Diskusia o nabozenstve

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
PELF
Profesionál

Re: Diskusia o nabozenstve

Příspěvek od PELF »

tomy45: Jak jsi přišel na to, že mám "radost z popíchnutí" a proč myslíš, že je to haluz? Co třeba se na to dívat taky jako na seriózně míněné sdělení názoru/pocitů z určitého náboženství a některých forem jeho propagace?

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

nemyslel som teba, ale ze si to spomenul o tych autoroch. je to haluz, lebo seriozne vyjadreny nesuhlas s niecim vyzera inak a je na nejakej urovni.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Pripajam sa k k tomymu. Toto je take... hodne jednoduche ponizovanie.
To uz mi pride omnoho trefnejsi Borat prespavajuci na schodoch pred americkou modlitebnou so svojim kufrom a spinavym oblekom.
(a to Borat je hodne od podlahy a stiplavy, ale jeho humor ma hlavu aj patu)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

tomy bohuzial to co prezentujes je presne myslienkovy prud, ktory po 1000nasobnom preexponovani skonci tak ako to skoncilo v redakcii charlie hebdo.. moj nazor.. karikatura, sarkazmus, cierny humor su uplne plnohodnotne formy vyjadrenia nazoru a ak ich niekto nevykryva alebo sa nevie zasmiat na sebe je to len jeho problem... plne najviac sa bavim na ludoch co povedia "ja mam cierny humor rad ale toto je uz moc.." :palec-:

ale inak suhlasim, ja by som tiez tu Muchu nedal sem ale do haluzoidnych, ale z trosku dost ineho dovodu nez ty..

inak po 20 stranach prispevkov si myslim ze na temu nabozenstva ani nema zmysel nejaka racionalna vecna debata.. bavit sa racionalne a objektivne o niecom iracionalnom a subjektivnom ?? imho nezmysel.. cely tento thread je zbytocny.. nikomu nic neda, zato mnohym zobere.. iluzie o inych, cas...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Iste, dendy je za kazdu satiru, sarkazmus, srandu aj zosmiesnovanie... Len nech sa to nahodou nedotkne jeho osobne. Lebo to uz je potom vazny problem. :lol:
. . .
Volnomyslienkarstvo a "totalna sloboda prejavu" su rovnaka pi..na ako prehnana viera, a rovnako zenu ludi do zahuby. Ak povazujes za riesenie niecoho kritizovat, zosmiesnovat, satirovat cokolvek, kdekolvek a bez akychkovek hranic vkusu a etiky, tak sa velmi mylis.

Navyse, ak niekto v songu pouzije 30-krat "M..aaa mi v hlave".... no comment. Stredna skola - program na stuzkovu...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak potom decentnější klasika :wink:

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

dendy píše:tomy bohuzial to co prezentujes je presne myslienkovy prud, ktory po 1000nasobnom preexponovani skonci tak ako to skoncilo v redakcii charlie hebdo.. moj nazor.. karikatura, sarkazmus, cierny humor su uplne plnohodnotne formy vyjadrenia nazoru a ak ich niekto nevykryva alebo sa nevie zasmiat na sebe je to len jeho problem... plne najviac sa bavim na ludoch co povedia "ja mam cierny humor rad ale toto je uz moc.." :palec-:

pitchovina jak voda v kosi dendy... zas hrotis, prekrucas. povazujem vsak uz za uplne zbytocne a nikam neveduce sa dalej k niecomu vyjadrovat.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Uplne nechapem, preco vacsina ateistov su liberalni exoti, v tomto pripade aj ritny pirat, ktory niekolkokrat viac nez smrt ci ine nepravosti spomenie "utlacanie homosexualov" :-) Ak niekto nieje konzervativny ateista je len babka, hra to. Typek mi pride volnomyslienkar, novorevolucny vizionar s receptom na vsetko... Ateizmus beriem, chapem, tolerujem. Vo videu je cast veci, s ktorymi suhlasim, ale ostatne... ficolikepopulizmus.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

tomy krasa, argumentacia ad hominem :palec-: ked niekto povie nieco s cim nesuhlasim je liberalny exot, ritny pirat ficopopulista a novorevolucny volnomyslienkar.. zabudol si na oblubene "neoliberal" (a najlepsie odplut si pri tom slove).. :palec-:

osobne s uplne vsetkym co tam povedal od a az do z suhlasim a sam by som to lepsie nepovedal..

jo btw. "ritny pirat" bude tazko kedze ma manzelku a dceru.. a je byvaly mormon, ktory pod vahou argumentov opustil vieru a stal sa ateistom..

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

uplne rovnako reagujes ty :-)

lavender

Příspěvek od lavender »

kedze mam za sebou rozne zivotne dilemy a uvahy, prispejem sem svojou skusenostou a zazitkom.
od malicka mi bolo ukazovane, ze kostol je vazna vec, ktora mi ma v zivote ukazovat co je dobre a co zle. (mal by ukazovat). v rozpore s tym, ze u nas doma prekvitala zavislost na alkohole. prestal som tam chodit, potom som znova zacal. asi po 10r. s novym zazitkom, ze Kristus moze byt v mojom zivote na prvom mieste. ale zase casom so skusenostou, ze pokial clovek nema na prvom mieste sameho seba (zdravym sposobom), konci to na antidepresivach napriklad. Kristus nepomahal (ani nemohol). v zivote som znova prisiel do kontaktu so zavislostou (drogy - nie ja) a vtedy som pochopil, ze mojim zivotom sa plazi nieco, co prepaja moje okolie, ludi okolo mna a mna sameho. vola sa to spoluzavislost. zacal som ju riesit na individualnych terapiach, skupinovych a terennych terapiach a nakoniec som zakotvil na tzv encounter skupine (v podstate to nie je terapia). a tam som pochopil a neustale uchopujem jedno - ze svetom aj mnou hybe strach. (na nom je postavena cirkev a nabozenstvo. Kristus s tym vnimanim zivota uz ma dost malo spolocne. )
a ze moj zivot sa moze hybat (a aj hybe) iba vtedy, ak sa neojebavam a leziem do situacii v ktorych mam najvacsi strach. vo vztahoch (rodina najblizsia, rodicia, surodenci, kamarati - ujasnenie si toho, co vlastne mame spolu za vztah atd).
preto som do kostola chodit prestal, pretoze ja nechcem, aby za mna preberal zodpovednost nikto - je to moja zodpovednost, dostal som ju a nepatri nikomu - ani Trojjedinemu Bohu, ani mojej zene, ani rodicom, iba mne. to, ze sa clovek vyspoveda, znamena, ze si chce nieco vyzehlit (darmo si nahovara, ze tam ide uprimne - ako povedal jeden knaz - keby ste nehresili, nemusime spovedat).
prijat do svojho zivota aj to, ze ked sa bojim a spravim blbost este zo mna nerobi zleho cloveka, ze za vela mojich tazsich stranok povahy nesu po objektivnom zhodnoteni zodpovednost rodicia a ich neriesenie svojich zivotov, je uzasne oslobodzujuce.
je to iba zlomok z toho, co som vo svojom zivote objavil a nasiel. zivot je uzasny a ja sa tesim na dalsie a dalsie dni :)
tolko k teme nabozenstvo z mojej strany.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Moja hlboka pravda je, ze mna nik nenutil, nezvaloval som ci neodkladal zodpovednost na niekoho ineho, aby som bol veriacim. Ani nie som paranoidny, ze ma ovlada cirkev, ci nabozenstvo alebo iluminati ci dalsia haved. Mal som skvele detstvo, mam skvelych rodicov, vztahy, atd. za co som vdacny. Nechcem tym povedat, ze som vyrastal v akomsi vakuu od "celeho ineho sveta". Takisto to klise "spoved vs. kostol vs. peklo vs. ten ostatny maglajzl nabozenstva" je cisto vnutorne prezitie - porozumenie- stotoznenie sa - prijatie - bez akehokolvek strachu a momentalne velmi modernej fobie z toho, ze sa ma chce niekto zmocnit a ovladat ma. Ak chce niekto viest serioznu diskusiu o nabozenstve, musi najprv oddelit plevel od ... tzn. neargumentovat tym, ze 70% pseudokrestanov chodi do kostola po odspustky a mrte inych picovin. Dovtedy sa tu nebude diskutovat ale len postovat svoje nazory, a o tom vazeni pani diskusia nie je.

Odpovědět