Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
MDudas

Re: Islám, muslimové, korán a vše okolo...

Příspěvek od MDudas »

A predsa nevypinaju mozog a nespravaju sa podla prirucky, a nenodrzuju vsetko od A do Z !!!
Ale tomu davaju vselijake svoje interpretacie.... V dejinach tych zapnuti mozgu a vlastnych interpretacii bolo milion.
A prave tieto interpretacie su nebezpecne, NIE VIERA ! Kazda viera sluzi na zachovanie zivota, dobra a dostojnosti ludi. Nazory na stvorenie sa iba pridali k idealom spravania sa. A naozaj su v kazdom uceni menej podstatne. My ateisti vsak mame tendenciu to podcenovat a vnimat vieru iba cez "nedostatok objektivneho vedeckeho vnimania sveta". Toto je to, co Ti hovoria vsetci veriaci - viera nie je iba o stvoreni a "mocnom Bohovi"...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ved ja nekritizujem vieru.. ja kritizujem nabozenstvo ako ideologiu .. a z toho potom samozrejme cirkev ako organizaciu ..

co sa tyka samotnej viery .. tak ja sam o sebe si nie som uplne isty ci som cisty ateista :)) ale nemam potrebu to riesit...

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

dendy píše: to je skutocne nezmysel ktoremu moze verit len naivny clovek co netusi nic o fyzike ..
dendy píše: Nemam vystudovanu fyziku ani stavbarinu takze som len amater co sa snazi pochopit ..
oh yea.
dendy píše: Toto moje presvedcenie vyplyva z vedeckych analyz ..
Priklad?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

naco ? uz ma tie flamewars vazne prestavaju bavit, nikam to nevedie ...

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

Ok ovšem jako milovníku vědeckých analýz ti něco do tvého repertoáru přidám, abys měl co číst (na rozdíl od těch naivních).
(tentokrát nejde o filmiky na youtube)

http://www.cideas.cz/free/okno/technick ... 132-20.pdf

http://people.fsv.cvut.cz/www/vydra/fil ... Thesis.pdf

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ver comu chces, trebars v malych zelenych muzickov z marsu, sorry tymto som si uz presiel a rozhodne som pri svojej volbe comu teda rozhodne verit nebudem necerpal zdaleka len z 'filmikov na youtube' ... pokladam za stratu casu v tejto diskusii pokracovat ... zjavne diskusia na tuto temu neprinesie nic nove tebe ani mne .. takze nebudeme plytvat cas ok ?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

dendy, z mojej strany urcite ziaden war ...
... iba som chcel naznacit, ze si myslim, ze najradikalnejsi veriaci (vsade na svete) su uplne najviac a najcastejsie ti, ktori svoju vieru VAZNE nepochopili. prave tito "ortodoxni veriaci" by verili aj koranu, aj marxizmu-leninizmu, aj na duchov, aj na zelenych muzickov - staci len, aby im to niekto dost dlho a tvrdo tlaci do gebule...
ale co je najdolezitejsie na tomto poznatku - oni kludne budu aj ateisti, ked ich system/spolocnost tvdo pritlaci (a la CCCP). najdu svojho "Boha" vo vedeckych teoriach a fyzikalnych zakonoch, ktorym rozumeju ani 2%..."

a tiez si nemyslim, ze je nebezpecnejsi prefikany politik "krestanskeho typu", ktory seba a vselico ine, spinave, schovava za vieru, nez otvorene agresivny ortodoxny veriaci. to mame len posunute mierky, lebo tu nemame extremistov... ver mi ze hej.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

aha, ja uz som to pochopil - ty proste mas na mysli tych neveriacich = inteligentov a intelektualov. :) demokratov, co nikomu nic nevnucuju, tych siritelov osvety a vzdelania. napr. Martina Mojzisa.

ale intelektuali su mierni a neagresivni, aj ked su moslimovia alebo co ja viem... cerveny kmeri... :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

Ok, cize dobry clovek bude dobry ci uz bude clen nejakeho nabozenstva alebo nie... zmdrd bude robit zle tiez bez ohladu na to ci bude alebo nebude clen nejakeho nabozenstva...

V tom pripade je nabozenstvo uplne zbytocne, a zlyhava vo svojej zakladnej podstate - ukazovat ludom ako byt lepsi... A prave tym, ze neplni jedno z jeho zakladnych poslani ale umoznuje zmrdom aby sa nim maskovali,ospravedlnovali svoje konanie, je o to viac nebezpecne...

Dobry clovek ho nepotrebuje na to aby konal dobro, zmrd ho moze zeuzit...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Nuz aj takto sa to da vidiet....
Lenze ... historicky sme, chceme-nechceme, velmi ovplyvneni krestanskymi hodnotami dobra/zla. Aj ja, aj ty. Nie ateistickymi, ale krestanskymi.
To co povazuje nasinec za eticke, ludske, dobre atd., vychadza z velkej miery z krestanstva. To je nepopieratelny fakt. V tom sme sa vyvijali starocia, a par desiatok rokov ateizmu na tom moc nezmenilo.

Na druhej strane - ateizmus a jeho "prospesnost" spolocnosti je moderna vec, ale jeho dlhodobe fungovanie nie je z historickeho hladiska nijak vyznamne overene. Alebo existuju nejake presvedcive dokazy o dostatocne dlho existujucej spolocnosti, ktora by nebola postavena na viere, ale na ateizme ? Mam namysli - ci su hodnoty dobra a ludskosti nejako siritelne v case nezavisle na nejakej viere. Ci by si ateisti neovplyvneny veriacimi boli schopni budovat nezdeformovany rebricek hodnot napr. za 200-300 rokov ?

Je to na velmi velmi velmi dlhu diskusiu,... ktorej vysledkom by podla mna bolo, ze viera MUSI existovat, inak by ludstvo zdivelo. Ludia su totiz taki, ze ked im dovolis pochybovat o jednej veci (napr. existencii Boha), tak po par generaciach zacnu pochybovat o vsetkom. Aj o nose medzi ocami. :(

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

MDudas: si to fajn vystihol.

Vzdy bolo, je aj bude lahsie nieco spochybnit ako obhajit. A pre otazku viery to plati dvojnasobne. Som nazoru, ze v spolocnosti ma byt miesto aj pre ateistov, teistov, vieru... to je proste rozdielnost v zmyslani ludi, ponimani a vyznamu logiky atd. Co mna zaraza je neskutocny fakt, ze ked niekto niecomu nerozumie, nedava mu to staru znamu "logiku", co to jeho skatulky nepatri, automaticky to zavrhuje. Veriaci - neveriaci, tolerancia ludstvu chyba, a to v globale. Predsudky, ktore su zakorene v ludoch na oboch stranach barikad su akousi prekazkou, ktoru sa nechce prekracovat nikomu.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

dendy píše:Ok, cize dobry clovek bude dobry ci uz bude clen nejakeho nabozenstva alebo nie... zmdrd bude robit zle tiez bez ohladu na to ci bude alebo nebude clen nejakeho nabozenstva...

V tom pripade je nabozenstvo uplne zbytocne, a zlyhava vo svojej zakladnej podstate - ukazovat ludom ako byt lepsi... A prave tym, ze neplni jedno z jeho zakladnych poslani ale umoznuje zmrdom aby sa nim maskovali,ospravedlnovali svoje konanie, je o to viac nebezpecne...

Dobry clovek ho nepotrebuje na to aby konal dobro, zmrd ho moze zeuzit...
Kazdeho cloveka, jednotlivca, jeho identitu, od narodenia formuje jeho rodina, spolocnost v ktorej vyrasta. Aj v povedzme "ateistickej rodine" mal niekto ci uz z rodicov alebo iny clen rodiny kontakt s nabozenstvom (priamy - nepriamy). Formuje to, vedome - nevedome, hodnoty. Ak by povedzme navstivil kmen v amazonii, kde sa nik z dnesneho sveta, alebo toho "minuleho" nedostal. Prisiel by si na to, ze pre tento kmen, tu komunitu, spolocnost je "normalne", ze ked ho niekto nasere, zabije ho a zozerie ako normalnu vec... alebo ze sa dieta narodi na prvy pohlad zdrave ale niekomu z kmena sa zda ze mu vtak nenarastol tak aby to bolo ok a mohol zvacsovat kmen, jednoducho dieta zabiju. Vid. staroveka Sparta. Tvoj nazor vnimam ja ako cisto len vysledkom toho co chces-nechces pripustit :wink:

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

dendy píše:ver comu chces, trebars v malych zelenych muzickov z marsu, sorry tymto som si uz presiel a rozhodne som pri svojej volbe comu teda rozhodne verit nebudem necerpal zdaleka len z 'filmikov na youtube' ... pokladam za stratu casu v tejto diskusii pokracovat ... zjavne diskusia na tuto temu neprinesie nic nove tebe ani mne .. takze nebudeme plytvat cas ok ?
Chtěl jsem jenom příklady "vědecké analýzy" ze které jsi čerpal. Asi je moc těžké dát sem odkaz. Já jsem příklady nějakých vědeckých analýz přidal.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic »

Už jsou samozřejmě i konspirační teorie o událostech v Bostonu.
Aneb opět CIA/FBI/KGB/Mosad zasahuje:

http://imgur.com/a/Nx8EU

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

netusim akym sposobom suvisia tie 2 dokumenty co si sem pastol, ktore pojednavaju o tepelnej odolnosti >BETONU<, s udalostou ktora sa stale 9/11, respektive s verziou ze zrutenie budov 1,2 (a hlavne 7 do ktorej ani ziadne lietadlo nenarazilo) bolo pricinov oslabenia oceloveho jadra budovy vplyvom horenia leteckeho benzinu (najme v tej 7dmicke muselo toho leteckeho benzinu horiet fakt ppc vela lol :-)))

len pre tvoju informaciu to co drzi pokope taketo vyskove budovy nieje beton ale ocelove jadro ktore tvori nosnu konstrukciu tejto stavby .. takze aj keby si beton narusil sebaviac, je mozne ze okrajove casti (vonkajsie steny) povolia ... pri brutalnom naruseni sa mozu prepadnut podlazia smerom od vonkajsich stien dovnutra ... ale budova ako celok sa v znianom pripade nezruti rychlostou volneho padu - nosne jadro, pokial nedojde k zasadnemu oslabeniu ocele - jednoducho ostane stat, maximalne dojde k ohybom, a prasknutiam - ale nie k implozii (otec je statik, vysvetloval mi to) ..

teplota tabenia ocele je 1350 - 1500 stupnov celzia (zavisi od primesi, najma od mnozstva uhlika), samozrejme pruznost straca uz pri nizsich teplotach.. teplota horenia leteckeho benzinu v otvorenom priestranstve (kde je idealny pristup vzduchu, teda hlavne kysliku) je 260 - 315 stupnov celzia (zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Jet_fuel) ... ak naozaj mas zauem (o com silne pochybujem) o vecnu debatu mozem pohladat stranku kde je vypocet, na zaklade prepokladaneho mnozstva paliva, ake velke teplo odovzdal horiaci benzin budove, a na zaklade toho vypocitana teplota ohna .. aj v tych najextremnejsich variantach je to stale HLBOKO pod urovnou kedy dochadza k relevantnemu oslabeniu pruznosti ocele a jej deformaciam..

nehovoriac o tom ze v troskach WTC 1,2 (a aj 7!) sa nasla ROZTOPENA ocel - to znamena ze teplota horenia musela byt v rozmedzi 1350-1500, co v ziadnom pripade ani v sne nemohla byt z horenia leteckeho benzinu ani inej latky uvolnenej pri naraze (jedine ze by lietadla prevazali sudy s termitom), ani ziadnej inej latky, ktora sa oficialne mohla nachadzat v lietadle / budovach ...

btw. to s tym bostonom to vyzera ako riadna hlupost :-)))

Odpovědět