E book

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
tical

E book

Příspěvek od tical »

Ahoj a přeju hezké svátky. Lidi, mám na Vás prozbu. Chci si koupit čtečku pdf knih a souboru. Něco už si pročítám, ale vůbec nějak nevím co přesně taková čtečka má mít a co je vlastně dobré. Už jsem si přečetl, že by měla mít eink display ( což má asi každá ), s nasvícením nejlépe.... atd. Jaká značka a co by jste doporučili? mám na ní 2 tisíce, ale chci ji koupit z druhé ruky jelikož z druhé ruky se dá koupit za stejnou cenu i čtečka, která stojí 3500,-. Můžete mi tedy někdo z Vás pomoct? Píši to zde jelikož vím, že je tady plno zkušených borců :). Díky předem.

Edit: a nebo jestli tady chce někdo prodat a koéupit si třeba lepší pak.....
Edit2: ještě dodám potřebuji aby ta čtečka měla fakt rychlý scrol mezi stránkama, kvůli četbě not při poslechu klasických děl.

Jirka Štolfa

Re: E book

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Pozor na velmi křehký display u ebook čteček. Moje mi vydržela 1 den a to sem se k ní choval velmi hezky, akorát jsem ji nechal zabalenou v bavlněné tašce ve dveřích auta a ty dveře jsem zavřel. Nepřežila. Bez nároku na reklamaci. Když už, tak doporučuju pořídit dobrý měkký obal. Pro mě to ale znamenalo absolutní zrátu důvěry v e-ink technologii. Na doma v pohodě, ale na cestování bych si vzal radši papírovou knížku nebo tablet.

Stan

Příspěvek od Stan »

S touhle cenovou relaci nevim jestli to nebudou jen vyhozeny penize jelikoz vsechny ctecky budou pouze 6" coz je velikost smartphonu. Pokud nejaky mas kup si jen app, pokud ne tak si pockej, neco nasetri a kup starsi generaci iPad z druhe ruky. Co jsem tak koukal tak ipad2 16GB je v Cesku cca 5000kc).

tical

Příspěvek od tical »

Děkuju za reakci: Jirka: hm to je zajmavé s tím displayem, no já to potřebuju do školy jelikož jezdím každý den vlakem cca 50 km tam i z5, tak jsem to chtěl jako lepší ekvivalent k učebnicím a taky se mi nechtěly pořád tahat. Ve zkratce ano nosil bych to v batohu se sešity apod. což jsou asi tvrdší podmínky než jsi uvedl.
Stan: no měl jsem iPad3, ale ten jsem prodal jelikož jsem tenkrát čtečku nechtěl a pdf soubory jsem takhle nepotřeboval využívat, dnes je doba jiná a já bych to uvítal, s tím iPadem no uvidíme, ale jak tak koukám asi zůstanu raději u knížek :).

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Ja na cteni pouzivam smartphone app a nevidim duvod pro nakup ctecky (z meho pohledu). Dokonce mi telefon vyhovuje vic z duvodu malych rozmeru, nez tablet (v posteli). Drive jsem fungoval na rozliseni 1280/720, nyni mam na mobilu 2560/1440 a trochu vetsi uhlopricku displeje. Na druhou stranu, ctu na tom jen beletrii a ne vedecka skripta. Na nejake nakresy apod. bych si pak bral asi radeji ten tablet (taky UHD). Ale treba jsem jen ujetej :-) Kazdopadne ctu malo.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

No, já mám Kindle 4 (Předtím jsem měl 3 i 5). Stojí pár šupů. Nosim ho s sebou všude, čtu několik hodin denně a bez problému. Chce to samozřejmě kvalitní pouzdro. Z smartphone nebo tablet bych ho nevyměnil nikdy. Za a) kvůli displayi a za b) protože je offline :-)

Jen bacha na PDF. Čte je sice dobře, ale původní A4 může být trochu malá a dvojstrany se musí nařezat.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Na noty ale nic moc. Rychlost nestačí, nestačí ani velikost a neni to moc komfortní.

tical

Příspěvek od tical »

Ještě, že jsem sem napsal. Kašlu na to, zůstanu tedy u papíru, to co píšete by mi vadilo, na ty noty by byl asi nejlepší iPad no.... na ten, ale ted nemám a není to zas až tolik důležité. Díky všem za reakce, rady a zkušenosti.

Odpovědět