Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit
Příspěvky: 9718
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od biscuit »

homeless byl nejlepsi. ten uz asi videl horsi veci a jentak neco ho nevykoleji :-D

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3670
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od peteness »

Biscuit: spíš technické služby, ne? :) Ale jinak kvalitní virál. Dobří herci!

biscuit
Příspěvky: 9718
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od biscuit »

ja nepsal unemployed :-)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od Ivo »

Zajímavé .. a kupodivu to i sedí :)

Obrázek


Minulý týden na fakultě jsme v předmětu psychologie narazili na jednu velmi zajímavou věc. Profesor nám promítl 8 fotografií více či méně sympatických lidí a naším úkolem bylo říci, z které osoby máme strach a kterou bychom za žádnou cenu nechtěli potkat někde o samotě v noci. Každá z těchto osob má představovat stinnou stránku naší osobnosti, něco co v sobě potlačujeme, aniž o tom víme. Původně jsem nikdy nebyl zastáncem takovýchto testů, ale tento názor jsem vzápětí změnil, jelikož jsem se nyní dovzěděl to, co jsem si za žádnou cenu nechtěl připustit a nikdy bych na to nepomyslel. Stále jsem byl ještě na pochybách, tak jsem test zkusil předložit svým známým a kamarádům, kteří po vyslechnutí verdiktu reagovali stejně překvapeně, jako já. Tudíž jsem došel k názoru, že na tomto testu musí být zcela jistě něco pravdivého, proto jsem se ho rozhodl publikovat právě zde. Nyní již k samotnému testu, před sebou vidíte 8 fotografií, důsledně si je prohlédněte a vyberte osobu, která je podle vás tou nejhorší a poté si přečtěte hodnocení níže. Pokud jste si vybrali svého „favorita“, klikněte na něj a zobrazí se vám číslo fotografie.

1. fotografie Vybrali jste si sadistu Potlačené sklony: autoritářství, potřeba ovládat, zlomyslnost. Jestli jste si vybrali tento portrét inkvizitorského profesora, zřejmě před druhými i před sebou pečlivě skrýváte „silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním“. Popření: Jste zcela neškodná bytost. Podřizujete se, jste schopni se obětovat, vždy připraveni pomáhat svým bližním. Jste usměvavý zaměstnanec, ochotný kolega. Zároveň však není snadné být vaším nadřízeným. Když se vám nechce do nějaké práce, děláte obstrukce hašteříte se, trucujete, jste neochotní…). Vaším stylem je pasivní rezistence, naléhání, které časem „otráví“. Sublimace: Své sklony uplatníte v určitých profesích – řezník, chirurg, policista, zubař, vyšetřující soudce… Nebo je můžete rozumově zdůvodňovat, vést dlouhé rozpravy o řádu a autoritě (syndrom „ředitele zeměkoule“).

2. fotografie Vybrali jste si zuřivce Potlačené sklony: impulzivita a násilí. Jestli jste dostali strach z tohoto chlapíka s hlavou pitbulla, znamená to, že jste v sobě potlačili, udusili silnou agresivitu. Popření: Jste mírumilovní, často až extrémně laskaví. Jste přívětiví, přející, hotové dobrotisko, vzbuzujete dojem, že jste solidní a ovládáte své emoce. Vaše náklonnost bývá stabilní, máte silná pouta k lidem, věcem, idejím. Na konci dne však býváte často vyčerpaní. Vysiluje vás neustálé skrývání násilných sklonů, k němuž vás nutí touha být všem sympatičtí. Sublimace: Svou impulzivitu někdy pozitivně využijete při sportu. Vedete dozajista hyperaktivní život. Váš čas zaplňují stovky projektů, organizujete spousty různých věcí nebo prostě jen vybíjíte svou energii na diskotéce.

3. fotografie Vybrali jste si katatonika Potlačené sklony: blouznění, hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu. Pokud vás znepokojil ten usměvavý, špatně oholený typ, vřou a kypí ve vás síly, které vás mohou zcela odtrhnout od reality, jestliže s nimi něco neuděláte. Popření: Upínáte se k jistotám, spoutávají vás stereotypní postoje nekladete si otázky, neinovujete, nehledáte změnu…). Jste prototyp stydlivky, který se překonává. Největší strach máte z toho, že ztratíte kontrolu. Díky tomu jste trochu rigidní, pořád v defenzivě, někdy zablokovaní, vždy podle pravidel. Zadržujete své pocity (málo je dáváte najevo, nedělá vám dobře podělit se o své city, přestat se ovládat…). Sublimace: Vaše schopnost imaginace se často uplatní v různých tvůrčích činnostech, které však vždycky mají svůj řád. Stává se z vás tedy „zaměstnaný kreativec“ – grafik, novinář, fotograf, stylista…

4. fotografie Vybrali jste si schizofreničku Potlačené sklony: izolovanost, špatné vnímání tělesných hranic, nedostatečné ovládání těla. Zježily se vám vlasy při pohledu na ty mrtvé oči a obličej bez výrazu? Poznáváte v nich totiž své vlastní démony – nezájem o sociální vztahy a omezený rejstřík citů“. Popření: Věříte na setkávání s lidmi, výměnu názorů, společnost. Chodíte hodně mezi lidi. Vaše zapojení mezi lidi však často neprobíhá k vaší spokojenosti, kontrastuje s vaším bídným intimním životem. V hloubi duše se cítíte pořád osamělí. Vaše vztahy zůstávají na povrchu, jsou odosobněné, nemají „šťávu“, chybí v nich skutečné city. Ve skutečnosti vlastně druhé nepotřebujete, nepotřebujete s nimi žít. Sublimace: Ve všem, co souvisí s intelektem, nebo v individualistických činnostech, jako je hudba, čtení, meditace. Své sklony můžete rovněž nasměrovat do nějaké mysticko-sportovní vášně (trekking, horolezectví…) nebo do zážitků, které vás oprostí od společnosti lidí (plavba osamělého mořeplavce kolem světa, odchod do kláštera…).

5. fotografie Vybrali jste si hysteričku Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus. Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte – frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost… Popření: Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, s puntičkářskými způsoby. Býváte „šik“, máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy. Sublimace: Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté vegetariánství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk – například olíznutí rtů, pokaždé než začnete mluvit.

6. fotografie Vybrali jste si ženu v depresi Potlačené sklony: pochybnosti o vlastní hodnotě, pocity méněcennosti a viny. Je-li pro vás tato neškodná bytost ztělesněním toho nejhoršího, znamená to, že jste v podstatě hluboce smutní a pesimističtí, ale nedáváte to najevo. Popření: Uvolněný a bezstarostný typ extravertní osobnosti. Někdy opravdu veselá kopa. V každém okamžiku z vás čiší dynamičnost, sebedůvěra a optimismus. Občas se projeví podráždění, špatná nálada a podivné návaly smutku (syndrom smutného klauna). Někdy také můžete působit podezřívavě a nevraživě. Sublimace: Svého duševního utrpení se zbavujete tím, že se staráte o utrpení druhých (ošetřovatel, psycholog…). Anebo se uplatníte v náboženství či v boji za dobrou věc.

7. fotografie Vybrali jste si maniaka Potlačené sklony: extraverze, vzrušení, sebepřeceňování, marnotratnost. Vzbuzuje ve vás ten žoviální dobrák nenávist a odpor? Asi v sobě skrýváte nadšení, které by z vás snadno mohlo udělat blouznivce a fanatika, v každém případě někoho, s kým se nedá žít. Popření: Nesnášíte hluk, výstřelky, nevázanost, máte strach ze skandálu. Jste vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jste rozumní, šetrní, své chování dobře ovládáte, nic vám neuteče, žádný prohřešek nepronikne na povrch. Někdy se však vaše potlačovaná mánie projeví na druhých – máte na ně přehnané požadavky, potřebujete všechno kontrolovat, prověřovat, dohlížet… Sublimace: Veselí společníci, duše party, jste schopni zorganizovat obrovské večírky, vymýšlet všemožné zábavy. Mohou z vás být odborníci na vztahy s veřejností, reklamu.

8. fotografie Vybrali jste si zvrhlíka Potlačené sklony: homosexualita, transvestitismus. Zdá se vám, že by ten mladíček mohl být nebezpečným pederastem? Není pochyb o tom, že máte potíže s vlastní identitou, a to především sexuálního rázu. Popření: Přehnaně, přespříliš projevujete své biologické pohlaví. Vaše postoje, vzhled, chování, zkrátka všechno na vás přímo křičí, že jste „opravdový“ muž nebo „opravdová“ žena. Jste skutečný chlapák nebo velmi sexy žena a v obou případech ďábelští svůdci (lovíte, shromažďujete „zářezy na pažbě“…). Vaším dalším zvláštním rysem je, že mezi vámi a jinými muži, resp. ženami panuje silná rivalita. Snažíte se jim přebrat jejich ženu, případně muže. Sublimace: Angažujete se v boji za základní hodnoty – rovnost pohlaví, stejné platy, stejné zastoupení mužů a žen… Nebo máte talent (i úspěchy) v činnosti tradičně vyhrazené druhému pohlaví – v případě mužů např. móda, péče o vlasy, líčení, u žen zase motorky, pilotování stíhaček atd.

....

Test je inspirován podobným testem od Lipóta Szondiho, maďarského psychiatra z 19. století, který chtěl odhalovat skryté sklony osobnosti podle sympatií a antipatií, jež v lidech vyvolávaly fotografie psychopatů. Vycházel z principu „svůj k svému“ a z poznatku, že na druhých většinou nejvíc nesnášíme to, co se nám nelíbí na nás samých a co potlačujeme. Existují dva způsoby potlačení: Popření: Úplně odmítneme své skryté sklony a kompenzujeme je tím, že se začneme chovat zcela opačně. Sublimace: Skryté sklony nahradíme sociálně přijatelnějšími, nebo dokonce užitečnými postoji, uměleckými aktivitami, koníčky…

Tak co, fungovalo to na Vás?
Naposledy upravil(a) Ivo dne 20 led 2014 18:08, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od Ivo »

To je super, ale s tím asi musel strávit celé dny tou videoeditací ?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22163
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od Pytkin »

jo jo .. ze sa toto dakomu chce robit :)

biscuit
Příspěvky: 9718
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od biscuit »

panove, pripadate mi jak z jinyho sveta. za prve to kluka bavi a za druhe se tomu asi chce v budoucnu profesionalne venovat: staci kouknout na jeho youtube channel
http://www.youtube.com/user/FinalCutKing/videos
dovedete si predstavit lepsi pr?

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 13848
Registrován: 12 črc 2002 11:16
Vybavení

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od dendy »

ivo: fakt si musim niekoho z nich vybrat ?? sak setkych 8 vyzera ako brutalny seriovy vrahovia :-)) a ten 1 ako mlady Mengele :-)))

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od Ivo »

Však právě - vyber si toho kdo tě z nich děsí a je ti odporný nejvíc a s kým by ses nejméně rád potkal sám v lese. A pak si o sobě něco přečti :)

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3670
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od peteness »

Docela zajimave. Chtelo by to lepsi fotky. Kazdy clovek je asi svym zpusobem divny (ve vztahu k urcitym lidem), zalezi jak se s tim popasuje a taky asi dost zalezi i na prostredi. Treba kdyz se narodis v detskem domove v Rusku, tak imho nemas moc sanci aby se z tebe vyklubalo neco verejne prospesneho a nikdy nevis v kterym cvokhausu skoncis.

Odpovědět