Fender Champion600 (aparát vs VST simulace) - ukázky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Re: Fender Champion600 (aparát vs VST simulace) - ukázky

Příspěvek od delay » 27 zář 2011 09:16

kexik píše:
delay píše: Taky mě napadá, že jsem to kombo měl dát na zem, možná by to bylo lepší...
nikdy... na prvy pohlad tam pribudnu basy, ale ked s tym zacnes robit, olutujes ze si sa nechal oklamat. takto je to najlepsie mozne. mne sa ten zvuk lubi. amplituda znie jak gay metal. male kombo je specialna zalezitost vhodna len na specialny druh hry. nas gitarista si kedysi naivne myslel ze na tom zahra vsetko. a uz ma hot rod :)
Tou amlitudou jsi myslel Amplitube VST, ba? Všechno na tom hrát nejde, ale můj kámoš a výbornej kytarista to používá pořád:
http://bandzone.cz/uzirider
http://bandzone.cz/uzistraditionalhiphopblues
Skvělá muzika, doporučuju... nejen ke studii Championa :)

kexik

Příspěvek od kexik » 27 zář 2011 15:26

iste ze amplitube .)
ja ako male komba nezatracujem a uz vobec nie hentu nadheru. je to fajny kusok... len som napisal taku vseobecnu poznamku :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 29 zář 2011 11:15

No poslechl jsem.
srovnávat se to nedá, každá ta ukázka hraje uplně jinou barvou/zvukem.
Ale kdybych se rozhodoval, tak asi toho championa, ale nelíbí se mi ve výsledku ani jeden zvuk :) :(
Spíš by to chtělo fakt srovnat ty dva na čistým zvuku. Z ukázek na youtube se mi ten champík líbí hodně zkreslením který dává jen sám o sobě.
Už se na něj těšim, ke konci příštího týden by měl přijít. btw, z toho softu ti můžu vřele doporučit Revalver III os Peavey.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 29 zář 2011 12:29

c9000 píše:No poslechl jsem.
srovnávat se to nedá, každá ta ukázka hraje uplně jinou barvou/zvukem.
Ale kdybych se rozhodoval, tak asi toho championa, ale nelíbí se mi ve výsledku ani jeden zvuk :) :(
Spíš by to chtělo fakt srovnat ty dva na čistým zvuku. Z ukázek na youtube se mi ten champík líbí hodně zkreslením který dává jen sám o sobě.
Už se na něj těšim, ke konci příštího týden by měl přijít. btw, z toho softu ti můžu vřele doporučit Revalver III os Peavey.
Zkreslení konce je super!
Ja uz simulacky snad ani nechci, staci mi Amplitube a Softube.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 29 zář 2011 15:39

delay: koncove elektronky sa nemenia len tak, musia byt parovane a najlepšie od vyrobcu, takto sa predchadza odpaleniu transformatora. musi sediet predpätie! 12ax7 je uplne niečo ine ako 12at7 atd. aj ked ide o tzv. dvojitu triodu, ma rozdielne parametre a teda aj funkčnost! 12ax7 možeš zasa nahradit len 12ax7 s vylepšenym parametrom, kde po lomitku nasleduje dalšia číselna hodnota, popripade ecc83. k VST IK Amlitube Fender: pokial maš jack-jack kabel za dve stovky, nemôžeš čakat od toho zazrak. od čias NI guitar kombos, alebo Waves GTR je to pokrok, vyborna je aj Amplitube 3, NI GuitarRig, ale pokial to nemaš v srdci a v duši, tak si budeš darmo nahovarat, že "vybornej kytarista" doporučujem pred tou simulaciou nakopnut to nieakym predzosilovačom, krabičkou, alebo speaker simulatorom. vyborne sa to da použit aj ako čisto dodatočny VST k CUBASE, SONAR,...

c9000

Příspěvek od c9000 » 29 zář 2011 16:02

Tak, já si tímhle celkem prošel a vím, že se z těch vstček dá vymáčknout hodně slušnej zvuk, je to rychlejší a zvukově ,když si to člověk pěkně poladí i velmi dobré (nemluvím o hi-gain a hard rocku). Ale nedáří se mi tam vykouzlit "jakýsi feeling" který je na těch kombech to ispirativní, aspon tedy pro mě.

Kabel je důležitej tím sem si taky prošel , a skončil jsem u klotze a vovoxe.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 29 zář 2011 16:15

blueevil: Já ti vubec nerozumim... aneb nikdo se nebavi o koncovejch elektronkach, nybrz preampovejch. Co se tyce typu, tak nehlede na biasing na dany typ s tim kde kdo na svete laboruje, jedine tak najdes svuj zvuk. Pokud te to zajima, tak do Blues Deluxe jsem namisto na V1 dal namisto 12ax7 12ay7 NOS RCA a funguje to, vic headroomu pro cistej kanal atd... a to je elektronka ze 70 let, jiste, mohla by hrat jinak, kdyby byl preamp biasovanej na 12ay7, to samé V3 - 12at7 (to bylo horsi). Nikde jsem necetl v manualu vyrobce nebo u patice DO NOT USE OTHER TUBE TYPE. Navic 12ax7 jsou moc urvany a kdyz chces vice clean sound, tak nemas skoro jinou moznost... navic, to Fendru se do PI (V3) driv davaly 12at7 a do V1 12ay7 - z toho jsme vycházel.
Co se týče tvého příspvěvku k VST, počínaje tím kabelem... No comment!

blueevil

Příspěvek od blueevil » 29 zář 2011 17:49

delay: na strane 1 píšeš niečo o koncovych 6V6-kach, asi si zabudol čo si napisal, nevadi... tak som pripadnym zaujemcom chcel ozrejmit pravdu a povedat, aby to neskušali! ten bias tam je na to, aby si mohol vymenit ruske EL34 za 6L6 s tym, že odporovym trimrom doladiš predpätie, inak riskuješ odpalenie transformatora, ktore nekupiš nikde! inak to nedoporučujem neskusenym uživatelom!! na 50W živyš 450 voltov!! su tam špecialne trafa! zvuk sa hlada preampom, alebo typom elektroniek, pretože každa ma ine parametre.12at7 sa použiva ako reverbova, efektova slučka, nie preampova. 12ax7 je kvanta typov až so zlatymi pinmi a ine ako 12ax7 neexistuju v preampovej časti ty chuj. ja použivam DiMarzio kabely, vrelo doporučujem, su drahe, ale oplati sa to!!

jackies

Příspěvek od jackies » 29 zář 2011 18:38

ajaj, to zase bude :wink:

blueevil

Příspěvek od blueevil » 29 zář 2011 19:51

jackies: ktore? napchat moderny gitarovy aparat lampamy ecc 81, 82 len preto že sa mi to zda pri clean zvuku lepšie je maximalne smiešne! samozrejme netvrdim že to nepôjde, to su upravy, ak na gitare, tak v samotnej signalovej časti aparatu, nie vymenou lampy ktora ma menši zisk a sprzni maximalne zvuk, to je fakt! 12ax7 je minimalne desat druhov, ak to nechapeš, tak si nekupuj lampovy aparat a hraj pri ohniku

delay

Příspěvek od delay » 29 zář 2011 21:20

b: Nemusíš se rozčilovat, o 6V6 jsem psal, pravda, a zároveň jsem tyhle informace sbíral na různých fórech po internetu v souvislosti s Blues Deluxe a jeho hlasitostí. Tedy jsem jen napsal, jak je možné snížit hlasitost 6L6 aniž bych to nějak rozváděl dál... určitě je nutné si ověřit, jestli to amp zvládne a co se muže stát, ale bylo to OT a nijak jsem to nerozebíral. Měl jsi mě citovat, abych věděl k čemu se tvoje odpověď vztahuje... Ostatně, každej je dost chytrej, aby si zjistil co může a nemůže. C9000 rád experimentuje, jako já, takže jsme mu to dal jen jako info, ne ultimátní návod...

Co se týče preampu, za tím si stojím... Správně jsi uvedl, že 12at7 se davaj na reverb ale taky do tremola a mnou zminovaneho PI - Phase Invertoru, což ačkoli je malá lapa umístena vedle preampovek, dá se říct že je spíš součástí koncového zesilovače, takže se neoháněj, že námá co dělat v preampu...

Všechno co dělám na svým aparátu konzultuju člověkem, který staví efekty a opravuje aparáty, má přehled hlavně o Fendrech, sám mi prodal tu RCA 12ay7 a doporučil mi to jako typ, který by mi mohl pomoci s brzkým nakreslovánáí čistého kanálu (s odkazem na používání těhl eelktronek v historickejch Fenderech). Ten BIAS jsme řešili, ale to už jsme psal, že to je buď anebo, s tím se nedá dělat nic... Bude maximálně blbě hrát nebo zkracovat životnost té elektronky, ale netvrď prosím, že je nesmysl je používat a držet jen ax7. Když budu chtít, tak si tam vrazím klidně 12au7.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 29 zář 2011 22:54

nerozčulujem sa. su tu dve stranky, tak som ta necitoval aby si sa neurazil. každa lampa aj ten isty typ, vyrobca, sa od seba odlišuje zvukom. experimentovat takto s lampovym aparatom sa nerobi pre neskuseneho, tam maš velke napätia! tam je potreba to dat do tych rovnakych nastavovacich bodoch, inak to je zle, akosi napisal, zle to hra a nizka životnost lamp a možneho odpalenia transformatora. ten tvoj konzultant ti to mohol upravit, neviem, sa robi normalne, tam nemaš nič zložiteho. 12ax7 ma vela modifikacii, nieje len jeden typ. nahradou za 12at7 a podobne bez upravy stracaš ton, to som chcel povedat. to je tažke si predstavit, ked si neuviedol nastrojovku, kable, krabice. asi hovoriš o Telecastere, tam by som to videl vo vymene snimača za Seymour duncan. v tom by som experimentoval, ako v aparate, pretože po vymene tej istej lampy to bude zasa hrat inak. stretol som sa sice s kopiou Marshalla, malo to byt ako master volume, ktory mal ecc81, ecc83, ecc85, konceEL34 hralo to vynimočne akokeby s chorusom, ale to bola uprava tou ecc85 a ako spominaš phase inventoru, to bola ale špecialka, to je niečo ine ako original aparat do ktoreho narveš čo sa da, lebo je to stara technologia a moc toho nepotrebuje

delay

Příspěvek od delay » 30 zář 2011 06:58

blueevil píše:to je tažke si predstavit, ked si neuviedol nastrojovku, kable, krabice. asi hovoriš o Telecastere, tam by som to videl vo vymene snimača za Seymour duncan.
Dobře, nechejme flašky bejt, s koncovejma souhlasim, s preampovkama to máme každej trochu jinak (ty ctíš nativní typ, já experimentuju), ale vše již bylo napsané...
K tvé otázce ohledně vybavení... Kabely mám různý... KLOZ, SCHULZ, PROEL, vše s neutriky, PLANET WAVES na monitoring a jeden nástroják. Krom toho pár hotovek od Adam Hall s Neutrikama a rozdíl opravdu neslyším... Co se týče nástroje a krabiček, tak jestli máš zájem koukni sem: http://lukasrufer.wbs.cz/Kytarove-nadobicko.html a nemusím to vypisovat, myslím že tam bych moc preblémů nehledal...

blueevil

Příspěvek od blueevil » 30 zář 2011 17:26

mam ten isty typ, ako každy. v Prahe je ešte stale tušim vyrobca ESH, tak sa informuj ak mi neveriš. metrovy kabel hra uplne inak ako pät metrovy od toho isteho vyrobcu. kup si Dimarzio a Monsters, to su najlepšie kable ! nie tie šumitka. to čo tam maš na stranke nieje žiadne experimentovanie. čakal som že budeš mat krabice ako: roger mayer mongoose, wd orange squeezer, ibanez ts 808, red ranger, tech 21xxl, tychobrahe pedalflanger, vox tone bender, rosac nu-fuzz, voodoo labs bosstone, gretch expandafuzz, the octapussy, demon a-go-go, diaz tremodillo, ibanez flying pan, frantone hep cat, roland bee baa,... gitarku si mi nepopisal vôbec pre istotu?

Odpovědět