Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět

klingáč

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od klingáč »

Pytkin píše:to sa neda porovnavat .. ja som tiez mal pocit , ked mi otec rozpraval zazitky z jeho detstva , ze sa mali lepsie .
Možho sa na to dívam inak ako za decka, mám však fakt pocit, že sme sa mali subjektívne lepšie. (my deti vs. dnešné deti)
Asi sa to nedá porovnávať. Iná doba. Asi celkovo.
Príklad zo školy:
Aspoň za mojich čias napríklad v škole bol učiteľ/ka autorita. Samozrejme sme papuľovali ale odtiaľ potiaľ. Keď sme niesli v žiackej
poznámku zo školy, tak sme sa báli, čo bude doma. Minimálne vynadané, alebo výprask. :D
Dnes?

Ad1
Decko donesie poznámku - následne rodič na druhý deň beží do školy za učiteľom - ako je to možné že si dovolil napísať môjmu decku poznámku do žiackej knižky? Učiteľ stráca autoritu, status, rešpekt... Decko dostane pätorku? Veď tatko vybaví. Prispel totiž na školský dvor. Prispel totiž na rekonštrukciu fasády školskej družiny. Vybavil školský výlet do Paríža...

Ad2
Telesná výchova? Hovoril som s jedným učiteľom telesnej výchovy kdesi na základnej škole. Ja si pamätám, že sme sa na telesnú tešili jak kojenec holým ceckom a dnes? Skrátili počet hodín/týždeň. Decká sú lenivé, ťarbavé, tučné, pasívne. Vo veľa prípadoch je telesná neobľúbený predmet. Učiteľ sa v rámci pedagogického vedenia snaží ponúknuť dokonca alternatívy. Čo chcete robiť? Futbal? Basket? Behať? Len nech sa hýbu. Na skúšku dal nejakú 12minútovku, beh... Nejaké decko sa mu tam dogrcalo, na druhý deň malo svalovicu... A prišiel múdry tatko s replikou: "ČO STE ROBILI S MOJIM SYNOM, NEVLÁDZE SA POHNÚŤ Z POSTELE!!!. RUČÍM VÁM, ŽE NA TEJTO ŠKOLE DLHO UČIŤ NEBUDETE!!!" Kamaráde, byť tatkom toho decka, bičom by som ho z tej postele hnal! 8)
Učiteľ sklopí zrak, lebo musí dať žrať svojím deckám doma...

Ad3
NIe som učiteľ, hehehe, len opisujem čo počúvam čoraz častejšie od známych...

klingáč

Příspěvek od klingáč »

Ivo píše:No já jsem občas míval takové snové vize stát se znovu tím předchozím dítětem, ale se současným vědomím a stavem mysli - že by to byla sranda :)
No to som mával voľakedy aj ja. Lenže som prišiel na to, že práve týmto by som sa pripravil o to spoznávanie, o to objavovanie, pocit nového...
Príklad plytkej myšlienky: Ako by som sa pozeral niekam do rozkroku, keby som ho už poznal? Čaro by sa vytratilo.. :wink:

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

decka, ked ich nechas, tak maju uplne ine vnimanie reality.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

klingac ; no .. ja som sa nikdy netesil na telocvik .. ani 12 minutovku som nezabehol .. a zavidim dnesnym detom ich moznosti .. i ked som rad za svoje detstvo .. bolo to fajn .. ale proste to bola ina doba .. ine moznosti , iny standard .. tak ako som uz pisal .. co mi rozpraval otec o jeho detstve , tak som mal pocit , ze my sa strasne nudime ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

telesna vychova je uplne najzbytocnejsi predmet na skole.. decka maju dost pohybu aj mimo skoly, a tie co nemaju, tak telesnou ich k tomu aj tak neprinutis... skola je na to aby deti daco naucila a nie aby ich nutila bezat nezmyselne x-minutovky, skalat cez kozu a podobne <>viny :-)

dodnes si pamatam ako som z trucu na strednej celu dvanacminutovku isiel chodzou :-)) a telecvikarku islo drbnut.. potom mi dala na vysvedceni 3jku :-))

demsky

Příspěvek od demsky »

Vraj najhorsia hra sveta, fuha, ako tak pozeram asi faaakt!
Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pravda odhalena - Ježíše dala ukřižovat EU, tady je to černé na bílém:

Obrázek

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

demsky píše: Vraj najhorsia hra sveta, fuha, ako tak pozeram asi faaakt!
tak to teda ze nieje.. TOTO je :

biscuit

Příspěvek od biscuit »

zacinam verit na reinkarnaci

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

je zajimavy, jak to tim detskym hlasem zpiva dospele. Docela by me zajimalo jak se to ucila, jestli to jen vyborne napodobuje a nebo ten vysledek jde z ni bez nejakyho drilu. Ale pak si nedokazu predstavit jak to muze dat samozrejme s mentalitou 7-leteho ditete.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

To ještě nic není, ještě (inkarnačně) zajímavější je když nějaké (často i čínské) dítě chytne v 5 letech do ruky housle a za rok dva pálí ty nejtěžší skladby pro dospělé ... To se dnes děje docela často

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

podla mna je to dost o tom, ze ludia stasne podcenuju moznosti ludskeho mozgu, moznosti toho co je dieta schopne sa naucit a na aky vysoky level.. samozrejme pri speve musia byt aj hlasivky patricne vyvinute .. ale veci ako hra na husle (alebo obecne hociaky nastroj) .. este stale malo vieme o tom coho az vsekeho je ludsky mozog (najma ten co sa este vyvija a buduje neuronove prepojenia) schopny ..

hlavne ak plati moja teoria ze zijeme v matrixe potom realne moznosti su takmer nekonecne :-))))

Odpovědět