24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od biscuit »

pavlii: hele, tohle by me taky zajimalo. proc prznis svou praci? a vlastne i prznis praci jinych, kdyz je vezmes k sobe do studia. nestydis se? normalni prznitel :-)

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od Kermitak »

fb_nokos píše:
07 dub 2021 17:25
Kermitak píše:
07 dub 2021 17:21
biscuit: Mne se libi, jak se kluci pomalu posouvaji k Fourierce, treba jim to casem dojde samo :)
furt vod Tebe cekam tu matematiku...
Cekat klidne muzes, ja nejsem zadnej tvuj poskok, a nemuzu za tvou neznalost.
Ale jinak tedy tu matematiku mas hezky a srozumitelne popsanou ztreba zrovna na ty wikine, kterou z nejakyho duvodu tak odmitas, vcetne jednoho z dukazu, nevim co vic bys chtel. Pokud nedisponujes dostatecnym matematickym aparatem, abys to pochopil, mas dve moznosti: 1) dovzdelat se a pochopit (zas tak moc tezke to neni, i kdyz jiste ne na dve vety, staci ti, alespon pro hrube pochopeni, neco integralniho poctu a znalost Fourierovy transformace) 2) dal si mlit ty svoje nesmysly.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od Kermitak »

biscuit píše:
07 dub 2021 17:30
pavlii: hele, tohle by me taky zajimalo. proc prznis svou praci? a vlastne i prznis praci jinych, kdyz je vezmes k sobe do studia. nestydis se? normalni prznitel :-)
To by mě taky zajímalo, vysvětlíš nám to pavlii? Jak tohle můžeš lidem dělat, přitom si určitě za zády nebohých zákazníků sám nahráváš na 192k, že se nestydíš!

Uživatelský avatar
nokos
Příspěvky: 13
Registrován: 04 dub 2021 17:38

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od nokos »

Kermitak píše:
07 dub 2021 17:33
fb_nokos píše:
07 dub 2021 17:25
Kermitak píše:
07 dub 2021 17:21
biscuit: Mne se libi, jak se kluci pomalu posouvaji k Fourierce, treba jim to casem dojde samo :)
furt vod Tebe cekam tu matematiku...
Cekat klidne muzes, ja nejsem zadnej tvuj poskok a nemuzu za tvou neznalost.
Ale jinak tedy tu matematiku mas hezky a srozumitelne popsanou ztreba zrovna na ty wikine, kterou z nejakyho duvodu tak odmitas, vcetne jednoho z dukazu, nevim co vic bys chtel. Pokud nedisponujes dostatecnym matematickym aparatem, abys to pochopil, mas dve moznosti: 1) dovzdelat se a pochopit (zas tak moc tezke to neni, i kdyz jiste ne na dve vety, staci ti, alespon pro hrube pochopeni, neco integralniho poctu a znalost Fourierovy transformace) 2) dal si mlit ty svoje nesmysly.
takze vis hovno...

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od Kermitak »

Kdyz myslis ¯\_(ツ)_/¯
Ta Fourierka by te mohla trknout, ale na kulickovym pocitadle to fakt neumim, sorry ;)

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od pavlii »

😁😁

Líbíte se mi kluci. Zkusím si to, zajímá mě to (jako správného hobbistu). Zjevně to už před lety ale všichni prokoukli, takže ke mě nikdo nechodí....ale teprve teď vím proč.

A jinak spíš bych volil ne 192, ale 176,4 kvůli lepšímu downsamplingu do 44.1 (celočíselný násobek). 192 by se mělo volit buď pro výsledek DVD audio nebo film.

P.

jammix
Příspěvky: 792
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od jammix »

Musím priznať že ma takéto diskusie velmi bavia ked sa stretnem s absolútne opačne uvažujúcimi ľudmi , ktorí sú pre vás tak zvláštni ako keď stretnete mimozemštana. Verím že je to aj pre Vás na opačnej strane podobný zážitok :D

Aj ma to inšpirovalo si pustiť po dlhšej dobe nejaké hi res audio a musím priznať, že ma zvukovo môj zosilnovač prekvapil vo vyšších hlasitostiach obvykle pôsobil uvrešťano ale teraz krásne zvýraznil detaily a hudba úplne vytŕča z reproduktorov.
Ešte mám v pláne aj nejaký test s vlastným nahrávaním , možno sa podelím o výsledok. :wink:

Uživatelský avatar
nokos
Příspěvky: 13
Registrován: 04 dub 2021 17:38

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od nokos »

super, konecne nekdo, kdo to proste vyzkousi, nez aby tady machroval s fourierkama a pod...

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od Kermitak »

Hele slysel jsem, ze kdyz rozpulis chleba za uplnku a budes u toho zpivat, dostanes tri pulky. Na matiku se vyser, mel bys to vyzkouset, co kdyz je to pravda.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od biscuit »

jammix: popiš nám do detailu celej řetězec, ať víme, k čemu je to hi-res audio dobrý a na jakým aparátu to vlastně je tak slyšet, že to kouzelně promění projev zesilovače i beden natolik, že je zvuk najednou plnej detailů a zvuk z nich úplně vytŕčá...

klidně napiš i, jaká že to hudba se tak báječně promění, že ve wavu 44.1/16 hraje oproti 96/24 úplně žebrácky. to mě fakt zajímá tohleto. taky to chci zkusit!

Uživatelský avatar
nokos
Příspěvky: 13
Registrován: 04 dub 2021 17:38

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od nokos »

Kermitak píše:
07 dub 2021 21:13
Hele slysel jsem, ze kdyz rozpulis chleba za uplnku a budes u toho zpivat, dostanes tri pulky. Na matiku se vyser, mel bys to vyzkouset, co kdyz je to pravda.
to jsi slysel ale s nakou desne nizkou vzorkovaci frekvenci...

jammix
Příspěvky: 792
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od jammix »

biscuit píše:
07 dub 2021 23:58
jammix: popiš nám do detailu celej řetězec
z notebooku do zvukovky Steinberg UR44 zo zvukovky hrubými kvalitnými káblami do zosilnovača pioneer A209 zo zosilnovača hrubými kvalitnými káblami do reproduktorov vlastnej výroby s mylarovým výškačom a kevlarovým basakom s deliacou frekvenciou 3,3khz.
Hudbu som si puštal z youtubu kde je napisane hi res audio. ale som si aj nahral vlastný jam so syntakmi na 192khz a 44,1khz.

jammix
Příspěvky: 792
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od jammix »

ešte by som skusil popisať to ako sa robi z dvoch bodov sinusovka , tie dva body nabíjajú filter či už na báze kondenzatora alebo asi skôr induktora ktorý nabíjaním a vybíjaním pospája tie body do celistvej krivky , dôležité je aby tie body boli zakaždým na opačnej strane teda jeden s nábojom plus druhá s nábojom minus. Preto je potrebné pri samplovaní aby bol filter vyšších frekvencii čo najstrmší. to spôsobí že vo výsledku je krivka podobná sinusoide. To ale nepopiera fakt že takto to nemá dosť detailov už od 6khz , hudba nieje matematicky presne definovana krivka.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od biscuit »

jammix píše:
08 dub 2021 13:32
z notebooku do zvukovky Steinberg UR44...
tak nejprve. youtube streamuje nekomprimované hi-res audio jo? jen se ptám, třeba jsem pozadu.

a pak dál, jakože z prohlížeče, přes direct sound a systémovej mixer... a co ti řídilo hodiny karty? třeba mi něco uniklo a tohle je fakt ta správná cesta jak poslouchat hi-res audio. já jsem si hlupec vždycky myslel, že jediná rozumná cesta je mít nekomprimovaný (nebo bezztrátově komprimovaný) audio v požadovaný kvalitě na disku, přehrávat ho pomocí přehrávače, kterej podporuje asio a tak jít do výstupu karty - tzn. přehrávač mj. přes asio driver řídí i hodiny. nebo teda nějakej přehrávač pro streamy, ale jako jediný inteligentní řešení mi vychází nutně zase něco, co podporuje asio.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: 24/192 Music Downloads ...and why they make no sense

Příspěvek od pavlii »

Jen ad hodiny - nemyslím, že by nutně muselo být ASIO. Normální systémový ovladač si tu kartu taky umí přepnout na vyšší S/R. Hodiny pojedou interně.

Je to hlavně o tom zdrojovém formátu (jako, že resample fakt ne 8) ).

P.
Naposledy upravil(a) pavlii dne 08 dub 2021 17:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doplnění textu.

Odpovědět