Akustika v malom domacom nahravacom studiu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
djbircoff@gmail.com

Akustika v malom domacom nahravacom studiu

Příspěvek od djbircoff@gmail.com » 12 zář 2011 23:14

Zdravim vsetkych...
Toto je nakres mojho priestoru v ktorom sa bude nachadzat studio.Priestor sa nachdza v spodnom podlazi rodinneho domu (prakticky sa jedna o pivnicu v ktorej je okno na urovni zeme, takze s dennym svetlom nieje vobec ziaden problem).Co sa tyka materialov steny aj strop su udajne z tvrdeneho polystyrenu o hrubke asi 20mm z oboch stran medzi nimi je betonove murivo a vzduchove medzery,celkova hrubka steny je teda 420 mm a na poklep duni znie ako keby bola duta.Byvam tu v podnajme a tieto priestory su taktiez plnohodnotne obyvatelne.Rozmery su 2345 mm sirka.Dlzka miestnosti je 3905 mm a vyska je 1960mm.Basove pasce su v stadiu vyroby a kedze som precital komplet cely Official Treath o basovych pasciach drzal som sa vasich rad a staviam ich podla vasich vseobecnych pravidiel. Ako material pouzijem Rockwool Airrock ND s hrubkou 160 mm a budem vrstvit az k stropu.Basove pasce budu od steny odstavene 50mm,viac si z dovodu maleho priestoru nemozem dovolit. Myslim ze co sa tyka celkoveho rozlozenia prvkov malo by to byt v poriadku.Vekym problemom u mna asi budu zatahovacie plastove dvere a plastove okno.Okno samozrejme vyuzijem pri vetrani miestnosti.Ale je pravdepodobne ze bude nutne kompletny priestor okna a dveri zatlmit pomocou prenosneho paravanu naplneneho napr.Rockwool Airrock ND planujem pouzit hrubku 160 mm.Taktiez priestor za pracovnym stolom mienim vyplnit paravanom s Rockwoolom Airrock ND 160mm hrubym a to v plnej sirke az k basovym pasciam.Neviem ci bude nutne ist s paravanmi az po strop alebo nie.Kedze tu byvam v prenajme nemozem bohuzial ani vrtat ani lepit na steny,takze jedina moznost je zhotovit viacej paravanov ktore sa poukladaju na seba.Taktiez nemozem robit ziadne upravy na strope.Co sa tyka podlahy je na nej plavajuca podlaha a v celej miestnosti je natiahnuty klasicky nizkoprofilovy uzlikovy koberec.Moja otazka je mozno trochu hlupa pretoze som si vedomi ze bez namerania pomocou meracieho mikrofonu sa asi k spravnej odpovedi nedostanem ale predsa.V pripade ze bude v kazdom rohu basova pasca s rozmermi 500x500mm od podlahy az po strop+priestor medzi basovymi pascami za pracovnym stolom tiez vyplnim velkym paravanom s Rockwoolom Airrock ND 160mm hrubym a priestor dveri a okna zatlmim paravanmi z Rockwool Airrock ND o hrubke 160 mm bude podla vas potrebne robit dalsie akusticke upravy.Momentalne teraz sa v miestnosti nenachadzaju ziadne akusticke upravy,zatial ani basove pasce este niesu dokoncene.V miestnosti je pocut znacny dozvuk resp. ozvenu a neprijemne zrno napr pri vykriku alebo tlesknuti rukami.Moje momentalne vybavenie pozostava z zvukovej karty Focusrite Saffire Pro 24 DSP,aktivnych monitorov Yamaha HS 50m ktore po novom roku planujem vymenit pravdepodobne bud za Adam A7 alebo za Dynaudio BM5A popripade nieco v podobnej cenovej kategorii mozno este trochu drahsie.Na pracu pouzivam Macbook Pro v spolupraci s Abletonom a Cubasom.Momentalne sa snazim robit remixy a bootlegy ale casom by som chcel pridat aj zivy saxofon kedze mam sikovneho kamarata ktory vyborne hra,pravdepodobne aj nejake midi klavesy a kedze je na dosah a vyborna vokalistka pravdepobne aj zivy vokal.Pracujem hlavne ako dj a manazer nemenovaneho lokalneho radia a mam moznost na vokaly zapoziciavat si 2 kusy AKG C414 XLS spolu s SE Elektronics Reflection Filter.Tvorba sa bude tocit okolo tanecnej muziky viac menej ladenej do housu.Za vase rady a podnety vopred dakujem.
Přílohy
Navrh Nahravacieho Studia.jpg
Navrh Nahravacieho Studia.jpg (98.76 KiB) Zobrazeno 1244 x

Odpovědět