Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od biscuit »

jako mame to podobne. ale ja zjistuju, ze jsem u fotky daleko popovejsi a mainstreamovejsi, nez u hudby. je pro me v tomhle pak mozna jednodussi delat veci libivejsi, klidne i strikajici barvickama. ale i to ego, jak pises v tom nekde zakomponovany je, jen netusim kolik procent to je - doufam ze snad jen jednotky, a ze jsem v tomhle stale svobodnej a sam sebou.
uchylnej jsem ale na techniku a precitlivelej na to, cemu oba rikame picoviny :-) a nejvic vysazenej jsem na rozmazany picoviny. prijde mi pak vzdycky, ze nekdo svuj vysinuty stav mysli dava na odiv, a protoze to nema v hlave uz uplne v poradku, mysli si, ze to je umeni. ale jasne, ani ja nechci neco tvrdit a jsem si vedomej relativity veci a i tyhle "picoviny" prijimam pokorne a "nehejtuju" (protoze tomu proste treba jen nerozumim). jen mam proste pocit, ze spousta lidi neumi "remeslne" dobrou fotku, tak hleda "umeni" v jinejch dimenzich... ale tyhle etericky bytosti jsou asi ve vsem, myslim, ze i ve vareni :-D

jackies

Příspěvek od jackies »

Za padesát.

Obrázek
muzikant

MDudas

Příspěvek od MDudas »

biscuit píše:... zjistuju, ze jsem u fotky daleko popovejsi a mainstreamovejsi, nez u hudby...
:palec+:
biscuit píše:...jen mam proste pocit, ze spousta lidi neumi "remeslne" dobrou fotku, tak hleda "umeni" v jinejch dimenzich... ale tyhle etericky bytosti jsou asi ve vsem, myslim, ze i ve vareni :-D
Toto cele priniesla post-moderna v umeni. Kedysi odborna verejnost (alias zakaznici, alias mecenasi umenia) urcovali umelcom hranice vkusu. S modernou a post-modernou prisli umelci na ine sposoby financovania (galerie, statna podpora, akademicka poda, atd.) a tak uplne popustili uzdu svojej fantazie. Kedysi uplny zaklad - byt schopny okrem umenia robit aj vynikajuce remeselne spracovanie, je v prd...
Dnesna doba v podstate nema ZIADNY filter na triedenie urovne umenia. Staci, ked niekto dostatocne dlho do niecoho fusuje, dobija sa do galerii a do pozornosti inych "umelcov" ... a po case sa stane umelcom.... 8)

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

alebo guettom.

jammix

Příspěvek od jammix »

jackies

Příspěvek od jackies »

jammix : ani jedna z devedesátéhotřetího, jsou tam kousky z 94, 96 ....takže se pracovalo za podstatně víc ;)

Jak ošulit Charóna aneb pondělní výlet ke Styx.
Obrázek
muzikant

jammix

Příspěvek od jammix »

no máš tam sotva dvacku 8)
Naposledy upravil(a) jammix dne 13 srp 2016 16:22, celkem upraveno 2 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

:shock: fakt ani nechci vedet, cim se prikrmujete...

jammix

Příspěvek od jammix »

Tak napriklad toto je moja olovrant 8)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

mas nedostatek zeleza, ze si ho doplnujes jeho oxidy z te vidlicky?

demsky

Příspěvek od demsky »

hej ta skorodovana vidlicka, cista otrava :) skoro ako ruky Upira z Nosferatu.

ja som si vsimol, ze ludia fotia celkom OK, len obcas nevedia odhadnut gyc od vkusu, ta hranica je mala, takisto podexponovane fotky (malinko predsa len pomozu krivky alebo unsharp mask vo photoshope, ked je vsetko plytke -- malo svetla a tiena aby objekty vystupili z plasticity). takisto neznasam, ked niekto kazdu fotku procesuje cez HDR algoritmy (vytvarne humusy) a tvari sa, ze pouziva najnovsie metody v ramci digitalnej fotky.
Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

tony9

Příspěvek od tony9 »

jammix píše:Tak napriklad toto je moja olovrant 8)
Podle mě fotka jídla je jedna z nejtěžších foto disciplin. Vydařená věc Jammix.

demsky

Příspěvek od demsky »

mne to hovorit nemusis, dva roky sme pracovali pre tesco takze mi preslo rukami kvantum fotiek ktore som upravoval, ale tie take zakladne korekcie maju uz aj mobily, napriklad 5 minut uprav a je to trocha ine nie?

Obrázek
Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

jammix

Příspěvek od jammix »

chcel som vytvoriť kontrast medzi čerstvosťou jedla a hnusom starej vidličky a on mi ju vymaže :D .
podexponovane ? . to je rustikalne podvečerne posedenie 8)
inak dik , jedlo sa mi foti dobre ak je samo o sebe pekne čerstve ( tá oliva už bola trochu za zenitom) , dá sa doaranžovať zvoliť uhol približiť .. na rozdiel od nejakych .. zvierat , domov , kopcov , .

biscuit

Příspěvek od biscuit »

no to je peknej hnus demsky, co jsi z toho udelal... staci jen +1EV, trochu pomoct stinum, sam bych pak urcite zas trosku ubral/zmekcil svetla. po vytazeni expozice bych pak jen zkontroloval barevnost - mozna trosinku pridal vibrance (zivost).

ale sebrat ten naznak bokehu nejakou bilou mlhou a prepalit ten talir tak, ze mu seberes totalne jeho plasticitu - to uz je skoro na slepeckou hul. nebudu radeji komentovat to, jestli pracujes s obrazem profesionalne... aneb jak za pet minut udelat z tuctove fotky pruser :-)

Odpovědět