Ako na akustiku tejto izby?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
xhc

Ako na akustiku tejto izby?

Příspěvek od xhc » 03 bře 2015 15:06

ahoj, tu je náčrt základnych rozmerov izby - je trochu nezvyčajne postavená:

dĺžka: 4 m
šírka: 3.5 M
výška: 2.5 m

http://ulozto.sk/x36Sz9Ft/2015-03-03-14 ... -scrot-png

neviem si rady s umiestnením reproduktorov na posluch hudby vzhľadom na dvere a balkón... ako by bolo i najlepšie zariadiť izbu ? (pohovka stôl, skriňa, kreslo, koberec a pod.) ..v tejto chvíli je zariadená, ale nie je problém ju úplne preorganizovať ...

basstrapy a podobne by som chcel riešiť svojpomocne, teda vyrobiť si panely podľa topiku recenze/jak-vyresit-akustiku-maleho-dom ... t8786.html
Naposledy upravil(a) xhc dne 04 bře 2015 16:11, celkem upraveno 1 x.

STi

Re: Ako na akustiku tejto izby?

Příspěvek od STi » 03 bře 2015 19:45

vidim to na velmi problemovu miestnost, dlzka a sirka su takmer rovnake a nieje tam moznost sediet pri kratsej stene co v tomto pripade ked to das do stredu dlhsej steny, budes sediet presne v strede miestnosti a to je asi uplne najhorsie. Na tvojom mieste by som to skusil nasikmo, v pravom hornom rohu, podla mna je to asi najrozumejsie riesenie.
FB | SC | T

xhc

Příspěvek od xhc » 05 bře 2015 10:22

ok skúsim to ... vďaka

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 28 črc 2015 21:51

Zdravím. Chcem sa spýtať na pár vecí. Môj domáci kútik na cvičnenie vyzerá nejak takto (aktuálne sú tam už len dva klávesy a ten X stojan tam už nieje.)

http://uloz.to/xizd2jVd/11134206-102004 ... 8227-n-jpg

Je to iba roh obývačky v našom byte, ako vidíte akusticky aboslútne neošetrenej, takže o kvalite posluchu je asi zbytočné písať. Nakoľko nemám možnosť ani financie celú obývačku akusticky ošetriť, chcem sa spýtať, či by malo nejaký význam, keby som použil akustické peny, prípadne basové pasce aspoň na tie dve steny + jeden roh, ktorý je na fotke? Viem, že ideálna posluchová miestnosť z toho nikdy nebude, ale zaujímalo by ma, či má vôbec zmysel do toho investovať, keď zbytok izby zostane neošetrený? Ďakujem za názory.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 črc 2015 23:43

pocitej s tim, ze stereo obraz budes mit vzdycky pri takovym rozmisteni dost zkresleny, bez uprav i s nimi. symetrie v tomhle hraje dulezitou roli. jestli si tam ale chces jen hrat se syntaky, nemelo by to byt nic tak hrozneho a upravy, i ty nesymetricke, nesymetrickeho poslechoveho prostoru, muzou byt + pro vysledny pocit ze hrani.

Odpovědět