DIY basove pasti - the official thread

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
orbis

Příspěvek od orbis » 11 lis 2008 16:37

uaa. mi z toho sibne. chtel jsem objednat rockwool airrock ND tl. 80 mm, 600 × 1000 mm. objednal jsem to asi pred tremi tydny v jedne mile spolecnosti z olomouce, ale zda se, ze se zakazniky nekomunikuji. Tak jsem psal primo do rockwoolu. Pani mi poradila nejakeho pana, ktery by mi mohl poradit nejakou prodejnu pobliz hradce kralove (klidne i nejaky e shop, klidne si postovne zaplatim) a pan taky nekomunikuje. takze jsem na tom stejne jak pred tremi tydny. penize v ruce a rockwool zadny. nemohli byste mi prosim nekdo poradit nejakeho spolehliveho prodejce? jak rikam, nejlepe e-shop, ktery mi to opravdu DOVEZE. prosim, jen ne ten z Olomouce. diky moc, t.

lep

Příspěvek od lep » 11 lis 2008 17:25

orbis píše:uaa. mi z toho sibne. chtel jsem objednat rockwool airrock ND tl. 80 mm, 600 × 1000 mm. objednal jsem to asi pred tremi tydny v jedne mile spolecnosti z olomouce, ale zda se, ze se zakazniky nekomunikuji. Tak jsem psal primo do rockwoolu. Pani mi poradila nejakeho pana, ktery by mi mohl poradit nejakou prodejnu pobliz hradce kralove (klidne i nejaky e shop, klidne si postovne zaplatim) a pan taky nekomunikuje. takze jsem na tom stejne jak pred tremi tydny. penize v ruce a rockwool zadny. nemohli byste mi prosim nekdo poradit nejakeho spolehliveho prodejce? jak rikam, nejlepe e-shop, ktery mi to opravdu DOVEZE. prosim, jen ne ten z Olomouce. diky moc, t.
ja jsem nasla v Olomouci dve... tak jestli s tebou jedna nemluvi, tak muzes zkusit druhou... :)

http://izolace.eu/izolace-622-Rockwool-Airrock-ND#
http://www.strechy-shop.cz/i622-Rockwool_Airrock_ND

a tohle je v Brne:
http://www.strechy.eu/i622-rockwool-airrock-nd

a tohle je v Hluboke nad Vltavou a pisou, ze doprava po CR zdarma:
http://www.vase-stavba.cz/m11/ROCKWOOL/ ... _info.html

... to by v tom byl cert, aby ti nekde neco neprodali... :)

orbis

Příspěvek od orbis » 11 lis 2008 20:42

lep: díky;) oni to maj ty olomoučáci skoro vsechno pod palcem. Ozval se mi konecne ten pan z Rockwoolu. tak snad to uz konecne dopadne.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 12 lis 2008 09:01

www.bydlenisnu.cz - od 20m3 doprava zdarma, přijde mi, že maj super ceny :-)

P.

marian

Příspěvek od marian » 13 lis 2008 23:51

dobry vecer.
tak ja rozmyslam a zhanam nejake tie materialy.

napadla ma este taka vec, pocuj som zevraj sa ten zvuk siri velmi aj cez radiatory.
da sa tomu nejako zabranit ? alebo sa ten prenos da zanedbat :)

kexik

Příspěvek od kexik » 13 lis 2008 23:56

liatinovy radiator a alpex rurky :)

marian

Příspěvek od marian » 15 lis 2008 00:52

co poviete dat na podlahu tak dve-tri vrstvy tohoto ???
http://www.ravago.sk/produkt.php?id=3

marian

Příspěvek od marian » 15 lis 2008 23:29

tak som zohnal 120mm hruby rockwool airrock ND
zlepsi nejako zasadne vlastnosti, ked to dam este 5cm od steny , alebo to mozem dat priamo na stenu
teda ide mi o to, ci sa oplati este ukradnut z priestoru 5cm

lep

Příspěvek od lep » 16 lis 2008 08:51

marian píše:tak som zohnal 120mm hruby rockwool airrock ND
zlepsi nejako zasadne vlastnosti, ked to dam este 5cm od steny , alebo to mozem dat priamo na stenu
teda ide mi o to, ci sa oplati este ukradnut z priestoru 5cm
Mariane, musis to dat od steny... ne na stenu... to uz jsem pochopila i ja... a to jsem cistokrevna holka s odbarvenyma vlasama! :)

marian

Příspěvek od marian » 16 lis 2008 10:05

lep píše: Mariane, musis to dat od steny... ne na stenu... to uz jsem pochopila i ja... a to jsem cistokrevna holka s odbarvenyma vlasama! :)
ano ja viem
ale 12cm rockwool je uz slusne hrube hovado.
A moze sa stat, ze rozdiel medzi tym ze to dam priamo na stenu a tym, ked to dam 5cm od steny (viac ani nechcem) bude minimalny

a prave to sa snazim zistit, popripade aby ma niekto vyviedol z omylu

lep

Příspěvek od lep » 16 lis 2008 19:03

marian píše: ano ja viem
ale 12cm rockwool je uz slusne hrube hovado.
A moze sa stat, ze rozdiel medzi tym ze to dam priamo na stenu a tym, ked to dam 5cm od steny (viac ani nechcem) bude minimalny
a prave to sa snazim zistit, popripade aby ma niekto vyviedol z omylu
... hele, ja fakt uplne nevim, ale mozna to s tim vzduchem ma co delat s fyzikou, ktera rika treba tohle:
"Při dopadu zvuku na rozhraní dvou prostředí dochází k částečnému odrazu zvuku. Množství odražené energie závisí na druhu obou prostředí. Např. vzduch – voda přechází jen 1/1000 energie zvuku, voda – ocel 13 % energie zvuku. Množství odražené energie zvuku závisí na hustotě obou prostředí."

a taky toto:
"Ak zvuk , ktorý sa šíri vzduchom narazí na prekážku, prekážka ho z časti pohltí, z časti sa od nej odráža a šíri sa vzduchom späť. Pri neveľkej prekážke sa zvuk šíri aj za ňu, nastáva ohyb."

... tak treba proto ta vzduchova skvira... ale jak moc to bude efektivni, nevim... to ti tady asi nerekne ale nikdo... jak to chces spocitat?... to by asi musela delat nejaka specialka - treba: http://www.estav.cz/katalog/listy/K1131802.pdf
... pisou ze úvodní konzultace obecného rázu jsou poskytovány zdarma :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2008 19:31

lep : ty sa nezdas :)

lep

Příspěvek od lep » 16 lis 2008 19:44

Pytkin píše:lep : ty sa nezdas :)
:)

fova

Příspěvek od fova » 18 lis 2008 14:04

Resili jsme to nekolik stranek zpatky:
fova píše:
MonkeyFighter píše:dalsi vec sou ty pasti na zed+strop pokud bych je chtel max 20cm tlusty mam je spis cely vyplnit nebo je nechat 10cm RW 10cm mezera? delat je tlusty 30cm(20+10) uz se mi moc nechce...navic doufam v to ze k vyreseni basu by mi melo stacit vycpat vsechny 4 rohy 0,5mx0,5 trojuhelnikama od podlahy ke sropu takze ty na stenu/strop by mely resit spis vyssi frekvence a flutter echo...no a ted babo rad
Prave ja to resim tak, ze na basy mam ty masivni trojuhleniky v rozich a na stenach mam uz jen 10cm ramy na stredy a vysky. Kdyz oddalis ram od steny, tak urcite se zvetsi jeho pohltivost, ale nesmis to s tou vzduchovou mezerou prehnat, nebo ti ten ram naopak prestane absorbovat!
Vice o tom pise Ethan Winer na svem webu.

http://www.ethanwiner.com/acoustics.html#air%20gap

Co se tyce otazky jestli 20cm vaty nebo 10cm vaty a 10cm vzduchu, tak lepe bude urcite absorbovat 20cm vaty. Jestli mas penize na 20cm vaty, tak urcite doporucuji tuto variantu.

marian

Příspěvek od marian » 19 lis 2008 18:26

dakujem za odpovede, moje hladanie sa vlastne uz konci, len sa mi tazko zhana na podlahu steprock a zhanam nejaku alternativu
nasiel som nieco taketo , vola sa to Isover Tango. nemate s tym nahodou niekto skusenosti ?

pri hrubke 35mm to ma znizit hladinu akustickeho tlaku o 33dB

Odpovědět