SW kategorie - SONAR

Vše o programu Cakewalk SONAR
FinestX

SW kategorie - SONAR

Příspěvek od FinestX » 11 led 2012 03:32

Pokud by se náhodou neujal můj námět "sub-kategorizace témat" :), na každý pád bych rád tímto zažádal alespoň o vytvoření tématu SONAR na stejné "plnohodnotné" úrovni, jako je Cubase... Zajisté není sporu o tom, že jde o stejně plnohodnotný, kompletní a univerzální DAW přesně totožné kategorie a druhu (nikoli jen nějaký specializovaný tracker), a snad má přeci jen i u nás dost uživatelů na to, aby téma "žilo".

Dostalo se mi návrhu na založení vlastního fóra (jako Cubase má) - to mi nicméně přijde už jako trochu zbytečné, komplikované a redundantní (a taky trochu kontraproduktivně "separatistické") - když tu máme takové krásné fórum, jako je audiozone... :wink: :!:
Ale pochopitelně těch témat - podtémat bychom měli dost, které úzce souvisí přímo se Sonarem, ovšem míchat všechno dohromady někde v nějakém utopeném subtopicu není moc motivující ani k jejich zakládání... O listování v nich pak atd. nemluvě.

Kolega se vyjádřil, že ho zařazení Sonaru v sekci "alternativní..." vysloveně uráží :). A já bych s ním v podstatě i zcela souhlasil! :) Ale o to tady samozřejmě primárně neběží. Běží o to, co jsem už výše popsal. Nepřišlo by mi dobré zakládat další nové redundantní muzikantské fórum... Pod-fórum pod obecnějším je přeci sakra neskonale smysluplnější! :idea:

Děkuju velmi předem moderátorům za vyjádření. A popř. všem dalším Sonaristům (i neSonaristům!, souhlasícím z principu) za podporu, připojení se k iniciativě, atd. apod.
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

Kelley

Re: SW kategorie - SONAR

Příspěvek od Kelley » 11 led 2012 07:05

Ahoj,
tož děkuji Finestovi, že přišel se svou kůží na trh... Ten "uražený" jsem byl já :wink: Takže ho tímto podporuji.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 led 2012 09:19

Finest : Po precitani tvojho zivotopisu , si mi celkom sympaticky .. Precital som si ten tvoj navrh, rozsirit kategorie .. A to mi pride trosku zbytocne .. Ale pridat kategoriu SONAR , myslim ze to by slo .. Hlavne teda ak vam to uraza EGO, ze SONARisti su zaradeny v kategorii OSTATNE :) Osobne si myslim ze tu neni moc ludi , co pouzivaju SONAR .. odhadujem to tak na 5 .. Pockajme , ci sa tu este najde aspon 5 ludi , co by to chceli , a potom to mozme zriadit ..

pixel
Administrátor

Příspěvek od pixel » 11 led 2012 09:30

Jasně, souhlasím, kategorii pro SONAR není problém udělat... až budu mít dnes chvilku, udělám.

Kelley

Příspěvek od Kelley » 11 led 2012 09:44

Ahoj,
Díky pánové. Ona se v těch alternativních sekvencerech přece jen sem tam otázka na Sonar objevila. A myslím že s příchodem X1 pár sonaristů ještě přibylo. Jsem sám zvědav, jak to tam bude žít...

pixel
Administrátor

Příspěvek od pixel » 11 led 2012 10:14

Hotovo

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 11 led 2012 10:54

Supa! Akorát nemůžu číst témata - no safra, jeden z nejzasloužilejších moderátorů a nemůže si přečíst nic o konkurenčním softu, no to je teda pěkný totok... :-D

P.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 led 2012 10:57

pavlii : tiez nemozem :)

pixel
Administrátor

Příspěvek od pixel » 11 led 2012 11:25

sorry, byly špatně nastavená práva... už by to mělo být OK

Kelley

Příspěvek od Kelley » 11 led 2012 11:34

Děkujeme 8) No vida, už teď je tam víc témat než u ProTools...

FinestX

Příspěvek od FinestX » 12 led 2012 01:16

Takže vřelé díky! Pohotová pružná reakce, intenzivně chválím.

Omlouvám se, že já reaguju až teď, jsem drobet noční tvor, k vlastní "smysluplné" tvořivé činnosti :) dostanu se často až k půlnoci, spát jdu pak ráno...

Nuže Sonaristé, kdepak vás máme? Hlaste se nám, ať o vás víme... A ať se ukáže, že je nás víc, než 5 :!: :wink:

Pytkin: Díky, inu a uvidíme, no... Ale Kelley má pravdu, že když se tam přesunula témata - tak ejhle, je jich tam víc, než pod ProTools 8) :D

Ohledně sub-kategorií - OK, to je tedy zjevně vskutku jenom můj subjektivní pohled, pedantně perfektcionalistické nutkání k preciznímu řazení a hierarchizaci... :lol:
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

KILLA

Příspěvek od KILLA » 12 led 2012 01:37

Tak se hlásim a zároveň hlásím, že na Sonarech učím momentálně v hudebce 20 studentů a je tu předpoklad, že řada z nich , díky vlastní lenosti , u něj už zůstane a časem rozšíří naše řady ...:)

FinestX

Příspěvek od FinestX » 12 led 2012 01:48

:) Lenost mladých mi připadá čím dál větší, takže to zní velice nadějně... :wink: Jen tak dál.

vasek

Příspěvek od vasek » 12 led 2012 08:53

Hlásím se jakožto rekreační sonarista.

FinestX

Příspěvek od FinestX » 12 led 2012 09:01

Vítej! :!:

Kdepak jsou další? Projdu si to tu postupně celé, kdo tu kdy o Sonaru psal :mrgreen: , a zkusím některé třeba "probudit"...

Odpovědět