Digitalizace vinylu

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
KUMA

Re: Digitalizace vinylu

Příspěvek od KUMA » 04 pro 2010 15:39

rastis píše:
jackies píše:....a i remasterované....
co bohuzial pri mnohych tituloch znamena, ze to hra vyrazne horsie, jak z tej povodnej platne...
Přesně tak! A u nových komerčních nahrávek, pokud vyjdou na CD i vinylu, je téměř vždy diametrální rozdíl v masteru - v zásadní neprospěch CD. Kolikrát je lepší koupit si dané album na vinylu a osobně si ho převést do digitálu. Ovšem i u starších nahrávek bych si to raději převedl sám, dá se uvést spoustu případů naprosto zmrvených nových "digitaly remastered" verzí. Od toho ruce pryč.

Mimochodem, ke kvalitnímu převodu bych jistě nevolil USB gramofon za 3 tisíce doporučený panem Nývltem v článku na iDnes.

jackies

Příspěvek od jackies » 04 pro 2010 19:27

Souhlasím, že se některé rem. desky nepovedly , ale nedá se to takhle paušalizovat.
Ale pokud to osobně umíš lépe než ti co to dělali, tak je jasné že si to uděláš sám.

Cheater, který se ptá jestli mp3 nebo waw, si to asi lépe, i než nejhůř "firemně" udělaný remaster, neudělá :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 pro 2010 19:36

ja mam kopu platni doma .. ale v zivote by ma nenapadlo ich digitalizovat .. vadi mi lupanie .. radsej si kupim hotove CD , aj ked mu mastering moc nepridal ..

KUMA

Příspěvek od KUMA » 04 pro 2010 20:38

S kupováním CD mám celkem problém. Jistě, nemám čas ani náladu si vše převádět "kvalitně" z vinylu, ale na CD bývají překomprimované a tudíž (pro mě) zvukově bezcenné věci, ač muzika může být původně dobrá. Vinyl v tomhle ohledu tak zprasený není, nemůže, kvůli fyzickým omezením, ale má zase jiné nedostatky. Asi nejraději bych kupoval mastery pro vinyl bez úprav pro specifika a omezení vinylu. S menšími interprety není takový problém si koupi tohoto materiálu dohodnout, se slavnými už větší a o již nežijících nemluvě. To už jsem ale řádné mimo téma, tak nebudu rušit.

rastis

Příspěvek od rastis » 04 pro 2010 21:17

mnohe veci inak vychadzaju aj v specialnych ediciach s remastrom co najpodobnejsim povodnemu vinylu, vo vselijakych hlavne japonskych vydavatelstvach... mam kamarata audiofila, on to sleduje a takto si zhana vselico, ja sa v tom zase az tak neorientujem. ale co som nejake jeho CD pocul, tak fakt su medzi bezne dostupnymi vydaniami a tymi specializovanymi znacne rozdiely... ...

jackies

Příspěvek od jackies » 04 pro 2010 22:01

http://www.elektronovo.cz/MEDION-MD-822 ... B,129.html
Teď jsem ho měl v ruce, ale bohužel nestihl prubnout ten direct encoding :(

KUMA

Příspěvek od KUMA » 04 pro 2010 22:13

rastis píše:mnohe veci inak vychadzaju aj v specialnych ediciach s remastrom co najpodobnejsim povodnemu vinylu, vo vselijakych hlavne japonskych vydavatelstvach... mam kamarata audiofila, on to sleduje a takto si zhana vselico, ja sa v tom zase az tak neorientujem. ale co som nejake jeho CD pocul, tak fakt su medzi bezne dostupnymi vydaniami a tymi specializovanymi znacne rozdiely... ...
V nabídce takových nahrávek bych se tedy rád zorientoval, po tom přesně volám. A kdyby nešlo "jen" o audiofilní remastery starých věcí, ale i zdroj, kde shánět kvalitní verze masterů nových věcí, bylo by to skvělé.

rastis

Příspěvek od rastis » 05 pro 2010 00:06

KUMA píše:...V nabídce takových nahrávek bych se tedy rád zorientoval, po tom přesně volám. A kdyby nešlo "jen" o audiofilní remastery starých věcí, ale i zdroj, kde shánět kvalitní verze masterů nových věcí, bylo by to skvělé.
... ako som spominal, sam sa v tom neorientujem, ale spytal som sa:

Cavec,

ja zhanam japonske papersleeve mini LP. Nic lepsie momentalne zvukovo nie je, co sa tyka starsich veci.
Napr:
http://www.minilps.net/
http://www.cdbanq.com/
http://www.cdjapan.co.jp/index.html

Potom mas specializovane vydavatelstva ako Reference recordings, Chesky records atd., tie vydavaju ale najma klasiku, jazz atd.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2010 00:55

KUMA píše:S kupováním CD mám celkem problém. Jistě, nemám čas ani náladu si vše převádět "kvalitně" z vinylu, ale na CD bývají překomprimované a tudíž (pro mě) zvukově bezcenné věci, ač muzika může být původně dobrá. Vinyl v tomhle ohledu tak zprasený není, nemůže, kvůli fyzickým omezením, ale má zase jiné nedostatky.
NO .. ja vacsinu CD co som si kupil , neboli vobec nijak natlacene .. mam tu dokonca Level 42 - Physical Presence , co je hudobne jeden z najlepsich koncertov ktore som videl, a ten tusim na CD ani neni do nuly ..

magnetofony

Příspěvek od magnetofony » 05 led 2011 22:51

Já to nechápu. Desky budou hrát i za 200 let, ale vypálené CD zdechne za 3 roky.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 05 led 2011 22:56

magnetofony píše:Já to nechápu. Desky budou hrát i za 200 let, ale vypálené CD zdechne za 3 roky.
já to chápu... knihy se taky budou číst ještě dalších tisíc let... zkrátka se nekazí pokud jsou kvalitně vyrobené

na druhou stranu, cdčko by se mohlo taky "zretechnizovat" mohlo by být tlustší, drahší, efektnější a hlavně informace by mohly být zapsány "hlouběji"

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 led 2011 00:49

magnetofony : no .. desky pukaju uz ked ich kupis .. a mam tu 12 rocne napalene CDcka a hraju jak z praku .. a 20 rocne lisovane cdcka a tiez hraju jak z praku ..

jackies

Příspěvek od jackies » 06 led 2011 02:42

Nechali jsme náš byt opuštěný cca jeden rok.
Tak jak mi tam ta CD (pálená, bez krabičky) před tím upadla a nechal jsem je v pracovně poválené po stole, tak jsem je za rok našel pouze průhledná a ze záznamové vrstvy zbyl pouze zkroucený žmolek mimo nosič :)
To světlo jim asi fakt nedělá dobře :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 led 2011 08:53

presne tak, u palenejch cd je to o zachazeni. kvalitni podle me klidne vydrzi i sto let, ale musi byt velmi dobre skladovany. kdyz desku bude clovek valet po stole jentak a makat na ni mastnejma prstama, taky za chvili bude hrat uplne nanic.
navic znate nekdo 200 let starou desku? myslim, ze prvni desky byly nahrany nekdy kolem roku 1890..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 led 2011 10:48

biscuit píše:u palenejch cd je to o zachazeni. kvalitni podle me klidne vydrzi i sto let, ale musi byt velmi dobre skladovany.
to odvoláš! :)

jinak mám desku z 50 let a shupa! pak nějaké beatlsáky z let 60 a taky hrajou jako po másle

před 100 lety nebyla ještě taková úroveň a technologie záznamu na vinyl, a před 200 lety se desky ještě nedělaly, válčilo se na polích, plenilo se a tak

Odpovědět