Domácí nahrávací studio

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
raven

Domácí nahrávací studio

Příspěvek od raven » 28 pro 2008 13:00

Zdravím.
Chci se zeptat na pár věcí. Chci si pořídit domácí nahrávací studio pro účely reggae a hiphop, takže žádná kapela. Nechci to nahrávat do pc, protože pc nerozumim. Potřebuju poradit, jakou mašinku na nahrávání, co si myslíte tady o té? http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... -44616.php
Pak potřebuju poradit nějakej dobrej studiovej mikrofon a jaký monitory. Slyšel jsem, že jsou dobrý Alesis mk2 aktiv.
Chci do toho ze začátku vrazit tak 30 tis. a postupně dokupovat, aby nahrávka stála za to.
Budu rád za každou radu.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 pro 2008 13:31

raven: Kup si do zacatku treba Krky.. RP8 V2 za tu cenu sou slusny.. stavel sem u kamosu neco podobnyho za 30tis. pocitac zvukovka monitory.. ty budes mit misto PC nakej HDRecorder a usetris na PC .. takze vrazis do mikraku.. bedny kolem tech 12-13K do zacatku stacej.
Myslim si, ale ze o mikrofonech, preampech monitorech se tady doctes clanku az az.. btw. v te cenove relaci alesisu podle me dneska uz koupis slusnejsi bedny.. viz treba naky krky.

raven

Příspěvek od raven » 28 pro 2008 14:09

TOM-Thak: Díky za radu ohledně beden, ty krky vypadají dobře.
Ještě by mě zajímal názor na tu mašinku, na kterou jsem dával odkaz. Původně jsem chtěl korg d888, ale pak jsem objevil tohohle bosse a líbí se mi, že má vypalovačku a delay a navíc je levnější, takže nevím a váhám a proto potřebuju poradit nebo slyšet jiný názor.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 pro 2008 14:19

raven : ten korg d888 ktory spominas je velmi zaujimava masina.. radsej by si mal ist do nej, poloz si otazku kolkokrat budes pouizvat napalovacku... to same mozes spravit aj na PC.. rozhodne ten korg je velmi zaujimavy

marian

Příspěvek od marian » 28 pro 2008 14:34

EXCOM píše:raven :.. kolkokrat budes pouizvat napalovacku... to same mozes spravit aj na PC
ale on nema rad pc :) ...

delay

Příspěvek od delay » 28 pro 2008 15:41

Nahravadlo bych poridil treba z bazaru, prijde mi, ze na MIDI.cz se to jenom hemzi pac se toho kazdej rad zbavi a ceny jsou celkem priznivy. Novy bych nekupoval... Spis bych teda dbal na to, aby tam byl zaznam ve 24-bitech a popripade slusnej display, pac co sem delal s HDR levnejsima masinama (Tascam DP-01), tak to je katastrofa. Dulezite jsou taky preampy, pocet vstupu i faderu...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 pro 2008 15:48

marian píše:
EXCOM píše:raven :.. kolkokrat budes pouizvat napalovacku... to same mozes spravit aj na PC
ale on nema rad pc :) ...
aha, tak to je moj clovek 8)Obrázek

ale aj napriek tomu musel sem poslat spravu cez notas alebo pc.. a urcite ma napalovacku :) takze ten korg by bola dobra cesta.. ma tam HDR cize moze na tom robit bez PC

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2008 16:20

Raven " ten BOSS som nemal v rukach .. ale nahrava len na karty .. a len 2 stopy .. mozno ti to staci .. Mal som pozicany ten KOrg 888 .. To je podla mna ina trieda .. seriozna kovova konstrukcia .. mozes nahravat 8 stop naraz .. celkom dobre povymyslane .. ma to urcite viacej moznosti ako ten BOSS .. nema samozrejme tu napalovacku .. KOrg ma vyhodu ze mozes trebars v skusobni nahrat celu kapelu (resp. 8 trackov) .. to je fajn podla mna .. ma to aj 8 vystupov , cize na koncertoch sa to da pouzivat na playbacky ..

raven

Příspěvek od raven » 28 pro 2008 16:47

Ještě teda upřesním, jaký mám s mašinkou úmysly.
Mám na cd vytvořenou hudbu, tu pustim do mašinky, nahraju zpěv, potom nahraju zvlášť refrén a pak dvojhlásky atd. Budu tvořit sám, takže chci nahrát tak 5,6 stop, který pak namíchám do sebe. Ten korg ma aji mix, takže to možná bude lepší volba.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2008 16:50

raven : mix by mal mat aj teb BOSS .. vyhoda korgu je , ze ma vnutri standardny hard disk .. lahko sa spojis PC (to vie mozno aj boss) .. to zase ale ty nepotrebujes ..

wire

Příspěvek od wire » 28 pro 2008 17:13

imho... fakt pouze imho...
v dnesni dobe se poustet do nahravani, nebo nedejboze editace a sekvencovani atd, bez pocitace... to je hodne zbytecne bolestiva cesta :)
ale proti gustu...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 pro 2008 17:49

wire píše:imho... fakt pouze imho...
v dnesni dobe se poustet do nahravani, nebo nedejboze editace a sekvencovani atd, bez pocitace... to je hodne zbytecne bolestiva cesta :)
ale proti gustu...
Taky mi to připadá trošku jako sebetrýznění :) Myslím že ovládání PC a audio programu je podstatně jednodušší, účinnější a má nesrovnatelně více možností než podobné slepé krabičky ... ale mluvím jen za sebe ...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 pro 2008 18:01

Btw. na co se to jeste vyrabi? Snad jen na nahravani v terenu, ale i tak mas notas a externi zvukovku s vice moznostma. Prece v dnesni dobe chtit delat neco s technikou a neumet ovladat PC mi prijde jako blbost. Vzdyt ty HDR maj taky menu .. pamet.. apod. to same mobilni telefony.. vsecko na jedno kopyto. Nauci se clovek jeden princip a lze ho aplikovat na veskerou techniku.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 pro 2008 18:33

chlapci, hovorite tu o tom na co mat platno a olej ked tu mame tablet a PC 8)

nic proti vasmu nazoru samozrejme... kazda cesta dava vysledky, dolezita je ta cesta...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 pro 2008 18:42

EXCOM píše:chlapci, hovorite tu o tom na co mat platno a olej ked tu mame tablet a PC 8)
Nevím jestli srovnání digitální nahrávač s HDD vs PC s HDD je něco jako plátno vs PC :)) Myslím že ty první dvě jsou principiálně úplně totéž, jen to PC je na ovládání o něco obratnější a přehlednější :wink: Plátno je trošku jiné kafe :)

Odpovědět