Presonus STUDiO ONE / 2

Trackery, Reason, FL Studio...
Odpovědět
Uživatelský avatar
soimmo_two
Příspěvky: 294
Registrován: 27 dub 2012 17:00

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od soimmo_two »

Nainstaloval jsem demo a od prvního okamžiku mě tenhle DAW doslova vtáhl. Všechno na co jsem si vzpoměl tam v určité formě je. Koupil jsem nejvyší verzi a zatím to vypadá, že Logicu řeknu pápá. Všechny věci jsou tam velmi inteligentně a použitelně implementované. Co se týká stability, tak tam se na Logic nechytá (Logic je nejstabilnější soft, který jsem kdy používal), ale narozdíl od Logicu je tu nastavitelný autosave. Věřím tomu, že se to do budoucna změní k lepšímu.

Hlavní tahák pro mě byla možnost efektovat jednotlivé "clips" v aranži bez nutnosti nové stopy, výborná editace audia, velice dobře znějící pluginy a jednoduše a funkčně vyřešené přiřazování externích MIDI kontrolerů k parametrům. Naopak mi hodně chybí import omf souborů. To se doufám v budoucnu změní, protože pro video postprodukci je to pro mě pořád velice užitečný formát.

Verze 2.5 už je na spadnutí, takže jsem zvědavý jak to dopadne.
Jirka Štolfa

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

to novy bounce in place tam maji vyreseny skvele.

Uživatelský avatar
soimmo_two
Příspěvky: 294
Registrován: 27 dub 2012 17:00

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od soimmo_two »

jj, to se mi taky moc líbí. Je to po těch letech v Logicu pro mě hodně velké osvěžení. V mnohém mi to připomíná Cubase, ale bez zbytečných složitostí.
Jirka Štolfa

Uživatelský avatar
soimmo_two
Příspěvky: 294
Registrován: 27 dub 2012 17:00

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od soimmo_two »

Tak nám konečně vyšla 2.5. Bugy, které mě tam štvali, všechny odstraněny. :-) Přidaných spousta drobností, které jsou v konečném důsledku obrovské vylepšení workflow. EQ umí zobrazit waterfall spectrogram ! Přetažením efektu na "clip" s podržením Alt se ten efekt aplikuje jenom na ten "clip". Umí konečně video v x64 na Win. Má konečně hezkou waveformu (16-bit). Hodně zlepšená editace automatizačních křivek. A pak jsou tam další kejkle s tím transformováním do audia, ale podle prvních reakcí na fóru je to ještě trochu zabugované (ještě jsem to osobně nezkoušel). Umí taky teď při renderování stemů, renderovat všechny naráz ! Pak má taky vychytávky v systemu compingu (taky jsem ještě nestihl odzkoušet). Prostě na m mojí straně maximální spokojenost. Je to jednoduchý a velice rychlý DAW.
Jirka Štolfa

James L.
Příspěvky: 340
Registrován: 19 dub 2010 11:13

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od James L. »

Tuhle jsem si včera nainstaloval demo.

Od tý doby jsem měl problém se v práci soutředit. Šel jsem pozdě spát a mluvil jsem o tom s mladou.

Vypadá to, že bych to mohl nakonec dostat k vánocům. :D


Musím se přidat k nadšení. Tohle je vítaná změna oproti Cubase. Hodně mě zaujal nativní kompresor.
Workflow jsem si v základu adaptoval asi za 10 minut - je to tím, že je to dost podobné Cubase, ale mluvím i o práci s mix konzolí, pianorollem a efektama.

Ještě potřebuju pořádně ozkoušet, jak to je s nahráváním synthů. Cubase si umí sesynchronizovat nahrávání synthu s prodlevou, takže se výsledný zvuk nemusí zbytečně stříhat. Včera jsem v rychlosti nahrál synth a mám pocit, že tohle Studio One asi neumí. Nicméně se do toho ponořím ještě hlouběji.

Ale psal jsem to na fejsbuku a napíšu to znova sem - tohle nadšení jsem naposled zažil, když jsem prvně objevil FL Studio před lety. :roll:

Je to pecka. Do doby, než budou vánoci mám čas v demu, potom do toho vrazím peníze. Na předraženej Cubase házím bobek. :)

Uživatelský avatar
soimmo_two
Příspěvky: 294
Registrován: 27 dub 2012 17:00

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od soimmo_two »

James L. píše: Ještě potřebuju pořádně ozkoušet, jak to je s nahráváním synthů. Cubase si umí sesynchronizovat nahrávání synthu s prodlevou, takže se výsledný zvuk nemusí zbytečně stříhat. Včera jsem v rychlosti nahrál synth a mám pocit, že tohle Studio One asi neumí. Nicméně se do toho ponořím ještě hlouběji.
Jestli máš na mysli record offset, tak to Studio One tuším od 2.5 už umí (možná i dřív to už moc nevím). Záložka Advanced>Audio>Record Offset.
Jirka Štolfa

James L.
Příspěvky: 340
Registrován: 19 dub 2010 11:13

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od James L. »

soimmo_two píše:
James L. píše: Ještě potřebuju pořádně ozkoušet, jak to je s nahráváním synthů. Cubase si umí sesynchronizovat nahrávání synthu s prodlevou, takže se výsledný zvuk nemusí zbytečně stříhat. Včera jsem v rychlosti nahrál synth a mám pocit, že tohle Studio One asi neumí. Nicméně se do toho ponořím ještě hlouběji.
Jestli máš na mysli record offset, tak to Studio One tuším od 2.5 už umí (možná i dřív to už moc nevím). Záložka Advanced>Audio>Record Offset.
Takže to musím vychytat ručně?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

James L. píše:Tuhle jsem si včera nainstaloval demo.

Od tý doby jsem měl problém se v práci soutředit. Šel jsem pozdě spát a mluvil jsem o tom s mladou.

Vypadá to, že bych to mohl nakonec dostat k vánocům. :D


Musím se přidat k nadšení. Tohle je vítaná změna oproti Cubase. Hodně mě zaujal nativní kompresor.
Workflow jsem si v základu adaptoval asi za 10 minut - je to tím, že je to dost podobné Cubase, ale mluvím i o práci s mix konzolí, pianorollem a efektama.

Ještě potřebuju pořádně ozkoušet, jak to je s nahráváním synthů. Cubase si umí sesynchronizovat nahrávání synthu s prodlevou, takže se výsledný zvuk nemusí zbytečně stříhat. Včera jsem v rychlosti nahrál synth a mám pocit, že tohle Studio One asi neumí. Nicméně se do toho ponořím ještě hlouběji.

Ale psal jsem to na fejsbuku a napíšu to znova sem - tohle nadšení jsem naposled zažil, když jsem prvně objevil FL Studio před lety. :roll:

Je to pecka. Do doby, než budou vánoci mám čas v demu, potom do toho vrazím peníze. Na předraženej Cubase házím bobek. :)
to se hezky cte. mne se to samy bohuzel neprihodilo. fandim tomu a vedu v povedomi v zalozce 'jednou to asi bude hodne dobry', ale nejak mi tam neco chybelo. asi hlavne v piano rollu.

vras
Příspěvky: 852
Registrován: 27 lis 2007 20:36

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od vras »

S1 (2.5) skutecne slape jako hodinky, vsechno je svizne, treba v rychlosti mixdownu porazi cubase rozdilem tridy (pluginy proste dostanou maximum ze vsech jader CPU), vsechno je jaksi praktictejsi, dostupnejsi, sviznejsi, uspora casu bude znat. Ale pocet funkci je fakt maly, je jasny, ze driv nebo pozdeji narazim na neco, co nepujde. Plus obavam se, ze nektere funkce budou moc automaticke, ze nic nelze nastavit, treba hned ta kvantizace, Q nabizi 100% nebo 50%. Nic mezi tim? Hmm. Tady vede zase rozdilem tridy Cubase..Proste neresitelne dilema.

Uživatelský avatar
soimmo_two
Příspěvky: 294
Registrován: 27 dub 2012 17:00

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od soimmo_two »

Ohledně té kvantizace si prostuduj manuál. S1 Umí všechno. V rychlé nabídce je jenom Q 50%, ale jinak to umí cokoli. A je to krásně vizuálně vidět, co se děje (u kvantizace) a kdykoli to de vrátit do originálu. Jinak když dáš 50 a pak zase 50, tak máš 75 atd.
Jirka Štolfa

MLorenzo
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2012 15:46

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od MLorenzo »

Myslím, že tady si může řada lidí udělat obrázek :)

dusanmsk
Příspěvky: 575
Registrován: 04 led 2011 12:33

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od dusanmsk »

Ja som skusal demo 2.5 zrovna cez sviatky, pretoze stale nemozem najst daw ktory by mi vyhovoval na 100%. Zo zaciatku som bol dost nabudeny, ale neskor to tak trochu ochablo, Vytvoril som track, dal nejake nastroje, vyrobil klipy, pohybal s knobmi a ked som sa chcel vratit k predoslemoi nastaveniu cez undo, zmazalo to track ( namiesto toho aby to nakrutilo knoby na predosle pozicie ). Plus nema to x64/32 bridge, to je fakt v dnesnej dobe velky handicap. Inak pekne to zhrnul dendy par stran dozadu, suhlasim skoro so vsetkym. Treba asi este pockat, tempo vyvoja zda sa maju dost vysoke, mozno za dalsi rok-dva vsetci prejdeme na s1 :D.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

dusanmsk: btw. ma vubec nektery DAW undo na mixer / nastaveni knobu na vst pluginech a instrumentech? cubase to nema a bylo by skvely to mit. bridge by to snad melo S1 mit diky implementovanymu jbridge, nebo ne? cubase taky nema nebo ma spatnej mam pocit.. kazdopadne jbridge me stal 15euro a funguje dobre.

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od Ondra P. »

Undo na všechno má Ableton a Reaper. Fakt to Studio One nemá ?

Uživatelský avatar
Symphonic
Příspěvky: 402
Registrován: 05 lis 2006 21:15

Re: Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od Symphonic »

James L. píše: Na předraženej Cubase házím bobek. :)
Dyt to stoji skoro stejne jako Cubase...

Je to pěkný a artist verzi bych si mozna koupil, kdyby umela VST...

Odpovědět