Sonar 8 - dokování oken

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
Jindy2

Sonar 8 - dokování oken

Příspěvek od Jindy2 » 02 úno 2009 14:16

Konečně jsem se dostal k téhle poslední verzi a přijde mi skvělá, akorát se s tím pořád učím.

Potřeboval bych vědět jednu věc - na verzi 8 jsem se těšil také proto, že jsem na nějakém videu zahlédnul něco o tom, že jednotlivá okna (mixer, tack, menu atd.) půjdou uzamknout na jedné pozici, aby se s nima nedalo hýbat, nebo alespoň dokovat (tzn. že se k sobě magneticky jakoby přicucnou). Jen jsem to zatím nikde nenašel, akorát funkci automatického uspořádání.

Nevíte někdo prosím, kde a zda to tam je?

Jde mi to, abych si ta okna v tracku mohl uspořádat přesně na milimetry, aby to nebylo zpřeházené a tak, to mi vadí. Vůbec dokování zmizelo snad ze všech softů - měly to první verze ICQ, teď to mám pouze u Winampu.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 02 úno 2009 14:17, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 úno 2009 14:17

A v manualu to neni?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 úno 2009 14:22

Ten projíždim, resp. tu sekci kde o tomhle je nějaká zmínka. Něco tam o tom je, problém je, že když zkusím dát View > Enable tabbing for open views (což podezřívám, že je právě funkce dokování), nezaškrtne se ta funkce jako aktivní. Nevím, je to v manuálu jediná zmínka, kde je něco o "dock" funkci u view.

"You can dock any view other than the Console view in the lower-right corner of the Track view by enabling a view's Enable Tabbed option. You can have as many views open in tabbed format as you want. You can toggle through the different views by clicking the tab of the view you want to see (or use the Ctrl+Shift+Left/Right Arrow shortcut). You can also maximize the pane to do detailed work in a view, or drag the splitter bar at the top of the view to enlarge the tabbed view area. For step-by-step instructions, see the procedures below. "

Na uzamknutí okna možná přijdu (prý musím někde zapnout dual monitor support - mám dva - a to jsem zatím nenašel). Zatím ale netuším, proč nefunguje ta funkce tabbing views (kromě problému mezi klávesnicí a židlí jsou tu další věci - Sonar 8 prý oficiálně už nepodporuje XP, ani x64, pak tu mám Ultramon - manažer pro více monitorů, a další).

EDIT: Hmm, tak to asi nefunguje na ty dvě hlavní okna, na který jsem to chtěl :( Na ostatní ano...

listonos

Příspěvek od listonos » 02 úno 2009 15:22

Myslim ze sonar mal tieto funkcie vlavo hore v tom menu u kazdeho okna mimalizovat, maximalizovat atd... Viem ze tam bola polozka ze sa dalo okno vycucnut z hlavneho okna a hodit na druhy monitor a tusim tam bolo aj dokovanie.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 úno 2009 15:38

listonos: dik, zkusim to jeste pohledat...v hazeni oken na druhy monitor problem ale neni, to mi jde v pohode...

Odpovědět