Fender Champion600 (aparát vs VST simulace) - ukázky

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Fender Champion600 (aparát vs VST simulace) - ukázky

Příspěvek od delay » 26 zář 2011 09:11

Ahoj, o víkendu jsem narychlo zkoušel nahrávat úžasný malý lampový kombíčko Champion600 od Fendera. Šlo mi fakt jen o to zjistit jak to zní, ale napadlo mě ještě vyzkoušet VST Amplitube Fender, kde je simulace Championa600 taky a tak vlastně vzniknul tenhle mini test. Všechny důležité informace viz níže...
PS: Aparát má vyměněné repro za ceramo Jensen + JJ lampy
PS2: Jen jsem si tak doma hrál, nezamýšlel jsem dělat testy, proto jsou v řetězci i FX... :wink:

Obrázek

Recording setup:
A) Reverend Gil Parris Guitar | DOD FX80B compressor | Ibanez OD-855 overdrive | Cosmic AE7000 spring reverb / analog echo | Fender Chapion600 (volume 5) | T.Bone RB100 ribbon mic 0,5 m daleko, v ose | Focusrite ISA One mic preamp I Yamaha 01x | Cubase 5 | No EQ
B) Reverend Gil Parris Guitar | DOD FX80B compressor | Ibanez OD-855 overdrive | Focusrite ISA One DI preamp | Yamaha 01x | IK Multimedia Amplitube Fender VST Champion600 Clean Cubase 5 input channel insert | No EQ

Pokud chcete hned vědět, co je simulace a co reálný aparát, tak si najeďte myší nad time comment. V opačném případě to nedělejte a chvíli přemýšlejte :)
Naposledy upravil(a) delay dne 26 zář 2011 09:50, celkem upraveno 3 x.

Pytkin
Moderátor

Re: Fender Champion600 (aparát vs VST simulace) - ukázky

Příspěvek od Pytkin » 26 zář 2011 09:15

je to jasne aj bez popisu ..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 zář 2011 10:26

hm, ja nevim, me se moc nelibi ani jedna verze, ale kdybych si mel vybrat, tak do mixu bych skoro volil tu aplitube... U toho realnyho aparatu je citit vetsi zivost, ale moc se mi nelibi, jak jsi to sejmul, je to fakt strasnej bzucak a jeste mi to zni nejak divne filtrovany. Zkusil bych se asi zamyslet nad umistenim mikrofonu.

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2011 10:47

Amorph: Mě se to zas líbí dost. Tyhle malý komba takhle prostě zněj, zadnej velkej tlak ani spodek. Nedá se to pužívat pořád a všude. Mikrofon byl dost daleko, protože v tom zesiku neco bzuci nebo brumi, uchem je to sotva postrehnutelny, ale jak je to mrnavy tak mikrofon z blizka to bere dost, můžu ještě maximálně zkusit AKG C214, nic jinýho tady stejně nemám...

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2011 10:54

Nesliboval jsem si od toho nic moc, ale v kombinaci s vhodným drivem a po EQ úpravě je to zvuk charakterově hodně podobnej tomuhle:
Typuju, že tam byl použitej nějakej malinko větší Fender, ale něco z těch malejch to bude... :!: :?:
Každopádně já to žeru :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 zář 2011 11:08

Super,
poslechnu až doma, ale z ukázek na youtube se mi ten malej fender dost líbí. Už jsem si ho objednal na prodejnu, abych ho pořádně odzkušel. Něco malýho, dobře hrajícího s Fender charakterem by se mi líbilo. Momentálně mám 50ti wtovou celolampu a to je ve studiu skoro zbytečný, jelikož to začne hrát, až když se to vykotlí a začnou zabírat koncový lampy, ale je tam pořád i na malou hlasitost ten objem 12tipalcovýho celestiona:) kde si sehnal 6tipalec Jensen, chtěl sem ho k tomu objednat z Holandska a vůbec ho neměli v nabídce.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2011 11:32

Jo, taky mám velkýho Deluxe 40W. Pokud máš vkonci 6L6, tak tam můžeš zkusit dát 6V6-ky, výkon se sníží teoreticky o polovinu. Další možností je změna elektronky v preampu, většinou tam teď bývaj 12ax7, když tam hodíš 12ay7 nebo dokonce 12au7, tak se zvětší headroom čistýho kanálu a můžeš pak víc votočit s gainem přičemž zvukově to nebude tak nahlas. Teď to zrovna tak nějak testuju a dost se to mění ten zvuk, 12ax7 velmi brzy nakresluje, ne nadarmo se do původních Fender ampů týhle třídy dávaly právě 12ay7, nejčastji značky RCA.

Co se týče toho Championa... Je to fakt malá budka, nelze od toho čekat zázraky, ale mě se to fakt docela líbí, bohužel jsem nenabral vzorky čistýho signálu... Snad příště.

PS: Jensen repro jsem tam už měl při koupi :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 26 zář 2011 11:59

Sou tam el34ky na konci. A 12ax7 - 5x v prempu, ale to kombo skoro nekreslí, je to sice dvou kanál ale tak max crunch, problém vidim ale v tom, že dynamika se projevuje hezky až když jsem s hlasitostí za půlkou. Ten Champík, skoušel si co to dělá s fuzem? To mě zajím uplně nejvíc, protože malý komba si většinou s fuzem moc nerozumí a je to uřvaný až běda.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2011 12:32

EL34 - No jo, tak to neporádím... Ikdyž, na hudebnim bazaru nekdo prodával takovej ten bazmek (volume kolečko) do efektový smyčky, že se pak dá ten konec vohulit a tímhle potem redukujes hlasitost - taková primitivní brzda. Ale zas nevim, co to dělá se zvukem...

Fuzz bohužel nemám, ikdyž RAT se v těch koncovejch polohách chová dost fuzzovitě (a ten testovanej Ibanez OD855 má taky germaniový obvody a na konci je fuzzovitej), ale většinou mě to vůbec nebaví s kombinaci s tím sustainem, kterej se zvyšuje a takhle malý repro to obzvlášť nepobere. I proto jsem prodal toho Big Muffa, protože to je vlastně sustainer a já bych raději Fuzz, kterej víc podpoří dynamiku... Takže zatím nemám a ani nevim co chít.
Zkoušel jsme to jen s OD (viz ukázka), to si mylsím, že ještě tak nějak pobírá a dynamika nebyla o nic horší nežli VST. Každopádně to kombíčko to chce brát opravdu spíš jako efekt (jak už jsem psal) nežli plnohodnotnej home recording amp. Já ho koupil jako lampový cvičítko a travelling amp. Mě už může jedině překvapit, zklamanej rozhodně nejsem.

PS: Pokud budeš chtít měnit repro, tak se můžeš koukat i po 8'', vejde se tam, jen převtáš díry, chce to jen si změřit hloubku ke koši chránící koncovou lampu. Jinak taky vždycky můžeš zapojit externí box (od většího bráchy), což asi udělám příště...

rastis

Příspěvek od rastis » 26 zář 2011 18:31

Amorph píše:hm, ja nevim, me se moc nelibi ani jedna verze, ale kdybych si mel vybrat, tak do mixu bych skoro volil tu aplitube... ....
do mixu neviem, ale uchom sa mi ta zahuhlanejsia druha verzia lubi tiez viac... osobne inak vobec niesom fanusik miniaturnych lampovych kombiciek, takze mozno som neobjektivny a ta prva ukazka je inak uplne super - neviem... ...
Naposledy upravil(a) rastis dne 26 zář 2011 18:34, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 26 zář 2011 18:32

tento zvuk sa mi lubi

rastis

Příspěvek od rastis » 26 zář 2011 18:33

aj tuto to kombicko zneje super...

http://www.youtube.com/watch?v=BFVS5qDuhqY

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2011 20:42

No, já si myslím, že hlavní rozdíl je v tom, že simulace není tak ořezaná na basech (EQ dost pomůže), takže zvuk je plnější. Další věc je, co se stane v mixu, ale o tom asi nemá smysl spekulovat. Určitě to budu nabírat znova, zkusím jiný mikrofony, vzdálenosti a hlavně i čistej sound...

Taky mě napadá, že jsem to kombo měl dát na zem, možná by to bylo lepší...
Naposledy upravil(a) delay dne 26 zář 2011 20:50, celkem upraveno 3 x.

delay

Příspěvek od delay » 26 zář 2011 20:43

rastis píše:aj tuto to kombicko zneje super...
http://www.youtube.com/watch?v=BFVS5qDuhqY
určitě.. Singly tomu seděj nejvíc.

kexik

Příspěvek od kexik » 27 zář 2011 08:18

delay píše: Taky mě napadá, že jsem to kombo měl dát na zem, možná by to bylo lepší...
nikdy... na prvy pohlad tam pribudnu basy, ale ked s tym zacnes robit, olutujes ze si sa nechal oklamat. takto je to najlepsie mozne. mne sa ten zvuk lubi. amplituda znie jak gay metal. male kombo je specialna zalezitost vhodna len na specialny druh hry. nas gitarista si kedysi naivne myslel ze na tom zahra vsetko. a uz ma hot rod :)

Odpovědět