DIY basove pasti - the official thread

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
grove

Příspěvek od grove » 14 čer 2008 14:19

ještě jednu otázku bych měl ohledně basový ch pastí.. mám je přenosne, nevim jak to udělat s igelitem. kdyz nastříhám rockwool(60mm) na trojůhelníky-->nejak takhle http://www.studio.savita.cz/gallery/budovani/32.jpg --> jak to zabalit do igelitu? co kdybych to přidělal hrebíckamatak jak bych přidělal látku..Na to bych potom dal tu látku..chapete?nemusi byt ějaka vzdálenost mezi tou látkou a tím igelitem..?díky

grove

pics

Příspěvek od grove » 14 čer 2008 18:36

posílam pár fotek ze svého stavění.. snad se někdo koukne.
Přílohy
jednicka.jpg
jednicka.jpg (523.39 KiB) Zobrazeno 1645 x
dvojka.jpg
dvojka.jpg (587.51 KiB) Zobrazeno 1645 x

fova

Příspěvek od fova » 14 čer 2008 21:02

grove píše:ještě jednu otázku bych měl ohledně basový ch pastí.. mám je přenosne, nevim jak to udělat s igelitem. kdyz nastříhám rockwool(60mm) na trojůhelníky-->nejak takhle http://www.studio.savita.cz/gallery/budovani/32.jpg --> jak to zabalit do igelitu? co kdybych to přidělal hrebíckamatak jak bych přidělal látku..Na to bych potom dal tu látku..chapete?nemusi byt ějaka vzdálenost mezi tou látkou a tím igelitem..?díky
Kup velke pytle na odpadky a vyskladej par trojuhelniku na sebe, do toho pytle. Pak usti pytle zasij huste vedle sebe sesivackou. Vloz to do pasti a zacni plnit dalsi pytel. Nakonci ho zase zasij a natlac ho do pasti nad ten prvni pytel. Tim, ze tam budou oba pytle natlacene nad sebou, tak nevypadnou.

A jeste jedna pomucka. Pred natlacovanim pytle do pasti doporucuji v nem prostrihnout otvor, kterym bude ven unikat nahromadeny vzduch. Az pytel umistis uvnitr pasti a dukladne vytlacis vsechen vzduch ven, otvor prelep lepenkou.

Na predni stenu pasti pak nasad ramy s latkou.
Mam tu fotky z toho, jak jsem delal ty sve pasti nekolik stranek zpet, tak hledej. Jsou tam vyfocene i ty ramy s latkou.

grove

Příspěvek od grove » 15 čer 2008 01:20

pytle mam.. rámy asi dělat nebudu - látku dám prímo na ten rám, nebude to snad vadit? ale ta látka bude hodne "přilepená" na těch pytlech..moc blízko..ale kexik psal ze by to neměl byt problem

fova

Příspěvek od fova » 15 čer 2008 10:59

To, ze bude latka blizko pytlu ma jen jednu nevyhodu a to, ze se ti vystoupla mista igelitu mohou opirat o latku a vytvaret ti tak na latce neesteticke vystupky.

Latku klidne pripevni primo na past. S ramecky pro natazeni latky to ve finale vypada takto:

Obrázek

grove

Příspěvek od grove » 15 čer 2008 14:30

miluju electrozone

nailer

otvory v absorberech

Příspěvek od nailer » 02 črc 2008 12:45

Stavim rockwoolovy absorbery (1000x600x120) a tuhle mi jeste nekdo rikal, ze pomaha vyvrtat otvory jeste v tech bocnich ramech. Co si o tom myslite?

A mala odotazka - muze se s RW pracovat v uzavrenem prostoru (s otevrenym oknem), pokud pouziju nahubek a dalsi zarizeni na ochranu? nebo jednoznacne delat venku?

smog

Příspěvek od smog » 02 črc 2008 14:19

Zrovna ted rezu v pradelne Rockwool a je to v pohode, nelita to, hlavni jsou rukavice !!! Videl jsem video, kde to clovek delal dokonce v obejvaku, do toho bych ale nesel : )

nailer

Příspěvek od nailer » 02 črc 2008 14:29

smog píše:Zrovna ted rezu v pradelne Rockwool a je to v pohode, nelita to, hlavni jsou rukavice !!! Videl jsem video, kde to clovek delal dokonce v obejvaku, do toho bych ale nesel : )
cim to rezes? pilka? rezacek?

smog

Příspěvek od smog » 02 črc 2008 15:24

Mam takovej delsi rezacek, stlacim to a riznu, docela se to da, chtel jsem si koupit specialni nuz na Rockwool, je ale docela drahej, tak jsem to nechal bejt.

grove

Příspěvek od grove » 03 črc 2008 10:24

já jsem to delal docela "na kolene" RW jsem stříhál velkýma nůžkama na látku a šlo to bezvadne.. jinak sem to delal ve sklepe jen s rukavicema

fova

Příspěvek od fova » 06 črc 2008 00:43

Ty drobne castecky vaty mohou zpusobit zdravotni problemy (je to v podstate nastrouhany kamen, kterym si pekne zaplnite na dlouhou dobu plice.), takze bez respiratoru ani ranu a doma ani nahodou.
Nedokazu si predstavit, jak bych pak ten byt uklidil, aby tam ta vata nikde nebyla.

Kdyz jsem na stavbe domu tak hodinu pracoval s vatou bez respiratoru, zacalo me skrabat v krku a kaslal jsem. Tak jsem si hned vzal respirator a udelalo se mi lip.

Zadne specialni noze nemaji moc smysl. Tim, jak je to kamen se jakykoliv nuz rychle ztupi, takze pro ciste a pekne rezy je treba prubezne ostrit.

fova

Re: otvory v absorberech

Příspěvek od fova » 06 črc 2008 00:48

nailer píše:Stavim rockwoolovy absorbery (1000x600x120) a tuhle mi jeste nekdo rikal, ze pomaha vyvrtat otvory jeste v tech bocnich ramech. Co si o tom myslite?
Videl jsem to u par lidi.

nailer

tak uz se to rysuje :)

Příspěvek od nailer » 08 črc 2008 23:36

pokusnej absorber

Obrázek

rohova past

Obrázek

pavlucha

Příspěvek od pavlucha » 24 črc 2008 18:22

Díky za tohle téma, dost mě obohatilo (po prokousání se offtlacháním, které je nutností každé diskuse ;) ).

Pokusím se vás také obohatit informací. :)

Před týdnem jsem koupil akustické obklady "jehlany" od firmy Eurofoam z Brna. Jsou vyrobené z PUR pěny (molitanu) s otevřenou buňečnou strukturou (jak Fova velmi správně upozornil), takže prostě fungují tak jak mají. Zatím smrdí (jak Fova velmi správně upozornil) :D , ale už je to výrazně lepší, zanedlouho budou bezzápachové. ;) Prodávají je v deskách 1 x 1 m, celková tloušťka je 7 cm (2 cm základna plus 5 cm výška jehlánků), cena jedné desky je 633 Kč (včetně DPH), vypadají dobře vyrobené. Navíc musím pochválit velmi vstřícné jednání lidí z Eurofoam, nikdo mě nelakoval nesmysly, poradili mi s lepidlem a jak lepit a vůbec byli nezvykle příjemní. :)
Tumáte ;)
http://www.eurofoam-tp.cz/akustika_1.php

Čekám ještě na nějaké ty basové pasti a pak teprve budu oblepovat místnost, tak dám vědět případné technické záludnosti při lepení molitanu na zeď. :)

Jestli máte někdo návod jak a z čeho vyrobit difuzor, sem s ním. :)

Pěkný den ;)

Odpovědět