Dikfaton do 150€

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
patonio

Re: Dikfaton do 150€

Příspěvek od patonio » 04 led 2012 16:57

rasto2 píše:patonio: a skusal si nahravat niekde v aule, aku to ma akustiku ? Teraz som cital na avmania recenziu vraj to nema dostatocne nastavenie citlivosti mikrofonu.
V aule ne, protože školu už mám za sebou :-) ale zkoušel jsem to na konferenci ve velké konferenční místnosti a výsledek byl skvělej, vše srozumitelné. To nastavení citlivosti mikrofonu ve třech krocích podle mě úplně stačí. Recenzi na avmanii jsem taky četl a přišlo mi to spíš že recenzent nevěděl co tomu vyčíst, tak tam zmiňoval takové blbiny :-) Mohlo by to mít pravda nastavení třeba v 5 krocích, ale nevím jaký by to mělo smysl, stejně to dynamiku vyvažuje automaticky.

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 04 led 2012 18:47

diky za info. To som potreboval vediet a ak sa mozem spytat kolko to asi vydrzi nahravat ? eltrinex.cz mi stale vypisuje ze najdeny virus a nechce ma na tu stranku pustit. Ak staci v troch krokoch tak to je dobre, ake si este spozoroval nevyhody / minusy ? dakujem

patonio

Příspěvek od patonio » 05 led 2012 13:48

oficiálně výrobce udává tuším 47 hodin pro záznam v nejnižší kvalitě. Využívám v podstatě pouze kvalitu nejvyšší (díky velké paměti není důvod na kvalitě šetřit) a při použití alkalických baterek jsem z toho dostal hrubým odhadem něco kolem 35 hodin, k tomu jsem občas něco poslouchal v diktafonu a hrál si s tim, což nemám jak změřit. Fakt těžko říct přesně.. Ale ty udávané hodnoty si myslím, že by v laboratorních podmínkách mohlo jít dosáhnout :-D Jde taky nastavit délka podsvícení, nebo ho úplně vypnout. Já ho mám zapnuté, takže to má asi taky dost vliv.

Nevýhody: v prvním firmware se kterým jsem diktafon koupil bylo dost věci nedoladěných, něco zůstávalo anglicky, hlasový průvodce místy nemluvil a tak. Ale s posledním firmware jsem už na žádný nedodělek nenarazil, vše se zdá být opraveno. Jinak fakt nemám výhrady. Jo a je tam i volba menu ve slovenštině, ale nejsem schopen posoudit jak moc kvalitní :-) Čeština je v pohodě.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 led 2012 16:01

Já mám nějaký malý Eltrinex C-20 a to ovládání je zoufalé ... jestli to začne nahrávat nebo ne je spíš loterie ...

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 05 led 2012 17:11

patonio velke dakujem. Dik za info. Este sa chcem spytat aka je kvalita spracovania, plastov ? Pripadne zadny kryt na beterku drzi pevne ? Neni to len daka skrupinka ? Ako pri zoome h1, na ten kryt nadava strasne vela ludi na nete. dik

velmi sa mi paci ze je ovela mensi ako tascam ci zoom.
pripadne ci sa uz da menit pocas zaznamu citlovst mikrofonu lebo to mal ako minus na avmania.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 05 led 2012 22:40

panove, aku mate skusenost s tymito kompaktnymi nahravadlami co do kvality vstavanych mic-ov pre blizke snimanie v exterieroch.

su obvykle vstavane majky marne na snimanie podkladovych sumov/ruchov/zvukov?

patonio

Příspěvek od patonio » 06 led 2012 12:38

Ivo píše:Já mám nějaký malý Eltrinex C-20 a to ovládání je zoufalé ... jestli to začne nahrávat nebo ne je spíš loterie ...
Ivo, nic takového ale oficiálně vůbec neexistuje. Viz www.eltrinex.cz, případně viz www.google.cz :P Pokud něco takového máš, tak jediná možnost je, že by to byl nějaký čínský parazit na značce. A nebo sis to s něčím spletl.

Pat.

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 06 led 2012 13:08

patonio diky za info. Ja som tiez pozeral a eltrinex.cz ani google nic nenasiel.

Este otazka ako kvalitne su spracovane plasty, pripadne zadny kryt na baterkach drzi pevne neni to sunt ako na zoome h1 ktory odpadava ? Pri zoom h1 sa na to vela ludi stazuje.

Este na avmania bolo ze poslech tajnych nahravok co su tie tajne nahravky ?

patonio

Příspěvek od patonio » 06 led 2012 13:31

rasto2 píše:patonio velke dakujem. Dik za info. Este sa chcem spytat aka je kvalita spracovania, plastov ? Pripadne zadny kryt na beterku drzi pevne ? Neni to len daka skrupinka ? Ako pri zoome h1, na ten kryt nadava strasne vela ludi na nete. dik

velmi sa mi paci ze je ovela mensi ako tascam ci zoom.
pripadne ci sa uz da menit pocas zaznamu citlovst mikrofonu lebo to mal ako minus na avmania.
Zpracování je dobré, tělo je z tvrdého plastu, mikrofony z nějakého kovu. Kryt baterie drží pevně, spíš je problém ho sundat, než že by sám odpadával :) Než jsem přišel na ten grif tak jsem s tim celkem bojoval. Ale jak to má zoom to nevim (abych to mohl srovnat). Při záznamu citlivost měnit nejde, aspoň co jsem zkoušel tak jak to zmiňuje recenzent. Ale nové firmware vychází docela často (v nastavení přibývají i nové funkce, například se rozšířilo nastavení podsvícení displeje, atp.). Tak kdyžtak zkus napsat na výrobce a zeptat se jestli to plánuje. Podle mě by to technicky neměl být problém.

patonio

Příspěvek od patonio » 06 led 2012 13:54

mONOGRAm píše:panove, aku mate skusenost s tymito kompaktnymi nahravadlami co do kvality vstavanych mic-ov pre blizke snimanie v exterieroch.

su obvykle vstavane majky marne na snimanie podkladovych sumov/ruchov/zvukov?
Jak to myslíš? Jde ti o to, aby tam ty ruchy nebyly nebo naopak právě chceš aby tam byly? :-) Třeba ten eltrinex co mám se vždy dynamicky upravuje podle aktuální vstupní úrovně, takže kdybys do něj třeba něco zakřičel tak v tu chvíli jsou ruchy v háji, protože se "ztiší" tak, aby se nepřebudil. Ale jakmile je v okolí ticho, tak bere i ty nejjemnější detaily.

patonio

Příspěvek od patonio » 06 led 2012 14:20

rasto2 píše:Este na avmania bolo ze poslech tajnych nahravok co su tie tajne nahravky ?
Tajná nahrávka je že na diktafonu všechno zhasne a vypadá jako vypnutý. Přitom ale nahrává a ten záznam se ukládá do skrytého adresáře, ze kterého to pak jde speciální volbou v menu přehrát :-) K čemu může být taková funkce dobrá si nechci ani domýšlet :-) Ale možná se to může hodit i třeba někde v komorním prostředí, že se tím vypne ta červená blikající dioda značící nahrávání (i když ta jde myslím vypnout v menu přímo i samostatně)

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 06 led 2012 21:03

patonio: myslel som to tak, ci vystupny nahraty zvuk ma pouzitelnu kvalitu pre "studiove" vyuzitie - keby som si chcel napr. nahrat skrekot skovranka. alebo stebotanie susedy 8)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 led 2012 21:47

patonio píše:
Ivo, nic takového ale oficiálně vůbec neexistuje. Viz http://www.eltrinex.cz, případně viz http://www.google.cz :P Pokud něco takového máš, tak jediná možnost je, že by to byl nějaký čínský parazit na značce. A nebo sis to s něčím spletl.

Pat.
Oficiálně se to jmenovalo Eltrinex VR-4. Na vlastním přístroji to není napsané, to c-20 se týkalo asi něčeho jiného. Koupil jsem to v r. 2009

http://www.empei.cz/details.php?zb=162

patonio

Příspěvek od patonio » 07 led 2012 12:48

Ivo píše:Oficiálně se to jmenovalo Eltrinex VR-4. Na vlastním přístroji to není napsané, to c-20 se týkalo asi něčeho jiného. Koupil jsem to v r. 2009
Tak to už asi reklamovat nepůjde :) Vypadá to na nějaký archivní kousek, když to ani na webu eltrinexu není. No každopádně je vidět, že za těch pár let to šlo dost výrazně dopředu.

patonio

Příspěvek od patonio » 07 led 2012 12:53

mONOGRAm píše:patonio: myslel som to tak, ci vystupny nahraty zvuk ma pouzitelnu kvalitu pre "studiove" vyuzitie - keby som si chcel napr. nahrat skrekot skovranka. alebo stebotanie susedy 8)
Na externí mikrofon jsem to nezkoušel, ale myslim, že ty vestavěné mikrofony by to zvládly v pohodě. Citlivost a detail záznamu je opravdu úžasná. Akorát si musíš vybrat jestli skřivan nebo sousedka, protože zarás to asi nepůjde :-D Prostě když se zaznamenává v tichu bez rušivých efektů, tak to bere velmi jemné detaily.

Zamčeno