Fieldrecording

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
matucha

Re: Fieldrecording

Příspěvek od matucha »

Pro me to je ciste pragmaticka vec, pouzivam to pro video nebo hry. A nekdy i v ramci hudby. Treba sem bouchnuti dveri pridaval do clapu/snaru. Zvuk kavarny velmi jemne primichnutej do bossanovy, zvuk mesta do nejakejch prilis cistejch zafiltrovanejch pasazi nejaky elektroniky.

Jo a tady jsem postavil bici na zvuku kladiva, kterym boural soused zdi vedle v dome (mame spolecnou stitovou zed). Vcetne toho kdy zadrncely veci u me nebo kdyz spadl kus zdi (u souseda, ne u me ;) ). Ma to skvelej subbas a dost sem to ted pouzival na kroky prisery nebo na vytucneni nejakejch dopadu, co znely trochu prazdne.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Dost dobrej přístup :) Hned mě to inspirovalo a dávám do rozpracovaný písničky nějakou svojí nahrávku z lesa co mám už pár let uloženou... (nemá smysl sem dávat ukázku, je to lofi oproti vašim úlovkům... například z toho musim vystřihávat rušení mobilem...)

jusuf

Příspěvek od jusuf »

Paráda... také "votkanie" "reálneho" sveta do tvorby je fajne !
Niekedy mi už napadla otázka, že čo s autorskými právami tých pôvodcov zvukov... :-)

matucha

Příspěvek od matucha »

Myslis jako ze bych mel sousedovi bourajicimu pricky za zdi dat podil na autorstvi ty skladby? Zajimava myslenka, ale me teda dost sral tou rekonstrukci, takze muze bejt rad ze je rad ;).

U skrivana na vetvi... no jako byla kauza opice co si udelala selfie a pak se dohadovali o tom kdo je autorem ty fotky, kdyz se objevila v ruznejch mediich.

Ale jestli myslis autorsky prava ohledne pouziti zvuku v hudbe, tak tady si je vsichni nahrali sami, takze prava jsou jejich. A freesound ma ruzny druhy licenci, od creative commons po ruzny vic utazeny.

jusuf

Příspěvek od jusuf »

...toho suseda myslim... :-)

nooly

Příspěvek od nooly »

Tom Šen píše:
21 zář 2020 10:18
nooly: děkuji
Nejčastěji používám SD Mixpre a do něj Sennheisery (MKH8040, MKH30). Mám rád MS :-)

Na Zoom f8 jsem se díval a nahrávky z ně se mi líbili - ale už nevím, jaké tam v tom testu byly mikrofony. Jinak ten tvůj setup vypadá dost zajímavě, ty Beyrdynamiky jsou zajímavé, máš někde nějaké nahrávky?
Já jsem s tím setupem spokojený. Tady posílám ukázku:
Je to stereo downmix z 4kanálového originálu. Je tam šum, ale spíš než šum zařízení je to vlastnost toho konkrétního prostředí (a ptáci byli docela vzdálení). Beztak do těch atmosfér pak pak ještě přimíchávám hlasité oneshot zvuky. Mixpre s tak kvalitními mikrofony musí bejt supr! Ty tvoje jsem měl párkrát půjčené na natáčení muziky a bylo to super.
matucha píše:
21 zář 2020 23:18
Pro me to je ciste pragmaticka vec, pouzivam to pro video nebo hry. A nekdy i v ramci hudby. Treba sem bouchnuti dveri pridaval do clapu/snaru. Zvuk kavarny velmi jemne primichnutej do bossanovy, zvuk mesta do nejakejch prilis cistejch zafiltrovanejch pasazi nejaky elektroniky.

Jo a tady jsem postavil bici na zvuku kladiva, kterym boural soused zdi vedle v dome (mame spolecnou stitovou zed). Vcetne toho kdy zadrncely veci u me nebo kdyz spadl kus zdi (u souseda, ne u me ;) ). Ma to skvelej subbas a dost sem to ted pouzival na kroky prisery nebo na vytucneni nejakejch dopadu, co znely trochu prazdne.
Výborná práce ;O A tyhle fígle a nápady jsou moc inspirativní, měl bys o tom udělat nějaké video :]

matucha

Příspěvek od matucha »

Jo les... ten ma tendenci znit jako sum. Nebo s nejakym vetrem i jako auta v dalce. Cekani na idealni konstelace je evidentne soucasti boje ;). Hlasity oneshoty urcite pomahaj. Zni to dobre.

MKHcka maj jednu vyhodu, daj se obcas koupit za celkem "malo" penez. 8040 tolik ne, ale MK40 a 30 docela silne kolisaj cenove z druhy ruky a s trochou snahy MKH40 + MKH30 koupis za 1200-1300e ?

Ale popravde to stejne moc konzumentu obsahu neoceni. Shury sou urcite vic nez dostacujici.

Video, to je moc prace, ale treba jednou nejaky udelam.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

MKH40 mam na predaj, keby mal niekto zaujem ..

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen »

Hoši ano, to je výborné téma, fieldrecordings z úhlu jejich využití a poslouchání/naslouchání. O tom by se dalo psát dlouze a vlastně o tom taky bylo hodně napsáno. V každém případě bohatost způsobu práce i z pohledu percepčního mě baví a přitahuje :-)

nooly: zní to moc pěkně, díky
matucha: souhlas. Tvoje nahrávka zní krásně. Já jsem to začal zkoušet trochu až letos. Použil jsem to třeba v tomto tracku (už jsem to tady ale postoval): https://slowcraft.bandcamp.com/track/hana

Celý track začíná ambientní atmosférou naší zahrady, kterou jsem natáčel během nouzového stavu. Track otevírají naši kolegové vrabci a špačci, kteří se právě (když jsem natáčel) vrátili ze Španělska :-)

Odpovědět