Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kru

Příspěvek od kru » 17 dub 2008 10:46

>> ale bez prijatelneho zvuku je aj dobra hudba nanic

to snad ne...

pateson

Příspěvek od pateson » 17 dub 2008 10:56

bassline píše: ale bez prijatelneho zvuku je aj dobra hudba nanic...
Viděl bych to spíše opačně:

bez přijatelné hudby je dobrý zvuk k ničemu...
Ale jináč su Moravák

hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 17 dub 2008 11:03

pateson píše:
bassline píše: ale bez prijatelneho zvuku je aj dobra hudba nanic...
Viděl bych to spíše opačně:

bez přijatelné hudby je dobrý zvuk k ničemu...

přesné

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 dub 2008 11:08

to zavisi od toho o akom hudobnom style sa bavime.. niektore odnoze elektroniky, specialne tej tanecnej, su postavene na dobrom zvuku - teraz prosim nerieste originalitu a ine veci to je proste ina debata, ale je fakt ze tanecna muzika je urcena na tancovanie a nic ine a pri nej je o vela dolezitejsie aby to "slapalo", aby bola zvukovo dobre spravena - napriklad taky psytrance je hlavne o roznych zvukovych layeroch a vrstvach - vo svojej podstate co sa tyka kompozicie je to strasne primitivna hudba len o nieco viac "muzikalna" ako samanske bubny africkych domorodcov ... ale o to prave ide, siahat skorej do podvedomia nez do vedomia takze tam je kvalitne zvukove prevedenie VELMI dolezite, mne osobne aj tracky (psy) ktore mam velmi oblubene n nedokazem pocuvat na zlej aparature a zlom zvuku - proste mi to lezie vtedy na nervy a neda sa to pocuvat...

samozrejme pri nejkej instrumentalke brnkanej na gitaru je vyrazne dolezitejsi hudobny napad to je jasne :) ale proste neplati to tak jednoznacne to tym chcem povedat ..
Naposledy upravil(a) dendy dne 17 dub 2008 11:10, celkem upraveno 1 x.

bassline

Příspěvek od bassline » 17 dub 2008 11:09

kru: to snad jo...

dobre zvoleny zvuk je zaklad....dobre melodie/motivy/aranzma vyniknu len pri dobrom zvuku...si zober napr nejaku skladbu nejakej skupiny...skladba je dobra a ma dobry zvuk...ak ale pridu na koncert, tak sa moze stat ze nastroje maju horsi/zly zvuk a celu tu skladbu ktoru poznas to pokazi...napr. gitara nie je s tak dobrym zvukom ako ju poznas v studiovej nahravke...a uz to pokazi dojem z celej skladby....alebo symfonicky orchester...jeden orchester moze v skladbe pouzit dychove nastroje ktore sa do skladby hodia a paradne podavaju nejaku melodicku pasaz...druhy orchester vsak pouzije ine dychove nastroje, ktore ale svojim zvukom tu istu melodicku pasaz pokazia....

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 dub 2008 11:13

bassline píše:dobre melodie/motivy/aranzma vyniknu len pri dobrom zvuku...
v tomto nemas celkom pravdu... typek moze drtit na gitare akustickej take melodie ze odchod z izby.. nahras ho cez priemerny mikrofon.. a proste DA sa to pocuvat.. pretoze pri takej hudbe je pointa uplne inde..

samozrejme zacnime sa bavit o tanecnej elektronike, ako som napisal, a tam plne s tebou suhlasim ze je to ovela viac o zvuku nes o "muzikalnosti" ...

ale back to roots - to co napisal excom o sluchatkach - to je pravda ;-) sak aj moj najnovsi track som robil cely cisto len na sluchatkach kedze som momentalne tyzden mimo domova :) este som ho na repro ani nepocul :) proste ked vies kde su silne a slabe miesta toho na com pocuvas je jedno ci su to sluchatka alebo repro, je jedno aku mas akustiku miestnosti - dobry track s relativne obstojnym zvukom kde nic vyslovene nevadi na tom spravis ...
Naposledy upravil(a) dendy dne 17 dub 2008 11:16, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 dub 2008 11:17

EXCOM píše:.

lebo mam pocit ze tu sa vacsinou riesia kadejake veci okolo toho ako co ma presne fungovat ale na hudbu ako by tu priestor neostal :)
AMEN.!

vazne.. suhlas total.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 17 dub 2008 11:19

ale back to roots - to co napisal excom o sluchatkach - nieco na tom bude sak aj moj najnovsi track som robil cely cisto len na sluchatkach kedze som momentalne tyzden mimo domova este som ho na repro ani nepocul
sluchatkami som chcel povedat ze doteraz som nikdy inak hudbu nerobil, mal som nejake repraky na hifi vezi atd... ale teraz chcem normal produkovat hudbu cize budem to musiet riesit uplne inak ako doteraz... samozrejme ze dobra akusticka miestnost je na nezaplatenie, ale na tvorbu hudby a napadov to nepovazujem za nieco extra dolezite.. pri mixazi uz ano, tam by to malo byt poriesene... ale to sa ta riesit aj inde ako v domacom studiu ked by som uz hrozne moc chcel....

bassline

Příspěvek od bassline » 17 dub 2008 11:37

mozno to bude zniet divne, ale pre mna je melodika uzko spojena s charakterom zvuku nastroja...rovnaka pasaz nevyvolava rovnaky dojem s roznymi zvukovymi charaktermi nastrojov...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 17 dub 2008 11:40

dendy: já už slyšel v TV víc příšerností...zrovna ne co se týče kvality nahrávky, ale spíš toho, že prostě k jednomu pořadu jako znělku někdo použil čistý a neupravený preset z Absynth 3....prostě jentak, celý ten preset byla kompletní znělka...to mě dost nas*alo, jak takový nýmand může dělat hudbu do televize...napsal jsem jim, že by to asi jako měli vědět, jak jim tu "hudbu" udělal a kolik mu to dalo práce...odepsali, že je to jejich známý a stálý "skladatel", co jim dělá hudbu i do ostatních pořadů...holt protekce a presetový mág...ach jo, to si potom říkám, proč se snažím, proč taky nevezmu jenom presety a nepošlu je do televize...no, nefungovalo by to, protože tam nemám protekci....

bassline: asi myslíš barvu ne?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 dub 2008 11:46

co tak splitnut celu tuto diskusiu do noveho threadu "zvuk a ozvucenie vs. hudba" ? :-) nech tu nezasierame offtopicom.. lebo inak debata je to celkom zaujimava :)

amorph: suhlas ten prvy odsek :) sak u mna v obyvacke sme nahravali hlasy pre slovenske ICQ a este pre par online hier a nikto si nestazoval :D

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 dub 2008 11:51

bassline: to je dost pravda treba u piana... u jednoho me souzvuk dvou tonu dostane do kolen, u jinyho mi ten samej zni nezajimave...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 dub 2008 11:54

Splitnete tuhle diskusi do samostatneho tematu, trosku se to rozrusta (Cyrile?)...

bassline

Příspěvek od bassline » 17 dub 2008 11:55

Jindy: barva/charakter, to mas jedno...skratka napr. skladba s dobrymi napadmi (melodika, rytmus, aranzma...) urobena na zvukoch zo samohrajky nebude to iste ako ta ista skladba urobena na dobre znejucich nastrojoch...v tom prvom pripade cely vysledok s dobrymi napadmi vyjde nazmar kvoli zlym zvukom...

bassline

Příspěvek od bassline » 17 dub 2008 11:57

cyril: tak

Odpovědět