Sonar - tvorba vícehlasu

Vše o programu Cakewalk SONAR
Odpovědět
milan čížek

Sonar - tvorba vícehlasu

Příspěvek od milan čížek » 12 kvě 2016 10:53

Chtěl bych se zeptat, zda je možné v programu SONAR 7 po nazpívání sólového partu do jedné stopy nějakým softwarovým způsobem vytvořit k této stopě druhý či třetí hlas. Prostě jako bych při živé produkci použil nějaký harmonizér, třeba TC Helicon Harmony. Zkouším něco najít, ale ani v manuálu jsem se ničeho nedopátral. Tak třeba někdo poradí. Moc díky, Milan.

peteness

Re: Sonar - tvorba vícehlasu

Příspěvek od peteness » 12 kvě 2016 13:18

Nevim jestli je primo neco v Sonaru, ale jsou na to pluginy tretich stran: Antares Avox, Harmony engine,...Tuším Waves něco dělají taky.

milan čížek

Příspěvek od milan čížek » 12 kvě 2016 14:51

Moc díky za radu, zkusím. Milan.

vasek

Příspěvek od vasek » 13 kvě 2016 08:54

Mám pocit, že od nějakých vyšších verzí se v Sonaru vyskytuje plugin Melodyne, ten lze na toto použít.

milan čížek

Příspěvek od milan čížek » 13 kvě 2016 10:30

Moc děkuji, zatím mám za sebou víc než stovku základů pro svou kapelu a chtěl bych zkusit právě "předpřipravit" nějaký vokál tímto způsobem. Když zpěvák onemocní s hlasivkami, mohlo by to být východisko z nouze. A samozřejmě pro studiovou praxi dnes nezbytné. Jinak samozřejmě preferuji live zpěv. Ještě jednou moc díky za rady, Milan.

milan čížek

Příspěvek od milan čížek » 16 kvě 2016 13:20

Ještě si dovolím jeden dotaz, když jste mi tak dobře poradili. Potřeboval bych info o nějakém plug-innu s databází nástrojů - konkrétně mi jde o steel kytaru. Jsem sice kytarista, ale nahrávám Yamaha klávesami, takže něco šikovného. Přímo v klávesách nic nemám, i když ostatní kytary má Yamaha podle mého soudu vcelku použitelné.
Ještě jednou moc děkuji a zdravím, Milan.

vasek

Příspěvek od vasek » 16 kvě 2016 15:42

Myslíš lap steel kytaru? To jsem v samplech v životě neslyšel, aby to bylo použitelné.

milan čížek

Příspěvek od milan čížek » 17 kvě 2016 07:35

milan čížek píše:Ještě si dovolím jeden dotaz, když jste mi tak dobře poradili. Potřeboval bych info o nějakém plug-innu s databází nástrojů - konkrétně mi jde o steel kytaru. Jsem sice kytarista, ale nahrávám Yamaha klávesami, takže něco šikovného. Přímo v klávesách nic nemám, i když ostatní kytary má Yamaha podle mého soudu vcelku použitelné.
Ještě jednou moc děkuji a zdravím, Milan.
Díky za reakci, dělám základy pro country muziku, mám tedy na mysli klasickou pedálovou steel kytaru, popřípadě dobro. Hezký den všem, Milan.

langys

Příspěvek od langys » 21 kvě 2016 15:13

todle uměli dobře u 8Dio - mrkněte na
http://8dio.com/instrument/steel-string-guitar/
na druhou stranu jestli se Vám zdají zvuky kytar z klapek od Yamahy ok, tak nevím ;))

Odpovědět