DIY basove pasti - the official thread

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Nomoney

Re: DIY basove pasti - the official thread

Příspěvek od Nomoney » 06 srp 2010 19:06

PELF píše:Neházej molitan do žita, :) na stránkách taky píšou:
Nejedná se o obyčejný molitan, ale o polyuretanovou pěnu s otevřenou buněčnou strukturou gramážně navrženou tak, aby jeho cena byla přijatelná, akustická pohltivost co nejlepší a zároveň aby v případě použití pěny se sníženou hořlavostí splňoval normy na protipožární ochranu.
Takže by k tomu určitě měli mít nějaké protokoly z měření. Dej pak vědět, jestli ti nějaké pošlou, nejsi sám, koho by to mohlo zajímat. :wink:
samozřejmě bych se rád podělil, a ručitě bych se podělil kdyby mi odepsali;) už je to víc jako den a žádná odpověď;) sry za OT
recording mixing producing

Bacon

Příspěvek od Bacon » 06 srp 2010 22:38

Tak už i já jsem si začal stavět DIY acoustic panels, zatím je to ve fázi příprav, sháním průběžně materiál. Bohužel jsem zvolil pouze 8 cm hloubku rámu. Zatím udělám 2 rámy o velikosti 60x60x8, poté asi doplním ještě jedním 100x60x8 a udělám z toho vlastně takovou mini booth na zdi.

Kde nejlevněji v Brně sehnat dřevo, pánové? Konkrétně hobl. laťky a nějakou desku na zadní stranu (OSB)? A Rockwool panely?

Za rady díky :)

Obrázek

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 09 srp 2010 17:24

takže dámy a pánové,

dnes mi osobně volal manager shopu akusticka-pena.cz, a byl velmi potěšen mým dotazem ohledně protokolů o měření, bylo mi zděleno že jsou teprve rok na trhu a jejich firma se teprve zabydluje na českém trhu, majitel byl iritován a to tak že web mastra popohnal aby přidal vice referencí na web.
Momentálně je protokolů velmi málo a jen u některých pěn (formou obrázků), a to proto aby zákazníci nebyli mystifikování.
("jsou spíše rozpačití o věrohodnosti" jsem dodal ;) )

1. protokoly o samozhášivosti je přidán jen u velice malé části pěn
2. protokol o měření je přidán jen u velice malé části pěn

dále jsem se dozvěděl že veškeré atesty budou do října tohoto roku zřizovány.., a proto se ceny zatím pohybují velmi nízko o proti veškeré konkurenci. Takže lze čekat koncem podzimu nárust cen, ačkoli byl obch. manager velmi ochotný a tak se mi zaslíbil o dodání odřezků (jen za cenu poštovného), a ukázek ruzných pěn takže přidám foto až to příjde a další postřehy! (aspoň bude nějaká pěna pod monitory) :-D

samozřejmě nebylo od věci mi vyjmenovát společnosti, kterým zřizovali akustiku:

Akson s.r.o.
Česká televize - dabingové studio
Rádio Stodolní - kompletní akustická výbava studia
FAMU, DAMU v Praze

takže.. vědí o neaktuálnosti webu (právě v referencích) - ty budou doplněny
spolu s reálným vyjádřením kupujících.

omouvám se za nějaké laidské výrazy jako atesty a podobně ;) hovor jsem vyřizoval v praci a schovával jsem se před šefem, takže ty technické nazvy testů jsem zapomněl :-D

www.akusticka-pena.cz
Naposledy upravil(a) Nomoney dne 09 srp 2010 17:38, celkem upraveno 1 x.

Bacon

Příspěvek od Bacon » 09 srp 2010 17:32

schovával jsem se před šefem
Díky za pobavení a taky za vyřízení těch záležitostí. Je to přínos pro všechny.

Settler

Příspěvek od Settler » 09 srp 2010 18:05

No vice mene to podporuje teorii o tom, ze jde spise o prumyslove peny.. reference.. CT a dabing studio.. ktere.. nemaji jen jedno.. jsou i takova, kde se dleaj nizkorozpoctove srandy ktere ani nejdou brat vazne.. Akson.. ten resi zejmena prumyslove aplikace.. Radio Stodolni postavil Tobi stylem low-budget.. resp . jde o malinky free internetovy projekt (nedavno prekracovali na FaceBooku 1000 fans), kde se rozhodne nerozhazovaly prachy a narocnost cele aplikace tak byla minimalni.. FAMU, DAMU v praze.. taky nic nerikajici.. ve sklepe si bandicka olepi mistnost ja nevim pro trening hlasivek a mame z toho DAMU.. :)

Nechci byt nejak prehnane skepticky, ale cele to nejak smrdi.. :) podle me jde o prakticky stejne vyrobky, jake ma v nabidce Gumex.. tedy o tlumici panely pro prumyslove vyuziti..
Ale jinak rad si samozrejme pockam a pripadne se necham prijemne prekvapit..

Bacon

Příspěvek od Bacon » 30 srp 2010 22:51

Máme v práci udělaný takový dočasný rozdělení šatny pro návštěvníky / pro herce OSB deskama, který jsou spojený spojkama na obrázkách, nevíte, jak se tomu nadává?

Obrázek

Obrázek

Na to bych si pověsil rámy, co mám teď rozdělaný. Dalo by se to lehce demontovat, já myslím, že pro moje účely OK. Akorát mám dotaz, jestli postavit 3 do tvaru U, nebo 2 do tvaru V.

Dík.

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 31 srp 2010 09:45

Bacon píše:Máme v práci udělaný takový dočasný rozdělení šatny pro návštěvníky / pro herce OSB deskama, který jsou spojený spojkama na obrázkách, nevíte, jak se tomu nadává?

Obrázek

Obrázek

Na to bych si pověsil rámy, co mám teď rozdělaný. Dalo by se to lehce demontovat, já myslím, že pro moje účely OK. Akorát mám dotaz, jestli postavit 3 do tvaru U, nebo 2 do tvaru V.

Dík.

no spojkám nevím jak se nadává, ale takový paravany bych udělal určitě do "U" pokud to prostor dovoluje

kexik

Příspěvek od kexik » 31 srp 2010 09:52

a v tom U by som volil mensie uhly ako 90°...

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 03 zář 2010 19:13

greezmen píše:Tak prve 4 kusy na strop su na svete. zatial neočalunene.
dal som ich iba tak na test do izby rozne rozmiestnene a pocutelny rozdiel okamžite ale mam problem aj z vyšimi frekvenciami nie iba z basmi ale to sa možno ešte upravi ako sa dostanu tieto basove pasti na steny a neostanu rovne odrazne plochy.
já teda nevím lidi, při montáži jsem uvažoval, že vlastně pokud to vložím do igelitu, nebude to mí spíš horší vlil na pohltivost, jasně "domací levné řešení" dost uvažuju že pořídím něco takového
http://www.rempo.net/picture/shop/file/LDC-plst.pdf

můj otec tvrdí že filc je nepropustnej a když dělávali doma, tak tu vatu dotoho zašili, jako obří pytel.

Igelit si myslím že pusobí právě ne moc pozitivně, a zvuk se patřične odrazí než pohltí

fova

Příspěvek od fova » 03 zář 2010 22:28

Uz se to tu resilo nekolikrat, tak hledej.
Dej to do igelitu, zadny extra negativni vliv na zvuk to mit nebude.

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 04 zář 2010 12:56

fova píše:Uz se to tu resilo nekolikrat, tak hledej.
Dej to do igelitu, zadny extra negativni vliv na zvuk to mit nebude.
aha ak to pardon, prolízal jsem to tu, asi sem na to nenarazil, dobře diky

jirkaa

Příspěvek od jirkaa » 06 zář 2010 19:17

Zdravím pánové,jsem tady novej ale díky tomuhle fóru zdokonaluju akustiku mojí poslechovky,myslím že zatím zdárně.Přemýšlím o výrobě basových pastí podle tohoto návodu ale nějak mě nedotejká jestli se musí ta trubka vyrobit a nebo ji lze zakoupit,za odpovědi díky.
http://www.teresaudio.com/haven/traps/traps.html

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 11 zář 2010 08:11

Ja som si nastudoval vyrobu akustickych panelov z tohto dokumentu http://www.basstraps.net/DIY-BASS-TRAPS-MADE-EASY.pdf a ideme to zrealizovat do noveho zvukoveho laboratoria.
Přílohy
1.jpg
IMAG0749.jpg

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 17 zář 2010 08:24

Waterfall a 1/3 smoothing
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1/3 smoothing

matucha

Příspěvek od matucha » 17 zář 2010 12:31

Dira na 100hz? Malo absorbce za bednama... nebo je musis hejbnout dal nebo bliz ke zdi. Celkove to ale vypada jako malo absorbce.

Odpovědět