Absolutny sluch.

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
bourec

Příspěvek od bourec » 12 úno 2004 10:01

a da se ten absolutni sluch nak naucit? nebo vypestovat?

moogway

Příspěvek od moogway » 12 úno 2004 11:50

Jo tak to by mne moc zajimalo a taky to mozna souvisí s hrou na bezprazcové nástroje jako jsou housle nebo pitch bend :D .. Ja mam treba trochu problen trefit se do půltónu, kdyz mám nastavený rozsah dva pultony. Jde mi to ale pomalu heh jo a taky mi to jde mnohem jip na páčce než na kolečku. Ale to jde nacvicit...ale co ten absoulutní sluch dá se to naučit ???

sparX

Příspěvek od sparX » 12 úno 2004 13:18

Sluch se dá cvičit / vycvičit ..ale - kam až je každý schopen dojít .. vám nikdo neřekne .. je to o trpělivosti a dřině .

bourec

Příspěvek od bourec » 13 úno 2004 15:06

hele ja hraju na kdeco a taky na housle a violu (bezprazcovy...) teda je fakt, ze housle a takovydle veci ti fakt protribej sluch jako svina, za tech 10 let co na ne hraju slysim aj travu rust, pavouky chodit po zdi a bublinky cinkat ve flasce (fakt) nicmene absolutne asi ne, oni tam sou totiz prazdny struny a podle nich to pasujes, ale je fakt ze kdyz sem este hraval dost intenzivne, tak sem umel jen tak ze vzduchu naladit absolutne dobre i ty struny...jenze jak uz nehraju tak moc tak uz to nedokazu...takze mozna da, ne?

kexik

Příspěvek od kexik » 13 úno 2004 15:16

no, ono je to ako s pamatou. absolutny sluch je vlastne dobra pamat na vysku tonu. ak si pamatas acko tyzden, uz si u mna mako :)

no a pamat sa trenovat da, takze snad aj sluch

bourec

Příspěvek od bourec » 13 úno 2004 16:09

no jo jasne, jak uz nehram, tak sem to zapomnel...to je vono

tony9

Příspěvek od tony9 » 13 úno 2004 20:56

Absolutní sluch se vypěstovat dá odborně se tomu říká relativní sluch.
Ale jaký je postup to nevím kromě toho že se naučíš tzv. referenční tón a od toho se to pak odvozuje kdyby někdo našel na toto téma zajímavý link tak bych byl rád.

sparX

Příspěvek od sparX » 14 úno 2004 06:50

Jen dávejte pozor at z toho nezblbnete - jako muj kamarád ... kterej když jezdí tramvají - tak odposlouchává tonovou výšku motoru . :lol:

Odpovědět