Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia »

Super, gratuluju, ať slouží. Tohle auto vypadá pořád dobře a pro rodinu super volba.
Vzpomínám si, jak jsem jako post-teenager projel Evropu první verzí Mondea kombi, permanetně složený zadní sedačky, dalo se tam i s mejma skoro dvěma metrama moc pohodlně vyspat;)

kexik

Příspěvek od kexik »

no, tento robustny topic ezone som zatial ignoroval, pac ja som automobilovy estet bez vodicskeho opravnenia (v nemecku si ma koli tomu chodia fotit) a jedine dve auta z celej historie automobilizmu ma zatial ako tak nadchli:
http://www.autogaleria.pl/tapety/img/la ... 1_03_m.jpg
http://www.autogaleria.pl/tapety/img/po ... 0_01_s.jpg
ovsemze sa ma nepytajte preco, ja NETUSIM :)

fova

Příspěvek od fova »

Bodyia: Diky.
Cekame treti mimco, takze potrebujeme dozadu posadit tri deti. Na zadnich sedackach je proti Oktavce (nase druhe auto) mnohem vice mista a to ve vsech smerech. 3 autosedacky se tam vejdou vedle sebe bez problemu a milackove nam nebudou kopat do zad jako u Oktavky.
A pak ten obrovsky kufr u kombiku - to je fakt nakladak.
Jen kdyby to nevypadalo jako pohrebak. Ta cerna to jeste umocnuje :-)

Kexik: Nic se nezobrazuje.
Naposledy upravil(a) fova dne 13 říj 2008 22:36, celkem upraveno 1 x.

fova

Příspěvek od fova »

Uz ano. Je to problem Mozilly. V IE to jede spravne.

Nadhera!

Mondeo se na to nechyta. To je uzitkovy/spotrebni vuz.

kexik

Příspěvek od kexik »

peteness

Příspěvek od peteness »

kexik píše:no, tento robustny topic ezone som zatial ignoroval, pac ja som automobilovy estet bez vodicskeho opravnenia (v nemecku si ma koli tomu chodia fotit) :)
Docela ti zavidim a drzim palce, zustan svuj :)

peteness

Příspěvek od peteness »

Podarilo se mi zachytit jednu provareninu :)
http://www.syntheticaura.com/paris6/sli ... 30350.html

a tady je jeden pekny stylovy casacek: http://classicandsportscar.com/

kexik

Příspěvek od kexik »

ja som najviac rollsov v zivote videl v zeneve, fakt za jeden den aspon 10. zrejme to tam bude standardne referentske vozidlo :)

peteness

Příspěvek od peteness »

kexik: v tom bulonskym lesiku byly videt i zajimavejsi auta. Jednou jsem zmercil fakt pekne a dobre zrestaurovane auticko tak nekde 50.-60. leta. Vzadu to melo kridla jak Cadillac. Pak se divam a byla to Audina, tak si rikam ze by to byla paradni fotka sem do fora o spotrebe. No a nez jsem slezl z kola, vytahl a nastartoval fotak, byla v coudu.

fova

Příspěvek od fova »

Myslis tohle stare DKW?

Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness »

fova píše:Myslis tohle stare DKW?
myslim tohle:

ObrázekObrázek

(Audi 1000SP)

fova

Příspěvek od fova »

Kolega v praci mi stale vnucuje Subaru a Mondeo, ktere jsem prave poridil, povazuje za srot, takze jsem se podival, jak jsou na tom Subaru Legacy a Ford Mondeo se spolehlivosti a zjistil jsem velmi zajimavou vec.

Pokud clovek kupuje ojetinu cca na 3 roky, tak prakticky nema smysl kupovat kvalitni japonske vozy!

Za ty same penize, za jake ja jsem poridil Mondeo z roku 2005 bych byl schopen poridit Legacy z roku 2003 (spise vsak 2002).
Dle statistik TUV, ktere byly vypracovane pro ADAC ma trilete Mondeo temer stejnou poruchovost jako petilete Legacy!

Rozdil nastava po 3 letech, kdy Mondeu uz je 6 let a Legacy 8 let. Tady uz je 15,5% poruchovych vozu u Forda a 8,3% poruchovych vozu u Subaru. Stale to ale neni nic dramatickeho vzhledem k tomu, ze jsem si na zacatku dost fandil, ze bych sehnal Subaru z roku 2003, ale vetsinou jsou za tu cenu spise rocniky 2002.

Po dalsich 3 letech, kdy Mondeu uz je 9 let a Legacy 11 let je rozdil uz opravdu velky. 21,1% poruchovych Fordu proti 10,6% poruchovych Legacy.

Suma toho vseho zni: Kupujete-li zanovni ojetinu jen na par let, je zbytecne uvazovat o japoncich. Chcete-li auto, ktere dojezdite az do konce, pak ten japonec ma smysl.
Opravdu dramaticke rozdily v poruchovosti jsou totiz az u hodne starych vozu (8 let a vice v provozu).

biscuit

Příspěvek od biscuit »

fova: celkem si to z tech statistik pekne shrnul :-) ale u nas stejne budou nejvic jezdit skodovky a vw
a pak na dojezdeni do konce je vhodny i to co jsem mel ja - pamatujes? ;) dojezdil jsem ji a sla do srotu a ani me to nebolelo - to bylo fajn auto po tyhle strance :-) dneska uz bych do jinyho auta nez do japonce nesel ;) a taky neni japonec jako japonec - suzuki neni toyota :-)

edit: kwa, pet smajlu - to uz je na chocholouska...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale Subaru má jednu absolutní a zásadní výhodu oproti Mondeu: a to je pohon 4x4 ... Pro mě osobně je pohon 4x4 základním parametrem při koupi auta (které mě ted taky čeká). Tím že nežijeme v subtropech a zima je dost dlouhá a intenzivní, je to pro mě feature No1 :wink:

bag

mondeo 2.0i

Příspěvek od bag »

to fova: vyborna rodinna volba, s obstojnym agregatom.

ked som vyberal auto ja (uz to budu 3 roky), tak som to spravil tak, ako som vsetkym ostatnym - vyskusal som cca 30 roznych modelov a najviac mi sadol focus 1.8tdci (115hp) a mondeo 2.0tdci (140hp). focus som nakoniec vybral kvoli nizsej cene nahradnych dielov a oplatilo sa mi to.

dnes by som bral bud opat aktualny focus (strasna spokojnost s jazdnymi vlastnostami), alebo novu hondu jazz (100hp). ano nepomylil som sa, nie civic, ale jazz. je neuveritelne priestranny, kufor 390l, zadne sedacky sa daju sklapat ako v kine a ostane rovna lozna plocha, kde napr. odvezies bicykel a pod. :) proste male velke auto.

kazdopadne auto je iba spotrebak a kazia sa vsetky znacky. tak by som sa na to asi pozeral..

Odpovědět