Dabing

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
macceba

Příspěvek od macceba » 23 lis 2006 11:18

Kamera je absolutně v pohodě, ale stejně se rozmysli dobře, protože i portable TV/Film mixáky nejsou žádna láce a ten Tascam HD-P2(nebo Marantz PMD680, Fostex FR-2) může nahrávat. No ale posílám pár tipů:

Nejlepší poloprofi až profi by byl pro tebe nějaký AZDEN, ale ten se u nás nedá koupit, leda přes web - www.azden.com

Jinak co se dá u nás sehnat je např.:
Shure FP24 za cca 28 000,-Kč
http://muzikant.cz/zvuk-a-nahravani-4/o ... -41238.php

Sound Devices MixPre za cca 30 000,- Kč
http://www.inton.cz/index.php?l=0&m=7&b=SOUND+DEVICES&

No ještě se zkusím kouknout co se dá u nás nebo v okolí sehnat!!!!!

Jinak se koukni na www.panter-praha.cz do sekce RYCOTE, je to taková důležitá bižuterie pro natáčení venku i vevnitř - nevím co už máš, ale třeba takový Rycote Softie je absolutní minimum pro natáčení venku, jinak ti i slabý větříček úplně zkur.....znehodnotí zvuk.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 lis 2006 11:45

Mozna by bylo dobry vedet, ze spoustu tech veci si nemusis kupovat, ale ze taky existuji pujcovny takovych zarizeni (to jenom tak na okraj, zalezi jak casto to vyuzijes)

macceba

Příspěvek od macceba » 23 lis 2006 12:02

Kermitak: jo jo, máš pravdu, na to jsem zapoměl, ale co znám já, tak se většinou půjčuje opravdu highend, jako CantarX, PD-6, drahé mikropoty nebo mixáky a ne tyhlety věci na spodní cenové hladině(teda kromě těch větrných ochran). Ale je to určitě možné, jak říkám neznám všechno a jestli to bude Richard7 potřebovat jen na jeden tejden v roce kvůli jednomu filmu, tak máš absolutně pravdu.

richard7

Příspěvek od richard7 » 23 lis 2006 14:56

Nad tym Sound Devices MixPre som tiez dlho rozmyslal a asi ho aj kupim. Bol to taky tichy favorit za tym Tascamom. Je to dobra vec hlavne vonku. Doma budem ale musiet vsetky nahravky t.j. komentare, dabing, robit cez kameru. Je to sice zdlhave a pracne, ale kvalitou by to malo byt dostacujuce. Som zastancom aj toho, ze co je na paske je viac ako na CD alebo na HDD. ( niektore CD mi po par rokoch nejdu a par HDDdiskou som uz pre poruchu vyhodil )Ruchy budem musiet tiez robit a "tocit nanovo" vonku. Na mikrofone mam kozusinu ktoru som si vlastnorucne usil. Je to take lacne riesenie, ale nad Rycote porozmyslam tiez. Este k tomu mikrofonu na ruchy vonku. Niekto mi poradil ten Senn.64. Mam ho dokupit? 66-ku mam takze by som to striedal. Co sa tyka toho dynamickeho mikr 845s tak ten asi pouzijem na ten dabing. Inak tocim tak 100 az 150 kaziet do roka takze lepsie je to kupit ako si to poziciavat.

macceba

Příspěvek od macceba » 23 lis 2006 15:31

Jak říkám, ještě to promysli, protože např. když koupíš ten mix, tak budeš muset brát kameru i na nahrávání všech ruchů a atmošek, teda pokud nemáš nějaké jiné nahrávadlo jen na zvuk. Jinak jsem ještě objevil, že Visual Connection(www.visual.cz) jsou dovozci velmi dobré americké firmy PSC, bohužel jsem nezjistil jakékoliv ceny, ale kvalita by měla být srovnatelná s tím Sound Devices.
No, takhle, ME 64 si někdy v budoucnu kup, jednak kvůli atmosférám a ruchům( ale abych pravdu řek, myslím že brzo zjistíš, že mono atmošky=nicmoc, spíš nic a potom tě čeká přestup k nějakému lepšímu stereomikrofonu jako např Sennheiser MKH418, Pearl MS2, MSH10, MSH20 atd.), ale na ledviny se dost točí i interiéry protože nejsou tak náchylné na švenkování a v tichých místnostech nemáš takové rušení jako venku.
No teď nevím, jestli jsem se moc nerozjel a nevím na jakou uroveň technickou i broadcast máš chuť a prostředky se dostat. Jestli to má být jen koníček pro zábavu, tak ti ta ME64 bude bohatě stačit. Ale bral jsem to tak, že když vrazíš těžký prachy do toho Mixu/magnetáku tak to chceš hnát trochu vejš :)

richard7

Příspěvek od richard7 » 24 lis 2006 10:15

Ten Sennheiser MKH418 by sa hodil, ale ta cena je vysoka. Zatial musim vystacit s lacnejsimi. Inak mozem v softe z mono spravit aj stereo.

Odpovědět