Reason 10

Trackery, Reason, FL Studio...
Assurancetourix
Příspěvky: 4
Registrován: 18 bře 2018 07:11

Re: Reason 10

Příspěvek od Assurancetourix »

Tak to gratuluju :palec+: K čemu jsi tu adapted verzi získal?

psy1

Re: Reason 10

Příspěvek od psy1 »

mate niekdo prosim vas skusenost s propellerheads subscription?
ja stym mam problem.vytvoril som si vlastny pack po case som to zrusil ale propellerheads papa peniazky nadalej.
nijak sa to neda zrusit

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 10

Příspěvek od biscuit »

assurancetourix: kdysi v praveku, kdyz jsem si koupil m-audio audiophile 2496 :-)

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 10

Příspěvek od bassline »

Propellerheads radi nasieraju ludi - Reason nepodporuje 32-bit VST pluginy. Takze vela pluginov ktore som pouzival predtym v inom DAW a ktore nemaju 64-bit verziu nie je mozne v Reasone pouzit...skvele, fakt..

Existuje sice third party utilita jBridge, ale nejak to nefunguje ok, pri pouziti cez jBridge sa pluginy sekaju - audio aj ich GUI.

Nie je mozne VST pluginy ani triedit do zloziek (aspon som zatial na to neprisiel ze sa to da) - ak ma clovek vacsie mnozstvo efektov je dost potrebne si pluginy rozdelit do kategorii (REVEREB, DELAY, CHORUS, DIST...), aby sa v tom lepsie orientovalo...V Reaperi sa to krasne dalo do zloziek zorganizovat.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Reason 10

Příspěvek od dendy »

to nieje o nasierani ludi.. touto cestou sa vydava stale viac developerov a platforiem.. Logic X uz davno .. iOS ako taky detto, od verzia 11 uz podporuju len 64 bit aplikacie ..

ono stale podporovat aj 32bit kod komplikuje pracu, vela casti aplikacie potom musis pisat dvojmo, co znamena aj 2x robotu na bugfixing a updaty, je to narocnejsie na udrzbu.. takze zvolit si krok ze sa sustredis len na technologiu ktora ma buducnost (32 bit procesory uz dnes naozaj nikto nerobi, vsetky major verzia operacnych systemov uz su 64bitove) je z biznis pohladu spravne rozhodnutie ..

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 10

Příspěvek od biscuit »

ja v reasonu pouzivam stejne jen nativni "pluginy". po tech par hodinach, co jsem mu ted dal, ho vidim jako vybornej generator napadu a skicak, ale dal si vsechno budu michat v cubase. jak mi to prijde na "skladani" vyborny, rychly a inspirativni, tak na michani i aranzovani je to pro me takovy tezkopadny. proste jsem si zvyknul na jinej zpusob prace a ten mi vyhovuje vic. navic tam porad vnimam nejakej zvukovej deficit. jak zacne pribejvat stop, zacnu mit pocit, ze uz nikde neni prostor a vsechno se mi to slejva. pusobi to na me skoro klaustrofobicky :-) i proto budu michat mimo.

psy1

Re: Reason 10

Příspěvek od psy1 »

ja mam reason essential pouzivam ho hlavne koli subscription.tesi ma ze aj okresana verzia toto podporuje za 9 eur sa tam da toho napackat kvalitne mnoho
na produkciu ho nepouzivam,len ako plugin pack rewire do ineho daw

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 10

Příspěvek od bassline »

dendy:

Ano, zbavme sa vsetkeho dobreho co minulost priniesla a vyhladavajme neustale nove a nove veci a zabranme niekomu pouzivat tie stare...Tak ja neviem, ale ja mam kopec starych 32-bitovych freeware pluginov ktore aj v sucasnosti zneju excelentne a chcem ich pouzivat aj nadalej. Preco by som sa ich mal zbavit a hladat daco ine, len preto ze to musi byt nove ? Nie je to nic ine, nez nasieranie ludi...Podpora pre 32-bit pluginy je samozrejme mozna, napr. Sonar ma implementovany nejaky bridge, Reaper tusim aj Cubase daco ma.

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Reason 10

Příspěvek od lavender »

bassline - ved pouzivaj - na 32bit systeme, 32bit daw.
prechod je vzdy takyto. ak producenti vstciek nezaspali dobu, spravia 64bit verziu. a ak zaspali,su Mraky vstciek. mozes testovat od rana do vecera. alebo hladaj v googli - rovnaky problem Ko ty riesilo mnoho ludi. krcovite sa drzat 20r pluginov...

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Reason 10

Příspěvek od dendy »

bassline snazil som sa ti vysvetlit dovody preco sa programatori roznodhu zahodit 32bit podporu, evidentne si nepochopil to co som napisal.. Places na zlom hrobe, ak njeaky z tvojich oblubenych pluginov je len 32bit nieje to chyba Propellerheads ale chyba progrmatora toho pluginu ze nieje schopny spravit update ...

keby som mal vyvijal DAW spravim to iste co Propellerhads .. nie koli nejakej poze, proste je to tvrdy biznis .. cielom podnikania je redukovat naklady a maximalizovat zisk.. udrziavat s5tnu kompatibilitu s mrtvou architekturou je z biznisoveho hladiska hlupost .. Zaroven cim viac vyrobcov DAW tento krok spravi, tym vacsi tlak bude na vyrobcov pluginov aby zacali robit 64bit verzie

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Reason 10

Příspěvek od Pytkin »

Presne tak .. Napriklad Universal Audio uz dano povedalo ze UAD pluginy budu 64bit only a hotovo .. Kto chce moze pouzivat stare verzie .. kto chce nove , musi prejst na 64bit ..

markuc

Re: Reason 10

Příspěvek od markuc »

Než se tu rozjede plamenná diskuze, která by možná patřila spíš jinam, chtěl bych na jejich obranu uvést jen to, že podpora VST je u Propellerheads teprve od devítky a tudíž poněkud v plenkách, vůbec není tak elegantní, jak by mohla být a je na tom určitě ještě spousta práce. To taky možná ospravedlňuje fakt, že se už nehodlají zabývat 32bitovými pluginy, konečně nejsou první, kdo to takhle zamáznul, Steinberg to má stejně. Pokud se jedná o pár oblíbených modulů, bez kterých nemůžeš žít, je tu ještě třeba Reaper a možnost pověsit si ho do rewire k Reasonu .. ale co se týče jBridge řešení, v Cubase funguje na jedničku. V Reasonu nevím, nezkoušel jsem.

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 10

Příspěvek od bassline »

Europa synth je od teraz pristupna aj ako standalone VSTi plugin !

https://www.propellerheads.se/europa

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Reason 10

Příspěvek od Oxyygen »

tohle mi teda prijde jako vetsi ulet.:)
https://www.propellerheads.se/europa#An ... es.repatch
To jsem si jeste nevsim, ze by bylo nekde demo syntaku primo ve webu
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 10

Příspěvek od biscuit »

ma to hroznou latenci :-D

Odpovědět