Celý ten text je zcela zmatený a je zjevné že jej psal někdo, kdo nemá o vědě páru.
Já mám bohužel zvyk, že nezústávám na povrchu, ale jdu vždy ke zdroji a tam se obvykle ukáže, jak se to s věcmi ve skutečnosti má.
Vezměme první článek, na který odkazuje text: JAMA. 1999;281(1):61-66. doi: 10.1001/jama.281.1.61
1) článek se vůbec netýká vakcinace, ta je v něm zmíněna jen jednou.
2) článek se týká vlivu moderních léčiv na vymizení infekčních chorob, cituji ze závěru:
"A closer examination of the decline from 1900 to 1980 revealed that it was characterized by 3 distinct periods. During the first (1900 to 1937) and third (1953 to 1980) periods, infectious disease mortality fell by 2.3% to 2.8% per year. During the 15 years between these periods, the annual decline in the infectious disease mortality rate accelerated to 8.2%. The disease categories that contributed most to this decline were pneumonia and influenza, which fell sharply from 1938 to 1950 and subsequently leveled off for several years, and tuberculosis, which fell abruptly from 1945 to 1954 and continued to fall until the mid 1980s. These declines coincided with the first clinical use of sulfonamides (1935), antibiotics (penicillin in 1941 and streptomycin in 1943), and antimycobacterials (streptomycin, first used against tuberculosis in 1944, para-aminosalicylic acid in 1944, and isoniazid in 1952)."
Neboli, vymizení infekčních chorob bylo způsobeno zavedením sulfonamidů (1935),, antibiotik (penicillinu 1941, streptomycinu 1943), a antimycobacterialních léčiv (streptomycin, proti tuberkulóze in 1944, para-aminosalicylová kyselina1944, a isoniazid 952).
Všimni si, že infekční choroby nebyly vymýceny ani homeopatiky, ani šamanskými tanečky, ani alternativními léčiteli s magickými lektvary, ale moderními léky, vyvinutými vědci, v laboratořích ve vědeckých institucích. A všimni si že s těch grafů také vyplývá, kde bychom byli, kdybychom od vědy přešli zpět k pseudovědeckým způsobům léčby...
Další věc je, že celá práce pracuje se statistikami úmrtí. To že dokážeme obrnu vyléčit antibiotiky, tj. pacienti nezemřou, neznamená, že nemají trvalé následky (např. zde přeživší obrnu:
http://whatispolio.weebly.com/uploads/4 ... ig.jpg?348 ).
Navíc většina grafů, které tam paní Slimáková má, končí nějak brzo, v 70. letech. Hádej proč. V textu té studie se to píše:
"But over a 15-year period starting in 1981, this trend reversed, with infectious disease deaths consistently increasing from year to year for the first time since the federal government began tracking mortality statistics."
Neboli od roku 1981 počet úmrtí na infekční choroby opět stoupá. Hádej proč? Jestli to není třeba rozvojem antivakcinačního hnutí. Ale to určitě ne....
Co se týče spalniček (measles), které tam řeší nejvíce - platí totéž co bylo řečeno výše. Už je dokážeme léčit antibiotiky (ne homeopatiky, ne šamanskými tanečky), což ale neznamená, že léčba je vždy úspěšná.
V letech 1999 vypukla v Nizozemí, v náboženské komunitě která odmítala očkování (fanatici?

epidemie spalniček, zasaženo bylo 390 studentů místní náboženské školy, z nichž 3 zemřeli. To je míň než 1% a v grafu paní Slimákové, která to srovnává s hodnotami před zavedením antibiotik je někde zcela neznatelně dole. Ale odpovězte na otázku, je pro vás akceptovatelné, když tu a tam vypukne v nějaké škole epidemie spalniček, a 1% žáků zemře? Vemte si nejbližší základní školu, zeptejte se kolik tam chodí žáků a spočítejte kolik jste ochotni za svou antivakcinační teorii ochotni nechat umřít dětí... Je pro vás 1% akceptovatelné?
Zdroj: Measles Outbreak ---- Netherlands, April 1999--January 2000
(
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm4914a2.htm )
Otázka za 100 bodů - pokud by tvé neočkované dítě dostalo spalničky, jak bys je léčil? Homeopatiky?

))
Další články na které odkazuje rozebírat nebudu, dopadlo by to stejně. Navíc je to u ní trochu problém, protože normální vědec cituje tak, že ve svém textu používá čísla, např (1), a dole pak má očíslovaný seznam článků (příklad je zrovna ta první studie na kterou odkazuje). Tohle paní Slimáková zjevně nezná, takže takže v tom zmatku, je obtížné spárovat její tvrzení s konkrétními články ze kterých čerpá, a které jsou na hromadě vypsány dole. Třeba zjistit jakou konkrétní studii má namysli, když píše "V prosinci roku 2010 byla v Německu zahájena studie..." se mi v tom zmatku nepodařilo....