Fotografie z budovania masteringoveho studia (slovensko)

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
matucha

Re: Fotografie z budovania masteringoveho studia (slovensko)

Příspěvek od matucha » 22 lis 2011 03:12

je tak tuhej, ze tech 600mm vklidu vynese

c9000

Příspěvek od c9000 » 22 lis 2011 10:15

Malej dotaz, na kolik tak vyjde ta jedna stěna (myslím tu hlinikovou konstrukci) Jednu takovou o delce necelých 5ti metrů a vášce cca 3m budu potřebovat. Děkuju za odp.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

jardatop

Příspěvek od jardatop » 22 lis 2011 10:29

matucha: No dobre, ale urcite nestaci ji na ten strop jenom polozit. Nebo je kazda deska zasunuta za pulku kovoveho profilu a drzi?

Hammond

Příspěvek od Hammond » 22 lis 2011 15:50

Kedy budu dalsie fotky? Celkom ma zaujima vysledok.

matucha

Příspěvek od matucha » 22 lis 2011 16:25

jardatop píše:matucha: No dobre, ale urcite nestaci ji na ten strop jenom polozit. Nebo je kazda deska zasunuta za pulku kovoveho profilu a drzi?
1/4 presah -- profil -- 1/2 uprostred -- profil -- 1/4 presah --- 1/4 presah -- profil -- 1/2 uprostred -- profil -- 1/4 presah....

treba...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 22 lis 2011 18:33

c9000 píše:Malej dotaz, na kolik tak vyjde ta jedna stěna (myslím tu hlinikovou konstrukci) Jednu takovou o delce necelých 5ti metrů a vášce cca 3m budu potřebovat. Děkuju za odp.
to je normalna končtrukcia pod sadrokarton (sadrokartonové profily) neni to hlinik ale pozinkovaný plech, kupiš to v každych stavebninach a neni to drahé napr: http://www.lacnestavebniny.sk/sadrokart ... e-profily/

boolocks

Příspěvek od boolocks » 23 lis 2011 09:39

jardatop: skoč se mrknout někam na novostavbu - dneska se podkroví skoro ani jinak nedělaji - konstrukce/vata/sádroš

Ty fotky můžou na někoho působit, že se takle staví studio - ale v podstatě by uplně stejně vypadala rekonstukce bytu pomocí sádrošů...

boro

Příspěvek od boro » 23 lis 2011 10:58

Lacnejsie to vychadza z drevenych profilov, uplne presne 7.30 €/m2 za material [bez prace]
V cene su zahrnute:
- drevene profily
- mineralna vlna hr. 10cm knauff klasik 0.40,
- 1 vstva obycajnej sardokartonovej dosky
- hruby a jemny tmel + pasky na spary
- akryl na rohy
- 2 vrstvy malby primalex polar
- sruby na uchytavanie mineralnej vlny
- obycajna SDK doska

Je to konkretny priklad z prebiehajucej stavby prizemneho rodinneho domu v okoli Nitry. Teda aj cena zodpoveda takejto mierke a okolnostiam pri nakupovani.

Co sa tyka cien systemovych priecok, tak kalkulacka Rigipsu sa da stiahnut tu
http://www.rigips.sk/kalkulacnyfir.html

c9000

Příspěvek od c9000 » 23 lis 2011 11:10

super!!!!!! Děkuju¨
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Analog Dimension

Příspěvek od Analog Dimension » 23 lis 2011 22:05

jj... neboj nic, pojde to do rici makowej :lol: uz mame aj tak krajsúúú elegantnejsúúú masinu HP, hentúúú sme nechali kolegovi aby mal na com drtit strielacky, v studiu sa mu ale zevraj hralo lepsie, ked jebol granát subwoofer dával realistickejsie výbuchy :mrgreen:
Pytkin píše:AD : jasne .. v principe suhlasim .. len proste mi prislo komicke mat tam fotku thermaltake skrinky a nejakeho monitora .. proste mi to prislo ako daka prezentacia nejakeho gejmera , kery si napise na web, na akej zostave hraje .. a pri masteringovom studiu mi to pride komicke .. to ze pouzivate UAD a podobne veci , to je na poradku a ze tam mate vymenovane pluginy , to mi pride v pohode ..

aha .. este ma napada priklad k tomu vybaveniu .. je tu jedno studio , ktore tu vsetci dobre pozname .. a to je presne ten pripad , ktory mi pripada uplne uchylny .. http://www.mindwarp.cz/?page_id=400 .. postuduj trosku ten WEB .. poprecitaj par clankov .. pochopis , co myslim .. a proste dat si fotku skrine a monitor medzi GEAR ... to je proste MINDWARPizmus :D

inak pohoda ..
http://www.analogdimension.com

on-line mastering, hi-end analog equipment, great price/quality ratio (starting at 26 Eur/Song), test mastering for free!

Analog Dimension

Příspěvek od Analog Dimension » 23 lis 2011 22:12

Sorry za neskorsiu odpoved (zaneprazdnenost), tak jak povedali kolegovia, narezali sme o par centimetrov vacsie kusky a nasilu napchali medzi konstrukciu, ukazali zlovestne prstom stoj tam ty chúj lebo pojdes do krbu :evil: (rockwool je aj tak nehorlavý sme potom zistili), zostal tam, nevypadol,,, a isiel na to sáádrokartón

aby sme sa chápali http://www.youtube.com/watch?v=xpoc-BCxO7g Horkyze Slize - traja spiti robosi

docela easy az na to ze potom dva mesáce vykašlávaš sklomineralne triesky :-D

jardatop píše:To me vzdycky zajimalo, jak ten rockwool drzi mezi temi kovovymi profily na stenach a hlavne na strope? jsou tam nejake pricne draty nebo provazy nebo je to kotveno jako polystyren na fasade nebo jak? Dik za odpoved.

on-line mastering, hi-end analog equipment, great price/quality ratio (starting at 26 Eur/Song), test mastering for free!

Analog Dimension

Příspěvek od Analog Dimension » 23 lis 2011 22:23

Dvolezity je zvuk a neee gear, nee? :-D (mozes zdarma vyskusat, kludne poslat online na nas dropbox, nooo problemo, link ti mozme poslat, info (@) analogdimension (bodka) com)

Okrem toho co mame na webe, pribudli nejake somarinky (nechaj sa prekvapit na novom webe) + sa nam dokoncuju napr. 3 luxusne masiny - custom made, masteringova konzola, kompresor, a este jedna specialitka (eq a stereo (mid-side) analogovy "procesor" v jednom), vsadili sme na vlastny sound, zatial to hra velice dobre (ale nemozme prezradit viac). Okrem toho s kamosmi z G-Sonique pripravujeme aj nejaky ten digitalny "gear" :lol: . Samozrejme studio mame dost prerobene, popremiestnovane oproti fotkam z r.2009.

A uvidime, v plane je aj jedna masinka (kompresor) od Elysia, este nevieme ci ju kupime,,, dosla krííza móre musime setrit (aj tak coskoro bezcenné) eurá :mrgreen:
Kermitak píše:Souhlasim s Pytkinem, mam z toho stejny pocit, osobne bych to vyhodil.
BTW ten aktualni gear se da nekde najit? ;]

Analog Dimension

Příspěvek od Analog Dimension » 23 lis 2011 22:32

Hammond píše:Kedy budu dalsie fotky? Celkom ma zaujima vysledok.
takze nejake dalsie fotky este z tejto serie, dalsie pribudnu dufam coskoro (musim vyselektovat, pozmensovat adt. ale mame to celkom dobre postupne pofotene, po seriach)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

samozrejme aj tato stena oproti isla do rockwoolu potom...
Obrázek

Obrázek

jakubt

Příspěvek od jakubt » 05 pro 2011 02:49

Analog Dimension píše:Sorry za neskorsiu odpoved (zaneprazdnenost), tak jak povedali kolegovia, narezali sme o par centimetrov vacsie kusky a nasilu napchali medzi konstrukciu, ukazali zlovestne prstom stoj tam ty chúj lebo pojdes do krbu
Nechci prudit, ale u svislých kontrukcí se může časem může stát, že ta vata bude sesedat dolů...

Peter P

Příspěvek od Peter P » 07 pro 2011 17:17

Chalani, vyzera to super gratulujem! Chcem sa Vas vsak spytat - nemali by byt tie CW profily kotvene trocha pruznejsie? Vidim, ze ste ich davali na priame zavesy a SDK ste montovali priamo na ne. Ja si totiz robim tiez momentalne studio, nie vsak zamerane na mastering. Dostal som info od akustika, aby som SDK instaloval dvojmo, na pruzne podlozky (guma, alebo co to je...) a nekotvil profily do steny. Tiez aby som nepouzil celkom tvrdu ani celkom mäkku vatu a nechal tam aj vzduchovu vrstvu. Ak sa mi podari, prilozim aj aktualny obrazok. Ja nechcem kritizovat - nechapte to tak. Len sa rad poradim s niekym, kto ma podobne skusenosti, kym je este cas. Velka vdaka za info!
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater

Odpovědět