam. U me to bylo ciste oportunicticky vyuziti HW, kterej mam tak jako tak.

No a u tech cen si asi na nejakej rust budeme muset chvili pockat. Ctvrt roku? Pul roku? Rok? Nekonecno? Co na to McAfee? ;)

Rozhodne to zas nebude nuda.

A ty graficky karty - se klidne muze stat, ze se to ted nebude nejakej cas vyplacet a mezi tim prijdou novy verze, ktery odsunou tyhle na druhou kolej.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 bře 2018 08:30

> Co na to McAfee?

anoanoano :-D ten sa asi dost poti teraz :-D

> se klidne muze stat, ze se to ted nebude nejakej cas vyplacet a mezi tim prijdou novy verze, ktery odsunou tyhle na druhou kolej.

ktovie .. karty ale tym ze su univerzalnejsie (teda hlavne NVIDIE, s AMD-ckami je to horesie tie su dobre akurat tak na ETH a to asi v blizkej dobe skonci ak prejdu na PoS alebo ak naozaj Bitmain na jesen uvolni ASIC-y na ETHash) tak s je to flexibilnejsie, vies tazit efektivne spustu roznych algorytmov, stale sa objavuju nove coiny takze vies prepinat tam kde sa to zrovna oplati, pripadne vyuzit chvilu ked mineri opustaju nejaky coin a dramaticky klesne difficultity ale este nestihla dobehnut cena - no len to treba aktivne sledovat ..

ludia su stale schopni tazit aj na 2-3 roky starych kartach a su profitabilni - ak akceptuju nizsie percenta profitov .. takze myslim si ze ak nepride nejaka zasadne nova technologia v oblasti GPU tak minimkane 1070,1080 budu pouzitelne pre mining este 2 roky urcite ..

samozrejme klondyke era keydy navratnost investicie bola mesiac - dva uz skoncila a nikdy sa nevrati ...

jedna vec je fakt, trosku trpnem, su rumours ze 26.marca ma nvidia prist s nejakymi kartami specializovanymi na mining .. tajne dufam ze nepride :-))) , to by mohlo skomplikovat mining na starsich kartach za par mesiacov az sa take karty rozsiria

matucha

Příspěvek od matucha » 11 bře 2018 12:48

Medvedi trh muze plany na vydavani specializovanejch karet na tezeni "pozmenit" ;).

Tak schvalne jak dlouho to tentokrat potrva. Popravde takovej ten exponencialni graf "predpovidajici" cenu BTC na zaklade sitovyho efektu daval na konci minulyho roku $10k a 20k tam vychazi az nekdy na konci 2018. Jestli je to nejak smerodatnej model, tak to 2017 dvakrat prestrelilo a ted to asi chvili bude holt podstrelovat.

Obrázek

Meyer multiple je ted aktualne 1.0 coz je docela nizko a vypada to, ze to bude este niz.

https://www.theinvestorspodcast.com/bit ... -multiple/

Jestli se to teda fakt vyda odsud dolu, tak dobry prilezitosti prijdou nejspis nekdy v druhy pulce roku, pripadne na jeho konci a zacatku 2019. Ale tenhle vyhled se samozrejme muze este 10x zmenit.

matucha

Příspěvek od matucha » 12 bře 2018 17:48

Prima ze u nas nekdo zkousi realizovat koncept vyuzivani tepla z tezeni.

https://cointelegraph.com/news/cryptoma ... ining-heat

https://twitter.com/KamilBrejcha/status ... 28/photo/1

Tohle je jedna varianta, ale popravde asi nejvyuzitelnejsi by bylo ohrejvani vody v domacnosti. To potrebujes celej rok. Samozrejme topeni v rodinnejch domcich ~6mesicu v roce taky neni zly vyuziti. Neco jako kryptokotel, kde teplo dodavaj standardizovany ASIC cihly se standardizovanym prevodem tepla z cipu na kontaktni mista a jedes. Po zastarani ASICu vymenis cihlu jako vyhorely palivo ;).

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 bře 2018 18:23

jo to by bolo super, tepla to vygeneruje fakt dost, v zime som to normalne vyuzival na dokurovanie (na noc som rigy zapol v obyvacke na prizemi a rano v celom dome prijemne teplo :-))

klingáč

Příspěvek od klingáč » 12 bře 2018 19:05

matucha píše:
12 bře 2018 17:48
Tohle je jedna varianta, ale popravde asi nejvyuzitelnejsi by bylo ohrejvani vody v domacnosti.
Ohrev vody v tomto rozsahu v domácnosti.. asi nie..
Najlepšia pomoc zrejme v prechodnom období jar/jeseň.. ako dokurovanie..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 bře 2018 19:26

> Ohrev vody v tomto rozsahu v domácnosti.. asi nie..

preco myslis ? vodne chladenie na grafiky existuje, takze len to dako pozvarst dokopy a urobit z toho vymennik do bojlera :-)

mne tie 2 rigy mam zeru cca 1.6 az 1.8 kWh.. este 2 take a je to dost na ohrev vody pre cely dom :-))

inak daktori ludia maju rigy spravene tak, ze to maju cele ponorene v mineralnom oleji respektive nevodivej chladiacej zmesi.. naozaj by by to slo - len tie naklady sa oplatia asi az pri vacsim pocte rigov...

Odpovědět