Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
peteness

Re: Haluzoidné videá, obrázky a iné acidpunkoviny

Příspěvek od peteness » 27 lis 2009 00:53

biscuit píše: specialne pro dendyho
Od té doby, co jsem si začal pohrávat s využitím Rasonu k ovládání mé analogové výbavy, objevil jsem, že existuje spousta rozhraní, které to umožňují. Směřuje to k hochům z MOTU Volta vývojového týmu. Je to skvělé pro lidi, kteří mají rádi jak software tak hardware. Udělal jsem tuhle interface krabku, která přijímá audio signály (ty jdou z mé MOTU 896 HD) přes velké jacky (quarter inch), a převádějí je na Roland DIN sync. Ten se pak zapojí tady do mého malého přítele, TB 303. Jeden ovládá ??? proces a druhý start-stop. Můj zvukový soubor z Reasonu má dvě části. Je tam Kombinator, který generuje tu DIN Sync věc, posílanou do 303. Pak tady mám bicí smyčky. A pak mám venku moji 303, zapojenou do Moogerfooger Ringmodulatoru a pak z ringmodulatoru do POD XT pro trochu distorze a nějaký ten efekt. Rozložení čtvrtek je generováno krokovým sequencerem Thor. Nastavil jsem poměr na 16/3 a délku na 1/4. To ti dá v podstatě 96 pulsů na takt. Start a stop CV signál jsou pak generovány pattern sekvencerem Matrix. Jeho zadní stranu mám zapojenu do Thoru, aby ho spouštěl. A tady je routování ven do mého hardware interface. Vidíte 24 PRQ, pak start/stop CV. A spustím sekvenci.......................Můžete měnit tempo...........Tak a tady je rychlý pohled na to, jak získat nastavení; jak dostat Matrixem tvarované CV's, zapojené do Thorova modulačního vstupu 2. V modulační matrici bylo CV2 přesměrováno na audio výstup 4, který posílá ten start-stop signál do 303. Ten jde taky do spouštěče krokového sekvenceru a tím zařazuje a vyřazuje krokový sekvencer, který posílá clock-impulsy. Tak já to pustím, start na začátku.......Jeden ze zajímavých vedlejších efektů v tomhle je, že si můžete vynutit start-stop v kterémkoli bodě uvnitř taktu.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 28 lis 2009 19:26

Obrázek

:lol:

p.s. doufám že to není warez (w98 mám legálně, jen nevim, jestli se licence vztahuje na virtuální stroje)
Obrázek
live free or die!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 lis 2009 19:43

len nerozumiem , co je na tom haluzoidneho ?

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 28 lis 2009 19:45

že to funguje 8)
Obrázek
live free or die!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 lis 2009 19:47

ze neico funguje (co sa bezne ocakava) , tak to je haluzne ? :)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 28 lis 2009 20:10

Virtualni widle jsem mel rozjety jeste v dobe, kdy jsem v linuxu delal, coz uz je par let zpet. A fungovalo to bez problemu. Taky nevim, proc by to ted nemelo fungovat :)
Bracha mi posledne dokonce uvazoval, ze ten windows desktop lze i propojit s klasickym Gnome, ze clovek normalne prepina mezi oknama windows aplikaci a linuxovyma oknama :) frajerina

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 29 lis 2009 08:12

pokud někdo zažil to co já (nefunkční kompilace X serveru v gentoo kupříkladu), jistě pokládá funkční instalaci windows v qemu za něco téměř nadpřirozeného. já jsem se nemohl udržet, myslím, že Bill by koukal!.

Škoda jen, že ten VAC nefunguje pod win98.
Obrázek
live free or die!

david

Příspěvek od david » 29 lis 2009 09:22

luphtrack píše:pokud někdo zažil to co já (nefunkční kompilace X serveru v gentoo kupříkladu), jistě pokládá funkční instalaci windows v qemu za něco téměř nadpřirozeného. já jsem se nemohl udržet, myslím, že Bill by koukal!.
No jo, ale nefunkcni kompilace X serveru v Gentoo je rukama... :wink: (a wokna jedu ve VirtualBoxu, chodi to slusne).

EXCOM

Osobna "helikoptera"

Příspěvek od EXCOM » 29 lis 2009 09:23

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 30 lis 2009 10:21

david píše:No jo, ale nefunkcni kompilace X serveru v Gentoo je rukama... :wink: (a wokna jedu ve VirtualBoxu, chodi to slusne).
ad gentoo - jednoduse to byla narusena verze, ted uz to snad funguje. gentoo je sice prima, ale uz vidim, jak si na svym pékéčku kompiluju openoffice :lol:

ad VirtualBox - zajímavé, stažena verze OSE, až bude čas, zkombajnim
Obrázek
live free or die!

Wohma

Příspěvek od Wohma » 30 lis 2009 10:30

V Gentoo muzes primo distribucne pouzivat binarni verzi OO, aspon to tak bylo par let zpet. Pochybuju, ze to zmenili.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 30 lis 2009 10:48

Wohma píše:V Gentoo muzes primo distribucne pouzivat binarni verzi OO, aspon to tak bylo par let zpet. Pochybuju, ze to zmenili.
možností jak použít pod gentoo již přeložený OO je víc (chroot do debianu např), mně ale gentoo prostě nevyhovuje. a nejsem sám.

kdybych chtěl kvalitní systém založený na kompilaci ze zdrojáků, použil bych LFS. ty gentoo skripty v pythonu na mě prostě nepůsobí důvěryhodně.

ale jak už jsem někde psal, nemám patent na pravdu, linux vídávám tak nějak z rychlíku a nemám 100% přehled o všem, co je možné. i tak si ale myslím, že mám co nabídnout, pokud jde o "stavbu" linuxu na zvuk.
Obrázek
live free or die!

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 pro 2009 23:28

Krasne spracovany "film" Space Shuttle Atlantis Launch - Nov. 16, 2009

[flash=450,370]http://www.liveleak.com/e/56b_1259651264[/flash]

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 03 pro 2009 11:24

W.Cable: vies i nieco o pouzitych technologiach? to prve odhadujem na projekciu. a to je vsetko 8)

Odpovědět