24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
fb_nokos

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od fb_nokos »

kdyz uz jsme u Tvych teorii, ze vlastne pokrok je zbytezny, zkusil jsis nekdy treba krom cteni neco realne vyzkouset? treba vyfotit fotku 5Mpix vs 20Mpix senzorem (a prepocitat na 5Mpix)? Jo, modri uz vedi - ta z 20Mpix snimace prepocitana na 5 bude vypadat o dost lepe (bude min rozpatlana). A to nemluvim o vyhodach v podobe digizoozmu. Tedy 20Mpix snimac ma smysl, i kdyz to nekteri "modulatori termitaci" popiraji. Ze Ty jsi jeden z tech, kteri broji proti ockovani, ze? nedivil bych se.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Na čem by bylo prokazatelný to vyzkoušet? Já si klidně nahraju čistej sinus okolo těch 5-6 kHz, abych mohl případně aspoň za sebe tvrdit, že neslyším rozdíl (nebo naopak, že ho taky vnímám) :-D ale obávám se, že tady případná průkaznost bude celkem problém, protože čistej sinus je vlastně dost minoritní....

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

fb_nokos: už se začínáš matlat v dalším oboru, kterému evidentně nerozumíš? to cos napsal je absolutní blábol. 20 megapixelovej snímač význam má, ale úplně z jiných důvodů, než je příklad, kterej uvádíš ty. zcela opomíjíš další nezbytný faktory a tím se ocitáš v blátě, které nemá s kultivovanou odbornou komunikací na alespoň minimální úrovni nic společného.

a to očkování sis mohl odpustit, protože tím ses zcela odkopal.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

fb_nokos: tve zavery jsou mylne, vcetne tech o me. Pokud v tomhle hodlas pokracovat dal, bez radeji jinam, tohle neni Facebook ani Novinky a na osobni utoky tu neni nikdo zvedavy.

fb_nokos

Příspěvek od fb_nokos »

kdyz se tak ohanis NSST, tak by jsi mohl ve dvou/trech vetach treba naznacit, o jaky matematicky princip se NSST opira (proc PRAVE DVA vzorky staci na pohodovou rekonstrukci PRAVE SINUSOVKY). A nemusis se obtezovat vzorecky z wikiny. Jen pekne vlastnimi slovy. At se mohu poucit. Dekuji
ps: se susenkama se nebavim

biscuit

Příspěvek od biscuit »

kdo by to byl rek, ze sinusovka zobrazuje prubeh funkce sinus. goniometricke funkce, to je ucivo tusim druheho stupne zakladni skoly, ne?

jammix

Příspěvek od jammix »

to je ako sa pýtať veriaceho ako boh stvoril svet. problem vidim v tom že z dvoch bodov sa nedá tušiť či to pôvodne bola sinusovka.

jammix

Příspěvek od jammix »

Pozrite , ja som možno ten , ktorý naivne v niečo verí . Nemyslím si že mi chýba nejaká zásadná informácia o tom ako funguje prevodník. Moje vedomosti a to ako to chápem korešponduje s tým čo sa vo svete audio deje. A s tým som spokojný. Existujú zvukovky čo zvladaju 192khz aj viac , existuje ponuka audiozáznamov vo vyššej kvalite aj existuje dopyt. Nenazval by som to konzumná sféra ale medzi nadšencami kvalitných audio komponentov je záujem aby sa produkovala hudba vo vysokom rozlíšení.

fb_nokos

Příspěvek od fb_nokos »

jammix píše:
07 dub 2021 16:27
to je ako sa pýtať veriaceho ako boh stvoril svet. problem vidim v tom že z dvoch bodov sa nedá tušiť či to pôvodne bola sinusovka.
v tom mas naprostou pravdu. zajimavosti ale prave je, ze z tech dvou bodu sinusovku udelas. A prave o tom je NSST. Blby je, kdyz chces rekonstruovat slozitejsi signal a mas jen ty dva body...no a vona Ti vyleze zase jen sinusovka.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

prima - posun. sinusovka s frekvenci rekneme 21 kHz. a ted nam vysvetli, proc ti to nestaci :-)

fb_nokos

Příspěvek od fb_nokos »

no to vona jako staci. i 10kHzcova staci. jenze vono se nam to zacina sinusovat uz od cca 6kHz. a tam mi pouha sinusovka teda nestaci. nahraval jsem jeden fletnovy soubor. kazdy to potrubi bylo jiny a jinak znelo. jenze pri 16/44.1 ze zvuky jednotlivych pistal slejvali. ten samej zaznam, tou samou technikou, ovsem 24/96 a ejhle, velmi dobre slysitelny rozdil. najednou hrala kazda pistala svuj vlastni zvuk. takze vlastni zkusenost....

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

biscuit: Mne se libi, jak se kluci pomalu posouvaji k Fourierce, treba jim to casem dojde samo :)

fb_nokos

Příspěvek od fb_nokos »

pavlii - na Tobe mi to mrzi nejvic. mas studio, zjevne ho umis pouzivat (klobouk dolu), dokonce jsi vypotil svy dve skladby (skoda, ze jsi nepokracoval, jsou docela zajimavy), mas velmi peknou vybavicku a rikas, ze hodlas upgradeovat zvukovku (ktera mimochodem umi 192kHz). tak proc svou praci prznis presvedcenim, ze 44.1kHz ve studiu staci? ach jo

fb_nokos

Příspěvek od fb_nokos »

Kermitak píše:
07 dub 2021 17:21
biscuit: Mne se libi, jak se kluci pomalu posouvaji k Fourierce, treba jim to casem dojde samo :)
furt vod Tebe cekam tu matematiku...

Odpovědět