folkovy master

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
eraser_svk

Re: folkovy master

Příspěvek od eraser_svk » 15 zář 2009 16:02

Tak prispejem aj ja, ale brať s rezervou :oops:

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že tá basa je nič moc zahratá ... hlasitosť tónov dosť kolísa, navyše ako by tam boli drobné rytmické nepresnosti (ale tým si nie som celkom istý, keďže basa tu ide dosť ťažko sledovať). Skús sa pohrať s kompresorom a EQ na basovej linke tak, aby tie tóny zneli cca. rovnako...

kexik

Příspěvek od kexik » 15 zář 2009 18:01

nerovnako hlasne tony basy sa najlepsie zrovnaju pomocou melodyne, je tam na to elegantny nastroj. kompresor je na nieco take kratky nakolko uplne pomeni tranzienty u hlasnych tonov, kde bude pozierat spicky. melodyne rozozna pauzy medzi tonmi (ide ich doladit po detekcii aj rucne) a potom ide pre kazdy ton menit mysou hlasitost a clovek pekne vidi okom co robi (tony maju byt po zasahu zhruba rovnako "tucne"). je to samozrejme babracka ktoru sa oplati robit len ak basak uz nie je, alebo je tak nesikovny, ze nove nahravanie by trvalo dlhsie ako mysovanie s melodyne
samozrejme to pridavanie hlasitosti len s citom, prilisne zhlasnenie ti vytiahne aj sum a ruchy na jednom tone co extremne rusi

vras

Příspěvek od vras » 15 zář 2009 18:18

basa je pomala a pujde tedy celkem pohodlne editovat, tak by byly mozna uplne nejlepsi nuzky:-) A mozna i nejrychlejsi.

matucha

Příspěvek od matucha » 15 zář 2009 20:31

2 veci k base dle kexika:

1) to s tema hlasitostma se da udelat treba i v cubasi a nemusi to clovek "prasit" pres melodyne
2) do urcity miry to tak vzdycky de udelat a neni to neobvykly, ale jestli to byl v prvni rade problem odecitani se veci kvuli fazi, tak bacha na to, ze clovek casto vytahne jenom pomerne orezanou slozku zvuku a ten kontrabas nezacne hrat vyrovnanejc ale treba bude konzistentnejc (ale i tak problematicky) basovat ale zacnou z nej vyskakovat veci v hornich frekvencich... atd atd... pak to chce k tomu rucnimu vyrovnani noty od noty pridat este nejakou vicepasmou kompresi, ktera srovna do late veci, co se dostaly mimo rovnovahu. No a jak je to tak komplikovany jako to je, tak to nebude nikdy znit uplne dobre, ale asi prijatelnejc ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 16 zář 2009 13:41

to s tymi "harmonickymi" je bohuzial pravda... ono to nemusi byt fazou, mydlil som takto aj basu z linky a spatny nastroj proste tu zakladnu frekvenciu nezahra na vsetkych tonoch rovnako hlasno, kdezto tie vyssie frekvencie pochadzaju v znacnej miere z tela nastroja a snimaca atd (ergo nie su to harmonicke k samotnemu tonu ale proste junk) a na objem ich je stale zhruba rovnako. idealka je ked sa s tym dokaze vysporiadat basak a tie neznele tony pozna a proste na ne viac zatlaci

dsvestka

folkovy master VERZE 2

Příspěvek od dsvestka » 20 zář 2009 16:06

Díky moc.
Zkusil jsem se "poprat" s maximem poznámek, které jste mi napsali, posílám verzi 2:

http://www.ulozto.cz/2525146/01-visalaje-2.0.mp3

1. bas a jedna z kytar nahraná oboje dvěma cestama skrt linku a kondenzor
2. vyměněná flétna na začátku
3. drobně oříznuté frekvence - s tím ale bude ještě asi práce

marian

Příspěvek od marian » 20 zář 2009 21:39

No ta fletna na zacatku nie je na 100% ale je to lepsie (co si pamatam) ...
Gitary sa mi zdaju myslim tiez lepsie ...

Ja este k tym spevom, niekto tu spominal ze su rytmicky rozpadnute a tak.
Praveze mne sa to takto paci, dostava to prijemnu atmosferu...

A mam dojem, ze v lavo mas toho nejako moc, aj nejaku gitaru aj klavir hodeny ... Ziskava to nepomer.

kexik

Příspěvek od kexik » 21 zář 2009 10:18

ta zobcovka je strasne chemicka. hra sa na nu zbytocne fortissimo plus je na nej nepekny reverb (alebo miestnost), ktory vytvara chorus efekt (skory odraz skoro 1:1 s nastrojom). dalej mi vadia hlasne nadychy v muzskom speve, tie by som automatizaciou zatlmil (ale nechal)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 21 zář 2009 12:00

me se moc nelibi to rozhozeni tech hlasu do sterea...chlap vpravo, zenska vlevo (chlap mi prisel hlasitejsi), jakasi snaha o kvalitni sejmuti, nejak mi to k sobe nesedne...ani poradne rytmicky...to mi trochu vadi na vokalech...zbytek si netroufam hodnotit...je to ale pekne a na prvni pokus myslim skvela prace...

Odpovědět