Debata o politice - vazne aj nevazne

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Cundo
Profesionál

Re: Debata o politice

Příspěvek od Cundo » 30 črc 2011 17:47

Ivo píše:Nevím, na paušál jsem nikdy nejel ...

A srovnávat OSVČ se zaměstanci tak nějak nejde. Zaměstnanec má vše zajištěno a pohodlně si sedí v práci a zaměstnavatel za něj vše platí ... OSVČ se musí o sebe postarat sám (platí x dalších nesmyslů - silniční dan atd) a o něj se nepostará nikdo, jenom exekutor ... Navíc dává často práci spoustě jiných lidí ... Takže logicky a přirozeně by to pohodlí měl zaměstnanec mít zdaněné podstatně víc ...

Akurat som statocne vytoceny, bo som sa dopracoval tej pocty, byt v starostlivosti jedneho z exekutorov :mrgreen: :evil: . Nasa uzasna vlada nezdiela rovnaky nazor ako ja, ze je lepsie zaplatit odvody vtedy, ked na ne mam (bez penalizacie) ako vobec. Tak ze zrusili generalny pardon, na ktory som bol nejako zvyknuty a mali zivnostnici budu vracat zivnostenske listy...Pri predstave, ze pol miliona ciganov sa rano zobudi a ma zarobene aj z mojich odvodov a uz len spekuluje, kde si este "privyrobit" ma po 12-tich rokoch zivnosti prestava chut nadalej to dalej tahat...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2011 18:10

Vuid píše:Cyril: Dane jsou kradez? Ne, progresivni zdaneni prijmu je smysluplne a logicke, neni to zadna "falesna" solidarita, je to proste solidarita. Nezapiram ze jsem levicak, ale to je jedno - kazda vlada by mela ctit zakladni moralni principy.
A prave ty zakladni moralni principy ma evidentne kazdej jiny a jinak je chape. To si asi nevysvetlime. Zajimalo by me ale, jak muzes povazovat za solidaritu (cimz myslim obecne treba to, ze mas jidlo, nekdo jinej ma hlad, tak se s nim rozdelis) progresivni dane, uvaleny na nekoho, kdo s nima nesouhlasil. Je donucenej je platit. At je ve skutecnosti velkorysej, nebo "lakomej", to je jedno. Kde tam vidis tu ctnost?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 črc 2011 19:06

Zakladny problem nevidim v daniach ako takych, ked maju rozumnu vysku, ale v minime kontroly a moznosti ovplyvnit na co su peniaze z mojich dani a odvodov pouzite... Rozhoduju o tom rozny zmrdi, politici a podobna sebranka a podla toho to tak vyzera ...mne by nevadilo platit dane a odvody keby som v adekvantnej miere (aj ked co je adekvana miera je velmi relativne) dostaval od statu sluzby pripadne co sa tyka socialneho systemu videl ze tie peniaze idu ludom ktori si ich vedia vazit a zasluzia si ich... Ked ale vidim ze moje peniaze idu povacsine do vrecak skorumpovanych zmrdov, su utopene v byrokratickom aparate alebo potom na vyzivovanie roznych parazitov ktory uz len tym ze sa narodili maju zarobene, je mi z toho zle...

Samozrejme progresive zdanovenie je bolsevicky vynalez sluziaci hlavne na to aby sa politici zapacili najnizsim prijmovym skupinam.... Pokladam za najvacsie svinstvo trestat uspech progresivnym zdanovanim...

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 30 črc 2011 19:42

Cyril píše: Zajimalo by me ale, jak muzes povazovat za solidaritu ... progresivni dane, uvaleny na nekoho, kdo s nima nesouhlasil. Je donucenej je platit.
Tím, že žiješ v nějakém státě, tak souhlasíš s jeho zákony. Pokud se zákony nesouhlasíš, můžeš se svobodně odstěhovat do státu, jehož zákony ti vyhovují více. (Jsou země, kde žádné daně nejsou). Tedy nevidím v tom žádné donucení, ale je to tvé svobodné rozhodnutí. Navíc zákony a tím i výšku daní (a že vůbec nějaké jsou) můžeš ovlivnit ve volbách. Nevidím zde tedy žádnou paralelu s krádeží a říkat, že daně jsou krádež je stejné, jako když někteří komunisti říkali, že všichni kapitalisti jsou zloději - jen je to s opačným znaménkem.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 30 črc 2011 19:54

Dovolím si reagovat, i když to nebylo adresováno mně...
Symphonic píše:Tím, že žiješ v nějakém státě, tak souhlasíš s jeho zákony.
tohle je klasická ukázka alibistické argumentace - ano, já třeba chci žít tady, ale...
Symphonic píše:Navíc zákony a tím i výšku daní (a že vůbec nějaké jsou) můžeš ovlivnit ve volbách.
...v tom je právě ten háček, k volbám chodím pravidelně, jenže následné události mě bohužel pokaždé přesvědčí o tom, že je to prakticky zbytečné, proč, na to stačí nebýt přehnaným optimistou, ale dívat se kolem sebe, co se děje (neber to osobně, to jen, že tak "jednoduše" jak jsi to napsal, to fakt nefunguje..i když by to bylo fajn)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2011 20:09

Symphonic: za prvé většinou je to jinde ještě horší, za druhé tě nemusej přijmout a za třetí, je to dost absurdní, říkat, že je tvoje svobodný rozhodnutí, že ses někam narodil a můžeš si vybrat jinej nesvobodnej systém (to je jakejkoliv stát z principu vždycky... víc, nebo míň). Ad ta posledni věta - nevim, co k tomu říct, protože je nesmyslná. Krádež je, když ti někdo něco bere proti tvý vůli a nemá na to žádný právo. Tyhle řeči o opačných znamíncích ("čistej kapitalismus je totéž, co komunismus, jen s opačnym znamínkem" apod.) mi přijdou jako čirá demagogie, to se na mě nezlob... je to uplně nelogický

P.S. ve volbách to ovlivnit můžu... jednim hlasem z x milionů. Tomu řikam svoboda!(prostě demokracie nerovná se svoboda... možná je to kontroverzní tvrzení, ale jsem přesvědčenej, že je to tak)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 30 črc 2011 20:49

Vsak mnozi anticti filozofove pouzivali termin "demokracie" jako vladu luzy :D

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2011 21:47

Wohma: to sedi

Wohma

Příspěvek od Wohma » 30 črc 2011 22:02

Prilehavejsi termin je pak ochlokracie :) To je doslova vlada luzy.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 30 črc 2011 23:40

symphonic ma zatim nejvetsi a jedinou pravdu: kdyz se ti neco nelibi, muzes se zbalit a jit jinam.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2011 23:48

hombrefeo: ...kde to bude totez v blede modrym. Vsude o tobe bude rozhodovat luza, nebo nejakej diktator. Pripadne budes nekde mezi barbarama a opicema, co se podrezavaj a znasilnujou na potkani... Ne, moznost emigrace neni argument pro to, nesnazit se nic menit k lepsimu

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 30 črc 2011 23:51

Cyril píše:hombrefeo: ...kde to bude totez v blede modrym. Vsude o tobe bude rozhodovat luza, nebo nejakej diktator. Pripadne budes nekde mezi barbarama a opicema, co se podrezavaj a znasilnujou na potkani... Ne, moznost emigrace neni argument pro to, nesnazit se nic menit k lepsimu
ano, mozna to jinde bude podobne, ale ty o tom nebudes muset premyslet.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 črc 2011 00:03

hombrefeo píše:kdyz se ti neco nelibi, muzes se zbalit a jit jinam.
dufam ze si to myslel len ako vtip... nic v zlom ale to bola jedna z taktik ktore komunisti a stb pouzivali na zbavenie sa nepohodlnych ludi, hlavne z radov hercov a medialne znamejsich ludi pri ktorych si nemohli dovolit tie "standardne" metody... je smutne ze v dnesnej dobe este niekto moze nieco take povedat... je desive ze tento system vychovava nove a nove generacie ktore sa hlasia k heslu "drz hubu a krok alebo padaj inam"... :(

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 31 črc 2011 00:14

zajímalo by mě, jestli by tihle "hrdinové" stáli za svým názorem i v době, až budou mít třeba rodinu
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 31 črc 2011 00:33

Cyril píše:Symphonic: za prvé většinou je to jinde ještě horší, za druhé tě nemusej přijmout a za třetí, je to dost absurdní, říkat, že je tvoje svobodný rozhodnutí, že ses někam narodil a můžeš si vybrat jinej nesvobodnej systém (to je jakejkoliv stát z principu vždycky... víc, nebo míň).
Jak jsem psal, jsou země, např. v africe, kde daně a stát de facto nejsou.
To že se někam rodíme s tím nic udělat nemůžeš. Od narození máš ve společnosti nějaká garantovaná práva, ale zároveň i povinnosti (např. daně). Nic lepšího než máš právo, že pokud si se náhodou narodil v zemi, která ti nevyhovuje, pak ji můžeš opustit, v principu asi nejde udělat.
Cyril píše: Ad ta posledni věta - nevim, co k tomu říct, protože je nesmyslná. Krádež je, když ti někdo něco bere proti tvý vůli a nemá na to žádný právo.
Stát vybírá daně podle zákonů (práva). To že je něco proti tvé vůli, neznamená že na to nemá právo. Když nebude stát a zákony, tak jen těžko budeš hledat vůbec nějaké právo. Kdo bude mít větší klacek než ty, sebere ti co bude chtít. To pak je právo - právo silnějšího.

Odpovědět