Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
jackies

Re: Islám, muslimové, korán a vše okolo...

Příspěvek od jackies »

hombrefeo píše:jackies, chces toho po mne znenadani nejak moc
Nechci, mělo by to být myslím jednoduché ale asi po důkladném zamyšlení a zjištění toho PRAVÉHO důvodu.
Ale dobře, v pohodě.
Mě to stačí a nebudu to pitvat jak jsem slíbil.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ono viera je velmi vseobecny pojem .. verit sa sa vo vselico .. aj ateista veri ze boh neexistuje :-))) vo vseobecnom zmysle slova je veriaci clovek takmer kazdy :) takze ked sa bavime o viere je dobre specifikovat presne viera v co .. ja naprikad mam dost vysoku tendenciu verit tomu ze svet v ktorom zijeme je len virtualna realita

tony9

Příspěvek od tony9 »

tomy45 píše:
Hammond píše:Ja stale neviem pochopit jednu vec. Ludia su dobri aj zli bez ohladu na vierovyznanie, statnu a politicku prislusnost, pohlavie, vek socialne zazemie, rasu... V kazdej skupine sa najdu ako dobri a charakterni ludia, tak zlosynovia ktori skodia ostatnym. Co je vsak podla mna na islame fenomenalne su samovrazedni utocnici. V dejinach sa odohralo vela aj vdaka nabozenskym otazkam, ale neviem o tom, ze by existovali hinduisticki, budhisticki, krestanski, zidovski ci akykolvek iny samovrazedni fanatici (okrem pilotov kamikadze, co je uplne ina otazka). Podla mna je tymto prave islam vynimocny... v tom najhorsom zmysle slova.
Toto sa deje bohuzial z jedneho prosteho dovodu a to... 80% ludi vyznavajucich islam (blizky vychod, afrika) je negramotnych, nevzdelanych a najma chudobnych. A zlosynovia, ako si ty pomenoval ludi, ktori skodia, su v drvivej vacsine inteligentny ludia, ktori maju svoje ciele a v podobe 80% negramotnych, nevzdelanych a chudobnych ludi aj svoje prostriedky. Kazda rodina samovrazedneho utocnika dostane obnos penazi. Tam sa to paradoxne nedeje ani tak kvoli presvedceniu, ale z dovodu zabezpecenia rodiny, aby nepomreli hladom... cize da sa to "pochopit", kazdy z nas sa stara o svoju rodinu a jej prezitie. Toto co si spomenul je nazorny priklad toho, ako sa nabozenstvo zneuziva ako prostriedok k dosahovaniu svojich cielov.
Tomy já myslím, že ty příčiny jsou složitější. Pokud se nepletu tak borci co zaútočili na Světové obchodní centrum byli vysokoškoláci a byli fiannčně zajištěni. Nicméně vzdělání, nebo spíše nevzdělání a chudoba hrají v tomto fenoménu určitě taky roli.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

ano, pravda. zabudol som na 1 fakt, a to fanatizmus. Ten nerozlisuje ziadny socialny status.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Ano fanatismus je podle mne dost klíčový.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

jackies píše:
hombrefeo píše:posuzuji pouze podle sebe, jsem hluboce verici a ziji o samote na konci sveta.
Můžeš prosím shrnout jednou větou komu, čemu, jak věříš a hlavně důvod PROČ ?
Když to zlehčím, třeba "abych se nedostal do pekla" .....
(víš, objasnit to "hluboce věřící")
Nebudu to nějak pitvat a nebudu na to reagovat, jen mě to zajímá.
Raj - Peklo - Zatratenie, atd. ako som pisal, biblia je kniha podobenstiev. Peklo nemozno brat ako velmi horuce miesto, kde sa hriesnici varia v kotloch. :-]
Ja som rovnako veriaci, krestan, verim v Boha. Verim preto, ze viem, ze Boh existuje. Nie som dokonaly, mam svoje chyby, zle stranky. Ale rovnako som si vedomy svojich pozitiv. Nie je pre mna hanbou sa k tomu priznat, hanbou cloveka sameho je moment kedy strati uz aj sam seba. Je prazdny. Nabozenstvo a viera pre mna znamena mnoho, pretoze ako hmotne veci pominu, zmysel ostava. A to je duchovna stranka. Clovek ma dusu, ktora je vecnou formou energie. Peklo/zatratenie je miesto/stav kde dusa cloveka ako forma energie/zivota pretrvava vecne, sama. Opat raz, fyzicka bolest (nech je akakolvek) pominie, samota-nepritomnost lasky (a toto slovo ludia sa teraz uz pomaly boja co i len vyslovit) je horsia muka. Moze pretrvavat vecne... To je zatratenie, uvedomovanie si seba a sameho niekde, vecne... To je trocha modernejsi vyklad 5000 rokov starej knihy Biblie :-]

tony9

Příspěvek od tony9 »

Hezky vyjádřeno.

jackies

Příspěvek od jackies »

Já mám osobní teorii a pohled na víru a vlastně na všechno co se děje na světě takovou :

VŠECHNY skutky které kdokoliv udělá, je jen snaha o získání nějakého OSOBNÍHO pocitu štěstí.
A opravdu tím myslím VŠECHNY skutky bez výjimky.
Ať zvedneš bezděčně propisovací tužku ze stolu, nakrmíš své dítě, obětuješ hrdině svůj život za někoho jiného, podaruješ peníze potřebnému, zabiješ mouchu ...
KAŽDÝ, i ten nejmenší pohyb tvého těla a JAKÝKOLIV myšlenkový pochod a slovo vede ve skutečnosti a ve finále jen a pouze ke snaze dosažení vlastního lepšího pocitu, ať už se potom dostaví nebo ne.

Já tomu říkám sobeckizmus :)
Víra do toho logicky samozřejmě spadá také.

Někdo si k té snaze více pomáhá vírou, někdo chlastem, někdo samopalem, někdo sbíráním motýlů, někdo pomáháním důchodcům, někdo plkama na internetu ....

Nevím, zdali už někdo takový pohled na chování člověka (zvířete) popsal, ale k takovému jsem dospěl sám :)
Nikdo mě ho nevymluví žádným příkladem (klidně nějaký někdo nahoďte)

I tenhle můj příspěvek pouze vede k výše popsanému ať chci, nebo ne.
Rozřešení ale nemám :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Mna napada po tvojich slovach, taky iny termin... Nieco ako "burn out - ego support" filozofia zivota. :-] Tak ako japonci zili kedysi "kodexom samuraja", ktory takmer uplne potlacoval ego, tvoj "kodex" je uplny opak :-]

Tento tvoj zivotny postoj vychadza - ma pravdepodobne zaklady v tvojich zivotnych skusenostiach, kedy si vyhorel. Pridal si turbo k egu, a nim vnimas ostatnych ludi z pohladu ega - obranny mechanizmus. Sudim tak na zaklade toho ako si sa vyjadril, styl. Nie som si isty, ci som to urcil na 100%, ale ak sa zamyslim nad tvojim zivotnym postojom, logicky, asi daleko od pravdy nie som.

Neber to ako moj pokus hodnotit ta, skatulkovat. No offence to your ego ;-] Len ma zaujalo, resp. som sa zamyslel nad tym ako si k takemu nazoru prisiel :-]

vasek

Příspěvek od vasek »

Tomy, myslíš to dobře, ale musím souhlasit s jackiesem. Vaše názory ale nejsou v protikladu, spíš na jiné úrovni. Ty píšeš o nějaké té "lidské" nadstavbě a jackies jde na dřeň, což jsou pudy a ty prostě máme, protože jinak bychom nepřežili.
Kdysi před lety jsme seděli jako mladí začínající muzikanti v hospodě s jedním zkušeným kytaristou z jedné nejmenované brněnské kapely a ten nám po pár pivech dával rady do života. Tehdá říkal: "všechno, co v životě děláš akorát vede k tomu, aby sis dobře zašukal". Dneska to narozdíl od té doby asi chápu, jen bych to rozvedl: "všechno, co v životě děláš akorát vede k tomu, aby sis dobře zašukal nebo byl se sebou spokojenej". Zní to strašně, ale přesto se to vůbec nebije se všema vznešenýma věcma, který může člověk během života dělat. Můžeš být ateista, křesťan i muslim, kterej je přesvědčenej, že prostě dělá správnou věc...
(pokud se to někomu zdá nevkusné, tak to klidně smažte, ale když už s tím jackies začal...) :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Svojsky a vtipne si to zhrnul :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

tony9 píše: Pokud se nepletu tak borci co zaútočili na Světové obchodní centrum byli vysokoškoláci a byli fiannčně zajištěni. Nicméně vzdělání, nebo spíše nevzdělání a chudoba hrají v tomto fenoménu určitě taky roli.
tony 'borci' co 'zautocili' na WTC to je uplne ina debata .. toto by som radsej ako argument nepouzival kedze je VELMI diskutabilne ci to naozaj boli ti 'borci' ktori boli za vinnikov oficialne oznaceni.. ci vobec v tom lietadle boli .. :) zastavam naozor ze verit oficialnej verzii tej udalosti moze dnes uz len velmi naivny clovek ..

nieco na odlahcenie temy :)

Obrázek

tony9

Příspěvek od tony9 »

Dendy: "borci" myslím samozřejmě v uvozovkách. Nechci teď zakládat debatu o tom kdo zlikvidoval WTC. Chtěl jsem říct, že podle mého mínění může být sebevražedný atentátník i vzdělaný, finančně zabezpečený, mladý člověk.

Vašek, Tomy, Jackies: vezmu to zkrátka. S tím egoismem je to prostě udeřený hřebík na hlavičku. O našem egu je důležité vědět, pak se s tím dá něco dělat.

bassline

Příspěvek od bassline »

jackies píše: VŠECHNY skutky které kdokoliv udělá, je jen snaha o získání nějakého OSOBNÍHO pocitu štěstí.
A opravdu tím myslím VŠECHNY skutky bez výjimky.
Ať zvedneš bezděčně propisovací tužku ze stolu, nakrmíš své dítě, obětuješ hrdině svůj život za někoho jiného, podaruješ peníze potřebnému, zabiješ mouchu ...
KAŽDÝ, i ten nejmenší pohyb tvého těla a JAKÝKOLIV myšlenkový pochod a slovo vede ve skutečnosti a ve finále jen a pouze ke snaze dosažení vlastního lepšího pocitu, ať už se potom dostaví nebo ne.

Já tomu říkám sobeckizmus :)
Skutočný pocit osobného šťastia svetu pomáha. Takže sa IMHO nejedná o žiadny sobeckizmus.

jackies

Příspěvek od jackies »

tomy45 píše:Mna napada po tvojich slovach, taky iny termin... Nieco ako "burn out - ego support" filozofia zivota. :-] Tak ako japonci zili kedysi "kodexom samuraja", ktory takmer uplne potlacoval ego, tvoj "kodex" je uplny opak :-]
Tento tvoj zivotny postoj vychadza .........................
To není žádný můj životní postoj.
Je to jen popis situace.
Jen píšu o tobě, o sobě, proč se chováš tak jak se chováš. :wink:
Stačí si to přiznat a zjistit o sobě tuhle věc.

Odpovědět