SW kategorie - SONAR

Vše o programu Cakewalk SONAR
Uživatelský avatar
FinestX
Příspěvky: 85
Registrován: 10 lis 2011 09:59

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od FinestX »

Jasný. A zajímavý... Inu škoda ho :(
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Guli
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009 15:50

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od Guli »

cafte Sonaristi. Dostal som sa na toto fórum a hneď ma zaujala táto téma Sonar.Ja sám používam Sonar 8.5 Producer edition a som s ním spokojný. Som samouk a učím sa postupne. Pozeral som už aj X1, ale sa mi nezdá taký priatelský, ako 8.5 :shock:

jackies

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od jackies »

Guli píše: Dostal som sa na toto fórum a hneď ma zaujala táto téma
Po dvou a půl letech dobrý výkon :)

Guli
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009 15:50

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od Guli »

Sorry, viem že to vypadá blbo, ale ja som sa odvtedy, ako som sa registroval som na tomto fóre nebol.Myslím si však, že takéto veci sa na tomto fóre neriešia :D

KILLA
Příspěvky: 67
Registrován: 01 bře 2005 11:11

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od KILLA »

Ty vole, tady se řeší i jestli máš čistý ponožky a spárovaný mikrofony, tak bacha. :D
Vážně....přejdi na X1 a budeš záhy spokojen, jen budeš chvilku hledat pár funkcí, který ty naši kluci indický porogramátorský poschovávali jinam než u 8,5ky.

Guli
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009 15:50

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od Guli »

Stiahol som si na vyskúšanie Sonar X1 producer a nepáčilo sa mi farebné prevedenie console view ( tá hrozná šeď s bielou) a keď som si chcel farby zmeniť cez options, ono to vôbec nešlo. Celkovo zmena farieb nefungovala na všetkom .Máte tiež také skúsenosti? :| Dajte vedieť

KILLA
Příspěvky: 67
Registrován: 01 bře 2005 11:11

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od KILLA »

No, já spíš řeším barvy nástroju v mixu než sw mixáku.
Jinak barvy jdou měnit, jak říkáš, v preferences - advanced - colours, ale nevim, jestli uplně všechny.....

Uživatelský avatar
IGGY
Příspěvky: 100
Registrován: 10 čer 2004 14:18
Vybavení

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od IGGY »

Zmenis cokoliv, jen musis v tech nastavenich barev najit ten spravny radek.

Guli
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009 15:50

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od Guli »

Príkazy jednotlivých riadkov poznám (8.5ku som si nastavil po svojom). Vadí mi tá nevýrazná šedá s bielou. Je zaujímavé, že niektoré farby v track view mi zmení, niektoré nie a console view nemení nič. Je pravda, že ho mám na ďalšom monitore, ale to by nemalo vadiť,na 8.5 to nevadí

SMM
Příspěvky: 305
Registrován: 20 bře 2012 18:15

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od SMM »

Hlásí se další fanda se SONAR X1 Producer a klávesami YAMAHA QS300. Jsem velmi nadšený a mile překvapený, že vůbec toto forum existuje. Ted tu asi budu jako doma. Tak se těším na vzájemnou výměnu zkušeností a nápadů. Fandím tomuto foru a přeji hodně spokojených čtenářů. Petr 8)

nejbob
Příspěvky: 15
Registrován: 03 kvě 2011 13:47

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od nejbob »

Jsem tu v řadě další sonarista. Asi to bude tím, že jsem jiný software nikdy nepoužíval (cca 10 let). A vlastně ani nezkoušel. Asi deset minut jsem měl nainstalovaný Ableton a hned jsem ho zase odintaloval. To je tak vše.

blueevil
Příspěvky: 247
Registrován: 03 dub 2010 21:58

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od blueevil »

osobne by som videl Cakewalk SONAR X1d Producer povedzme k porovnaniu s akymkolvek DAW a prideme k tomu, ze je ovela lepši a to nielen zvukovo-poznam ho uz od cias Dosu. ma ho čoraz viac ludi v oblube a napriklad lepšim mixerom iny program proste neexistuje a to aj napriek tomu, ze ide len pod Windowsom. su tam komplet vypočty v 64 Bitoch. VST inych vyrobcov pracuju skvele a aj UAD2quad. lepšia pracovna stanica ako spolu V-studio 700 neexistuje, je to nadhera. je vidiet aj spolupracu s Rolandom. považujem ho spolu so Samplitudou najlepšim zvukovym enginom, zaujimave, tiež tam nieje podpora pre Mac. zvukovo si ten komplet moze trufat velmi vysoko s porovnanim s ovela drahsiou zostavou, na to jednoducho nema nieaky Logic Pro, ProTools,... za tu cenu, aby to malo optiku, by som si radšej kupil mašinky ako Avalon, SPL,... k tomu a mam vysledok maximalne professionalne. s prichodom novej W8 sa zmeni zasa o stupienok lepši vykon, ktory je už dnes na vrchole

blueevil
Příspěvky: 247
Registrován: 03 dub 2010 21:58

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od blueevil »


Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od Kelley »

blueevil píše:s prichodom novej W8 sa zmeni zasa o stupienok lepši vykon
P.S. Z Windows 8 mám už teď docela strach :roll: Nejen já mám pocit, že to bude další propadák ála Vista nebo Windows Me...

blueevil
Příspěvky: 247
Registrován: 03 dub 2010 21:58

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od blueevil »

ma to byt komfortnejsie v nastaveniach, kde to bol doteraz asi najvacsi kamen urazu pre bezneho uzivatela, neexistovala ani ziadna help podpora, dost blbe, takze taka zmena ovladaca spravila dost paseku. co som cital tak maju tam byt zaujimave novinky, pri ktorych prave to preinstalovanie riesit nemusis, zvysenie vykonu a vylepsenia adresovanie pamate, podpora viacjadra a aj uprava jadra minwin. tale plnohodnotne WNT bootovanie je už rychle, bez konkurencie system seriozne, absolutne pokoria akykolvek OS system. sedma drzi fantasticky a pokial sa ma predavat W8, musi byt niecim lepsia a to aj naprik tomu, ze bude vraj problem ju cracknut. skusal som prvu skusobnu verziu a nieje to zle, facha to rychlejsie. teraz vysla druha beta verzia a je vraj este lepsia, final RTM ma vyjst teraz ŘÍJEN/OKTOBER a ma byt podla prognoz posledny od Microsoftu, tak uvidime. mna Mac nechytil, vobec ma uz odpudzuje ten snobsky pristup, vyskusal som snad akykolvek DAW ci plugin a zistil som pravdu, ze to tvrdenie o vykone a lepšom stroji pre muziku je uplna blbost, tak sa snazim byt optimista :D
Naposledy upravil(a) blueevil dne 20 dub 2012 14:56, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět