Akustika místnosti

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Mitch

Akustika místnosti

Příspěvek od Mitch » 28 led 2014 15:13

Ahoj,

chtěl bych od Vás poradit, pokud je to tedy vůbec možné. Jelikož tvořím hudbu ve svém pokoji a nyní budu konečně kupovat kvalitnější monitory, tak bych rád (v rámci možností) pracovní stůl situoval na nejpříhodnější místo a také plánuji prostor akusticky trochu ošetřit. Můj pokoj má pekelné rozměry, klasická kostka, navíc plovoucí podlaha, strop z palubek a blok šatních skříní s rovnými dveřmi, čili spoustu míst pro odrazy. Důležité je zmínit že knihovny a skříně musí zůstat na svém místě, takže operovat mohu pouze na opačné straně. V místnosti nechci dělat nějaké zásadní stavební úpravy, protože pokoj je pěkný a nerad bych ho poničil, přeci jen je to prostor kde bydlím, nejenom tvořím. Tím pádem mě napadá jediná možnost a to využít nástěnných panelů společně s panely na nohách, kterými bych oddělil prostor pro stůl (viz obrázek). Je to v podstatě jediná možnost, protože mám v pokoji také postele a ty moc možností v přesouvání nábytku neumožňují. Do této doby jsem měl stůl v opačném rohu, tedy u okna, což není možné nijak ošetřit a postele byly tam, kde teď plánuji stůl. Myslíte že by to mohlo fungovat a mohlo by to být lepší než doposud? Nějaký panel plánuji taky na strop. Díky za tipy a názory a omlouvám se za náčrtek, snad to bude srozumitelné. Vše je v měřítku, krom "panelů" :)

Obrázek
Naposledy upravil(a) Mitch dne 28 led 2014 18:39, celkem upraveno 1 x.

Stan

Re: Akustika místnosti

Příspěvek od Stan » 28 led 2014 18:02

Máš tam otazník místo obrázku. :) teda alespoň mě to nechce přílohu načíst

Mitch

Příspěvek od Mitch » 28 led 2014 18:39

Teď už se příloha zobrazuje?

Stan

Příspěvek od Stan » 28 led 2014 20:36

Yup
Tady toho moc nevymysíš, ale jedině co by jsi mohl zvážit je postavení stolu směrem proti těm skříním. Pokud by si mohl monitory postavit minimálně 30 cm od zdi tak by jsi byl v těchto podmínkách relativně v pohodě.
Naposledy upravil(a) Stan dne 28 led 2014 20:48, celkem upraveno 2 x.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 led 2014 20:45

prvni velky problem je samotny rozmer mistnosti, je to temer presne ctverec (krychle? neznam vysku stropu), to je vzdycky kompromisni (nad ramec kompromisu z povahy domaciho pokoje). takze to bude chtit mraky rockwoolu, nebo min basujici bedny-- anebo se proste naucit michat s velkejma nekonzistencema v basovym spektru (dela to spousta lidi, tak proc ne). jinak alespon nejaky symetrie kvuli stereu bys docilil, kdybys dal DAW pred okno, a postel tam, kde ho mas ted (ale jak pises, musel bys leda zazdit okno izolaci, kdybys tam neco chtel mit.)

a vidim, ze uz je prede mnou odpoved, tak nic. :] proste je to asi min nez idealni, je to pro tebe jedina mozna mistnost?

Mitch

Příspěvek od Mitch » 28 led 2014 21:07

No tak strop je 2600mm. Bohužel je to jediná místnost. NO tu variantu se stolem na středu u zdi naproti skříním jsem zvažoval, ale zase bych neměl kam dát boční basovou past, kvůli oknu, ne? A potom v zadu by byla obrovská rovná plocha od podlahy až ke stropu díky šatním skříním, což je asi taky big trouble, ne? NO a zeptám se takhle, tím že bych tu místnost jakoby "oddělil" těmi akustickými panely na nohách třeba 2metry vysokými, tak to by nefungovalo? Že bych tím rozbil tu krychli. Mám na mysli takovéto panely, ale vyšší:
Obrázek

Mitch

Příspěvek od Mitch » 29 led 2014 12:53

Nikdo nic? :?: :|

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 29 led 2014 13:53

Mitch píše:NO a zeptám se takhle, tím že bych tu místnost jakoby "oddělil" těmi akustickými panely na nohách třeba 2metry vysokými, tak to by nefungovalo? Že bych tím rozbil tu krychli.
Myslím, že právě ty problematické basy se ti budou šířit všesměrově a panely v tomto směru moc nezmůžou. Opravte mě jestli se mýlím. Ta navrhovaná cesta změny dispozice a mraky rockwoolu v rozích (i horizontalních)je PMSN daleko lepší varianta.

Odpovědět