Reason 11

Trackery, Reason, FL Studio...
Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Reason 11

Příspěvek od bassline »

https://www.propellerheads.com/en/reason/new

Pre mna osobne dost velke sklamanie...maju nejakeho noveho CEO a spolocnost uz zacina naberat uplne iny smer. Bohuzial smer, ktory ide v ustrety profitom za kazdu cenu, namiesto oddanosti vylepsovat a vyvijat samotny Reason desktop. Je tam obrovske mnozstvo veci v sekvenceri a pri workflow ktore si ziadaju renovaciu a vylepsenie, ale update 11tky nepoukazuje na to ze sa v buducnosti uberu tymto smerom.

biscuit
Příspěvky: 10620
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 11

Příspěvek od biscuit »

ja jsem nadsenej. ovsem za 250 babek upgrade? se asi posrali, ne? to je velice neslusna cena.
tak pardon, to je upgrade na suite 11. 129 susnu se jeste da... za vst rack to stoji imho.

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 11

Příspěvek od bassline »

Ale v tom racku nevies spustat VSTcka a prepajat ich s Reason ekosystemom...

Samozrejme pre takzvanych non-core users to je potesujuca sprava...ale co styka myslienky Reasonu, tak vlastne mam pocit ze Reason ako samotny nezavisly produkt pre tvorbu hudby sa tymto posunom zacina rozpredavat...

biscuit
Příspěvky: 10620
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 11

Příspěvek od biscuit »

:?:
proc bych spoustel ve vst racku vstcka, ty si pustim (v cubase, abletonu, logicu atd.) nativne ne? jde prece o to, ze si nativni reasonovsky veci umis dat mimo reason a to i ve slozitejsich modularnich setupech. krome europy nic jinyho dosud mimo reason neslo, ted pujde vse. je to dalsi moznost a to je prece pro kreativni lidi to nejlepsi mozny.

pro me je to prima moznost jak si prenest skicy z reasonu jinam v zajimavym editovatelnym rezimu. jen me zajima, jak se ten rack bude chovat, co vlastne bude dovolovat, kde bude mit limity, co treba midi - multitimbralita apod.

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 11

Příspěvek od bassline »

proc bych spoustel ve vst racku vstcka, ty si pustim (v cubase, abletonu, logicu atd.) nativne ne?
V pripade ze chces VST ovladat reasonom cez CV.
krome europy nic jinyho dosud mimo reason neslo, ted pujde vse
Cez rewire isiel cely Reason. Ked sa nad tym zamyslim tak Rewire bolo ovela flexibilnejsie, dovolilo to robit veci uplne zhodne ako keby si mal reason projekt otvoreny nezavisle. (BTW Rewire bude od 11tky zrusene)

Reason mal byt v prvom rade samostatny nezavisly DAW a plugin iba ako bonus (pre minoritu ktora to nepouziva ako hlavny DAW). Oni to novou verziou uplne obratili a vlastne pre samotny Reason tento release nepriniesol skoro nic. Ako som pisal, Reason sa tymto zacina rozpredavat a jeho funkcia ako plnohodnotne DAW studio vlastne konci.

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 11

Příspěvek od bassline »

biscuit píše:
26 srp 2019 18:44
pro me je to prima moznost jak si prenest skicy z reasonu jinam v zajimavym editovatelnym rezimu.
Ak mas na mysli kompozicie v reasone, tak tie neprenesies. VST reason rack je len rack pre nastroje a efekty, nema to sekvencer ani hlavny mixer. Nebudes vediet v tom otvorit reasonovsky projekt. Jedina moznost je asi exportovat z reasonu midi a to potom nacitat v daw a priradit k tomu jednotlive instancie VST reason racku.

biscuit
Příspěvky: 10620
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 11

Příspěvek od biscuit »

vst ovladat reasonem pres cv? to uz prece davno jde.

virtualni audio kabel ti prijde lepsi nez inteligentni implementace celyho reason projektu skrze rack do jinyho projektu v jinym hostu, jo? ja osobne po rewire ani neskytnu - nestabilita, krkolomnost, z nouze ctnost - to je pro me rewire.

jinak nevim, kde beres tu jistotu, ze reason neco "mel bejt". uvedom si, ze kazda firma, ktera chce prezit, vyviji aplikace podle toho co se deje okolo. ani nikdo primo z (dobre fungujici) firmy ti nerekne, co bude ob jednu verzi, protoze proste nema kristalovou kouli. idea je jedna vec, praxe druha.
bassline píše:
27 srp 2019 12:42
Ak mas na mysli kompozicie v reasone, tak tie neprenesies...
to mi samozrejme nevadi (midi export/import)

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 11

Příspěvek od bassline »

vst ovladat reasonem pres cv? to uz prece davno jde.
No ved ano, ale ak vo VST racku neotvoris VST, tak prides o tu moznost prepojit reason CV s VST pluginmi.

virtualni audio kabel ti prijde lepsi nez inteligentni implementace celyho reason projektu skrze rack do jinyho projektu v jinym hostu, jo? ja osobne po rewire ani neskytnu - nestabilita, krkolomnost, z nouze ctnost - to je pro me rewire.
Z hladiska prenesenia reason projektu do ineho DAW je to predsa super technologia. Iba nastavis audio a midi a pokracujes v praci. Neprides o prepojenia CV, ostane ti automatizacia, midi, proste cely projekt mas funkcny. Nie som si vedomy zeby rewire malo nejake problemy, v Reaperi mi to funguje uplne bezproblemovo. Taktiez ini ludia si rewire pochvaluju napr. v Studio One. Nepouzival si to este kedysi davno v nejakej predpotopnej verzii Cubase ?

jinak nevim, kde beres tu jistotu, ze reason neco "mel bejt".
Ok, poupravim to - kazdy "core uzivatel" ocakaval ze Reason sa bude ako plnohodnotny DAW stale posuvat dalej a dalej.

uvedom si, ze kazda firma, ktera chce prezit, vyviji aplikace podle toho co se deje okolo.
No ved prave. A vies co sa deje okolo ? Okolo sa deje to ze tu existuje obrovske mnozstvo "core uzivatelov" ktori boli pripraveni (a stale su) platit za inovaciu samotneho Reasonu. Su odhodlani okamzite platit za update core funkcionalit Reasonu. Najme workflow / sequencer update je rozoberany uzivatelmi uz velmi dlhu dobu, na forach najdes miliardu prispevkov kde vidis cele zoznamy toho co ludia hromadne chcu a za co su ochotni ihned platit. A napriek tomu to firma odignorovala a priniesla nieco co absolutne nebolo na wishliste vacsiny ludi ktori Reason pouzivaju ako DAW.

Do firmy prisiel novy CEO (ktory mimochodom nema ziadny audio/music background) a s nim sa aj rozpadla vizia firmy, vizia samotneho Reasonu ako DAW. Z Reasonu urobili VST plugin player v domnienke ze to prinesie zisky v podobe novych customerov, ale nemyslim ze sa to stane. Ak si predstavim ze som uzivatel ineho DAW a mam dat 349Eur za rack ktory obsahuje vpodstate zastarale nastroje a efekty a potom mam davat dalsie stovky eur za dodatocne RE pluginy, tak neviem neviem ci toto bude oslovujuce pre novu skupinu ludi.

Inac nazov Propellerhead a originalne logo Reasonu koncia, od teraz to bude "Reason Studios" s uplne inym logom.

Je smutne vidiet ako firma s povodne unikatnym a uspesnym produktom straca svoju identitu a dochadza vlastne k jej pomalemu zaniku.

biscuit
Příspěvky: 10620
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 11

Příspěvek od biscuit »

a proc je pro tebe tak dulezite pouzivat u vst cv? vsechno muzes kontrolovat pres midi prece. cv je jen takova sranda ve virtualu, ne? stejne tam zadne napeti neni :-)

jo, pouzival jsem to kdysi davno se starsi cubase a utek od toho i od celyho reasonu. vratil jsem se k nemu az loni. i kdyby to chodilo plynule, odpor k paralelne bezicim aplikacim mi to nevezme. ona to neni jenom vec reasonu - proste se mi tohle zprotivilo a uz s tim nikdy nechci nic mit :-)

bejt core uzivatel cehokoliv je podle me zraly na chocholouska. vernej muzu bejt holce nebo vlasti, ale softwaru? nevim, tohle mi vzdycky prijde komicky trochu. to za co jsem dal penize je porad to stejny - nikdo me k aktualizacim nenuti prece. a plakat nad tim, ze si firma zvolila jinou cestu, nez jaka je mi prijemna nebo sympaticka... a ze by mela nejaka firma poslouchat co si core users preji a ridit se tim, o tom si taky myslim sve (jednim uchem ano, treba na to reagovat na nejakym foru nebo blogu, rozumne treba zakompoovat, ale nenechat se strhnout od vyvoje). samozrejme je jina pisnicka, kdyz si neco koupis a je to jeden bug za druhym, ale to myslim neni problem reasonu.

nevim, proste tohle neresim. starosti nechavam jinym :-) treba ti dam casem za pravdu, ze to posrali. ted s tim problem nemam.

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Reason 11

Příspěvek od bassline »

a proc je pro tebe tak dulezite pouzivat u vst cv? vsechno muzes kontrolovat pres midi prece. cv je jen takova sranda ve virtualu, ne? stejne tam zadne napeti neni
Tak mozes modulovat parametre VST nastroja reasonovskym nastrojom...otvara to nove moznosti...jasne ze sa da bez toho zit, ale je to predsa jedna z unikatnosti Reasonu...ze vyuzivas CV na vzajomne prepojovanie masiniek. Pri VST racku si o to ochudobneny, cize to vidim skor len ako nejaky player pre nativne reason masiny, nie je to plnohodnotna integracia reason ekosystemu do DAW.

markuc

Re: Reason 11

Příspěvek od markuc »

Hele, to jako už nepojede Reason jako Stand Alone ? A pokud ano, musím upgradovat na full verzi, abych získal toho racka ? Nějak jsem to video nepochopil .. ale jinak se nemůžu ubránit skepsi jako bassline, žádný extra novinky se nekonají. O cenové politice raději pomlčím, já ho koupil za stovku na KVRaudio marketu .. pokud to porovnám s Cubase, je to pořád dost jinej level.

markuc

Re: Reason 11

Příspěvek od markuc »

Aha, už to vidím .. tak uměj crossfade mezi dvěma audiema a taky klipy automatizace, no to je objev .. asi to zase za tu stovku někomu prodám ..

Mephi
Příspěvky: 5
Registrován: 17 pro 2019 13:45

Re: Reason 11

Příspěvek od Mephi »

Ahoj, po několikaleté pauze chci opět tvorbu postavit na Reasonu. Mám již pár let koupenou verzi 4 a zvažuji, zda koupit update 11. Bohužel si nejsem jist, zda je to dobrý tah. V Reasonu tvořím základ a stopu živých nástrojů nahrávám přes jiný SW. Zároveň i mix provádím v jiném SW. Co mi přijde zajímavé, že v novějších verzích už lze údajně třeba kytaru nahrávat přímo do tracku v Reasonu, ale updatovat ho jen kvůli tomu, mi přijde zbytečný luxus. Takže bych byl nerad, kdybych si pouze zvedl výkonovou náročnost pro PC, ale co do využití z toho nic nevytěžil.
Proto by mě zajímal názor Reasonistů, zda vnímají daný upgrade jako vhodný. Díky.

biscuit
Příspěvky: 10620
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Reason 11

Příspěvek od biscuit »

vyzkoušej si nejdřív demo a uvidíš sám. tohle se nedá doporučit/nedoporučit imho. do hlavy ti nikdo nevidí a o tom to celý je - o tvém vnímání a preferencích.

Mephi
Příspěvky: 5
Registrován: 17 pro 2019 13:45

Re: Reason 11

Příspěvek od Mephi »

To samozřejmě chápu. Já nejsem žádný zvukový spekulátor, ale pragmatický využivatel. S tvorbou zvuků si moc hlavu nelámu, snažím se využít co je a co se mi líbí a hodí do aranže. Nemám přehled jestli se někam posunula kvalita samplů, ovladatelnost, náročnost na výkon, atp, případně něco, co by pro běžné využití SW, čili žádného laboranta, mělo význam. K verzi co mám, jsem krom nemožnosti připojit napřímo nástroje a mikrofony neměl výhrady.

Odpovědět