Analog summing

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
matucha

Re: Analog summing

Příspěvek od matucha » 14 bře 2019 16:10

marylin píše:
12 bře 2019 14:18
Po dlouhé době trošku zajímavější téma na Audiozone :) Díky za něj. Z mé zkušenosti mohu říci, že čím více se obklopuji analogem kolem sebe (a že ho není málo), tím více zjišťuji, že nejvíce využívám mikrofony a preampy. Bez zbytku (tedy EQ a kompresorů) bych se obešel, protože nemám čas na to se s nimi hrát a zkrátka ITB workflow je podstatně rychlejší.
Kompresorum pri nahravani jsem celkem prisel na chut a je to v leccem fajn i pro workflow. EQ treba pro ribbon rozhonde taky dobry.

Pri nahravani spotu do radia pak dava smysl pouzit oboji, protoze vysledek musi bejt hodne navejskovanej oproti prirozenymu zvuku. Kdyz bych komprimoval prirozenej zvuk, tak kompresor reaguje na neco co nebude ve vysledku hrat moc velkou roli a prida akorat pumpovani a zkresleni. Coz analog eq pred kompresorem vyresi. Je to nutny? Ne. Je to velkej krok dopredu proti pluginum? Moc ne, ale je to asi trochu hladsi a vic zabava.

Gambler re: Free Analog Gear.

Nejvic mi takhle daval smysl ten paskac, to neni uplne daleko od toho jak by to clovek pouzil i ve studiu. Ostatni jsou urcite fajn moznost. Hlavne pro muzikanty. Ve fazi soundesignu/skladani tenhle offline workflow ma svoje misto. U michani jako takovyho je to slozitejsi, mozna tu a tam neco? Ale vzhledem k tomu, ze michani je interakce vseho se vsim, tak bych uzitecnost/prakticnost tyhle sluzby videl jako omezenou.

jammix

Re: Analog summing

Příspěvek od jammix » 14 bře 2019 17:57

gambler píše:
13 bře 2019 12:04
Ja som si objednal nakoniec zatial len lampovy klon Pultec EQ.
to to ako realny pristroj ? ..lebo to je len mono equalizer ,. niektori ho použivaju dva kusy aj ako master EQ ,
ale jeho hlavny učel myslím je korigvať zvuk pre jednotlive nastroje .
neviem aký prínos bude mať pre teba jeho elektronkový zvuk nemám s ním skúsenosti ,
zvuk elektroniek zavisi od viacerých faktorov , možu mať čistý transparentný zvuk pokial su tkzv chladné teda v spodnom rozsahu žhavenia katódy a nižššiom ( vysokom napatí) anódy , Elektronkové gitarové zosilnovače sú žhavené skôr v tých vyšších hodnotách, produkuju dosť vela tepla a prakticky farbia tým že silný prúd elektronov sposobuje odraz od anody (plate) a oneskorene sa vrátia na plate . to je efekt ktorý ja nazývam pleskot bičom 8)
Ked si sa pýtal na preamp , tak ma trošku lakalo ti odporučit Studio Projects VTB1 , je to sice hybrid analogu a elektronkoveho preampu ale tá elektronka tam naozaj robi niečo zretelne počutelné , čo možno nazvať saturáciou ,. upodozrievam ho , že sa tam jedná o nejaký softclipping = overdrive , elektronka je použitelná roznymi sposobmi aj ako dioda ..
Ale spätne si myslím že lepší mix s dostatočným množstvom sendov auxov a korekcii by ťa mohol baviť , aj zvukovo uspokojiť, len z tej tvojej karty viac kanalov nedostaneš pokial si nekupiš viac viackanalových ADDA prevodnikov a čim vyššie rozlíšenie budeš chciet tým menej kanalov možeš použiť.

Odpovědět