Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 23 kvě 2007 11:21

Ale Dendy no taaak, Nicole nevie hrat?
Uprimne poviem, ze tento typ zien mi nie je symaticky, ale hrat skutocne vie, pozri si DOGVILLE a padnes na rit.

Otazka, pozerate filmy s titulkami ci dabingom?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 kvě 2007 11:23

PiKey: v kine s titulkama, doma radsi s dabingem.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2007 11:29

Cyril.. hm.. starucky Labyrinth s Bowiem :) alebo starucky Suboj Titanov :)... potom neviem ci Reign of Fire sa da ratat za fantasy - tak ale su tam draci no tak asi hej :) ... z TV filmov napr. Willow (taka mierne nudna vec ale da sa no, na nedelnu poobednu siestu) .. dalej ma napada kultova seria Evil Dead (aj ked prve dva diely su skorej horor zato treti Army of Darkness je zase ovela viac fantasy)

..ooh a samozrejme Neverending Story 1 :-)) (tie ostatne stali za hovno)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2007 11:33

PiKey píše:Ale Dendy no taaak, Nicole nevie hrat?
Uprimne poviem, ze tento typ zien mi nie je symaticky, ale hrat skutocne vie, pozri si DOGVILLE a padnes na rit.

Otazka, pozerate filmy s titulkami ci dabingom?
dogvile som este nevidel.. ale proste zatial vsetky filmy kde som ju videl mi uplne alebo aspon ciastocne sprotivila...

filmy sa snazim pozerat (ked sa da) zasadne v originale s titulkami ... aj ked pravda na starom prtavom TV to nebolo bohvieco, clovek musel zvacsovat velkost fontu tak ze boli cez pol filmu aby boli citatelne :-) .. teraz po novom je to uz lepsie http://byt.dendy.sk/DSC01470.JPG :D
Naposledy upravil(a) dendy dne 23 kvě 2007 11:37, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 kvě 2007 11:33

dendy: dik, Labyrinth byl dobrej :) Souboj Titanu je uz moc starickej, s neverending story souhlas, ty dalsi dily nic moc teda. Ale to neni ten druh fantasy, co mam na mysli. Mozna jsou nejaky C-ckovy nebo i D-ckovy filmy? Ale zase kde to sehnat... si nekdy rikam, ze natocim vlastni verzi Zaklinace, bez efektu, syrove, s durazem na dialogy a atmosferu... :)

bassline

Příspěvek od bassline » 23 kvě 2007 11:34

black books je super...sice 2 - 3 diely z celej tej serie neboli az tak zazivne ale zvysok boli dobre diely...tie ich sarkasticke dialogy a mannyho vlasy bolo to co ma prinutilo pozerat :-D...

nathanael

Příspěvek od nathanael » 23 kvě 2007 11:34

dendy: k tvojí otázce, co dělá Shyamalan - http://www.moviezone.cz/news/shyamalan-je-nezmar

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 kvě 2007 11:39

dendy píše:
este ma napadla, ked uz prisiel na pretras Shyamalan, jeho skvela VILLAGE (niekym zatracovana - mne sa ale velmi pacila aj ked som hrdo celkom presne prekukol zaverecnu pointu po prvych 10 minutach filmu a to som ziadny trailer dopredu nevidel ani nic necital :))

a niekto tu spominal Lady in the Water - velmi pekny film... proste Shyamalana fakt ze MOZEM a dost, neviete ci netoci nieco nove ?? :)
Vesnice je nádhera. Zavádějící je jen když to někdo bere a označuje jako "horor", to je pak asi zklamaný. Je to spíše velká vizuální, hudební i slovní poéma. Každý záběr, střih i dialog naprosto mistrovské. O nějakou "pointu" tam ani moc nejde ...

Ovšem Ženu ve vodě jsem nepřekousl ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2007 11:41

Ivo píše:Ovšem Ženu ve vodě jsem nepřekousl ...
mozno si to kukal s nespravnymi ocakavaniami.. prote je to krasna rozpravka s "hororovym" podtomom .. taka rozpravka nie uplne pre najmensie deti skorej pre starsich..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2007 11:46

nathanael píše:dendy: k tvojí otázce, co dělá Shyamalan - http://www.moviezone.cz/news/shyamalan-je-nezmar
hm skoda ze mu ti zmrdi odmietli ten povodny scenar znelo to dost zaujimavo. a hlavne originalne...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 kvě 2007 11:47

dendy píše: filmy sa snazim pozerat (ked sa da) zasadne v originale s titulkami ...
Dabing je to nejstrašnější co se (jakémukoliv) filmu může přihodit. Hrůza ... Moderní český dabing (ala Nova) je hrůza desetinásobná ...

Onehdá jsem byl v nějakém hotelu a na recepci měli puštěnou televizi kde běžel Amadeus s českým dabingem :evil: netušil jsem že věci dospěly až sem. Protože tenhle film znám dost důvěrně, udělalo se mi docela nevolno od žaludku ...

Mimochodem, tenhle film bych též zařadil do mých absolutních "nej" ...

delay

Příspěvek od delay » 23 kvě 2007 11:54

PiKey píše:Otazka, pozerate filmy s titulkami ci dabingom?
90% koukám s titulky. Česky si dávám jen Hollywoodský oddeschovky (komedie) a blockbustery (Harry Potter atd...). Pána Prstenů třeba jedině origoš...
No, a jelikož hodně sleduju světovou produkci
-korea
-španělsko
-rusko
-japonkso
atd...

tak tyhle filmy vlastně ani dabing nemaj, takže ty titulky. Teď si zrovna kuchtím titulky k jednomu asijskýmu filmu - naštěstí jen překlad ze Slovenčtiny :lol:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 23 kvě 2007 11:57

delay píše:
PiKey píše:Pána Prstenů třeba jedině origoš...
Proboha, oni nadabovali i tohle ??

nathanael

Příspěvek od nathanael » 23 kvě 2007 11:57

delay: Ten český dabing u LOTRa je něco příšerného, především Glum, to se prostě nedá poslouchat, protože Andy Serkis je Andy Serkis.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2007 11:58

delay píše: na%u161t%u11bstí jen p%u159eklad ze Sloven%u10dtiny :lol:
jeej ze -čtiny .. to sa mi paci, ovela viac ako obvykle "Slovenštiny" kedze -štiny mi pripomina šťanky == chcanky :-))

ivo: no existuje este horsia forma dabingu a to je dabing slovensky :-)) (aj ked par vinimiek by sa naslo - akty X, dempsey&makepeace)

btw. ked uz sa bavime o LOTR tak chudak JRR sa musi v hrobe obracat nad slovenskym prekladom (knihy/dabing), to je fakt DES, navjacsia prasarna v historii... glum prelozeny ako "gloch", "bilbo bublik" a podobne excesy.. ten slovensky prekladatel je fakt uplny dement, totalne to sprasil tym prekladom...
Naposledy upravil(a) dendy dne 23 kvě 2007 12:06, celkem upraveno 4 x.

Odpovědět